Benefit Systems nabywa udziały w Wellbee z portfela bValue Fund
Fundusz bValue, wraz z pozostałymi udziałowcami oraz zespołem zarządzającym Wellbee, zawarł umowę inwestycyjną z Benefit Systems – liderem rynku benefitów pozapłacowych. Na mocy tej umowy Benefit Systems przejmuje pakiet większościowy w Wellbee, natomiast fundusz bValue wraz z założycielami pozostaje udziałowcem mniejszościowym i będzie partycypował w dalszym rozwoju spółki.
Wellbee: od pandemicznego startupu do lidera rynku wellbeing w Polsce
Wellbee to założona w 2020 roku przez Pawła Chrzana i Dariusza Milewskiego polska platforma zdrowia psychicznego, która rozpoczęła działalność we wrześniu 2020 roku, w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na usługi psychoterapeutyczne podczas pandemii COVID-19. Jej misją od początku było ułatwienie Polakom dostępu do profesjonalnego wsparcia terapeutycznego oraz destygmatyzacja tematów związanych ze zdrowiem psychicznym. W ciągu kilku lat Wellbee znacząco rozwinęło swoją ofertę, stając się jednym z liderów rynku wellbeing w Polsce. Platforma współpracuje z ponad 300 wykwalifikowanymi specjalistami, oferując usługi z zakresu psychoterapii, psychiatrii, psychoedukacji, psychodietetyki, seksuologii, rozwoju osobistego, interwencji kryzysowej, terapii uzależnień czy psychologii sportu.
– Rynek zdrowia psychicznego w Polsce jest wyceniany na około 1,2 miliarda EUR, a znaczna część populacji zmaga się z wyzwaniami zdrowia psychicznego. Wellbee przełamuje tabu na temat zdrowia psychicznego oraz zwiększa dostęp do specjalistycznej pomocy. To prawdziwe success story naszej strategii polegającej na identyfikacji nowych rozwiązań dla tradycyjnych problemów dotykających dużych rynków. Gdy 1,5 roku temu ocenialiśmy potencjał tej spółki, zwróciliśmy uwagę na silny zespół założycielski, który posiadał kompetencje produktowe oraz sprzedażowe przy zachowaniu wysokiej efektywności kosztowej. Oprócz kapitału wsparliśmy rozwój Wellbee, usprawniając jej ład korporacyjny i procesy operacyjne. Dzisiaj widzimy tego wymierne efekty – mówi Maciej Balsewicz, Founder i Managing Partner bValue Fund.
Nowa jakość w benefitach pozapłacowych
Wellbee to dynamicznie rozwijająca się platforma zdrowia psychicznego i rozwoju osobistego, która od 2020 roku umożliwia Polakom dostęp online do specjalistów z zakresu zdrowia psychicznego. Jej oferta cieszy się uznaniem zarówno wśród użytkowników indywidualnych, jak i firm, takich Canon, E.ON czy EPAM. Przejęcie udziałów w spółce przez Benefit Systems to także naturalny krok w rozwoju strategii firmy, wspierającej dobrostan pracowników oraz budowanie zdrowego i zrównoważonego środowiska pracy.
– Klienci biznesowi coraz lepiej rozumieją, że troska o zdrowie psychiczne pracowników to dziś już nie tylko benefit, a standard, który przekłada się na realne wyniki biznesowe. Jesteśmy przekonani, że dzięki silnej pozycji rynkowej Benefit Systems będziemy mogli dotrzeć z naszym wsparciem do tysięcy nowych firm i milionów ich pracowników w Polsce i na rynkach zagranicznych – komentuje Dariusz Milewski, CEO i Co-founder Wellbee.
– Naszym celem od samego początku było holistyczne wspieranie człowieka w dążeniu do dobrostanu. W obliczu pandemii i wojny skupiliśmy się na zdrowiu psychicznym – obszarze, który ucierpiał najbardziej. Rozpoczynając nowy rozdział w ramach Benefit Systems, będziemy mieli możliwość szerszego rozwoju wszystkich jego filarów – dodaje Paweł Chrzan, Co-founder Wellbee.
Inwestycja z perspektywą długoterminową
Fundusz bValue zachowa swoje udziały w Wellbee, aby kontynuować wsparcie dla rozwoju firmy. Ta strategiczna decyzja pozwoli bValue na dalsze budowanie wartości i zapewnienie lepszego zwrotu z kapitału dla inwestorów. Założyciele, Paweł Chrzan i Dariusz Milewski, również pozostaną udziałowcami, współpracując z bValue w celu wspierania dalszego wzrostu platformy.
– Decyzja o pozostaniu udziałowcami odzwierciedla naszą wiarę w zdolność Wellbee do realnej transformacji rynku usług w obszarze zdrowia psychicznego w Polsce. Liczymy na to, że połączenie sił z tak silnym graczem na rynku benefitów pracowniczych jakim jest Benefit Systems przyczyni się do wzmocnienia oferty Wellbee i jeszcze szybszego wzrostu – podsumowuje Maciej Balsewicz.
5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego
Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.