Komunikaty PR

BEZPŁATNE WIRTUALNE BIURO I SZKOŁA OD OKTAWAVE

2020-03-26  |  12:15
Biuro prasowe
Kontakt
Maciek Sokołowski
Attention Marketing

Al. Jerozolimskie 92
00-807 Warszawa
m.sokolowski|attentionmarketing.pl| |m.sokolowski|attentionmarketing.pl
795520960
attentionmarketing.pl/

Istnieją obiektywne czynniki, które obecnie mogą uczynić pracę zdalną szczególnie wymagającą - brak osobistego kontaktu, ograniczony dostęp do wsparcia kierowniczego czy potrzebnych informacji i dokumentów. Efekt? Spada wydajność i zaangażowanie. Z podobnym problemem borykają się nauczyciele zobowiązani do realizacji podstaw programowych. Wymaga ona bieżącego kontaktu z uczniami i przekazywania im wiedzy oraz informacji zwrotnych.

W odpowiedzi na Covid-19 wiele firm i organizacji poprosiło swoich pracowników o pracę zdalną, a szkoły i uczelnie zostały zamknięte. Nowe warunki organizacji pracy są nowością i wyzwaniem dla znacznej części pracowników i ich menedżerów, a także nauczycieli i uczniów. Z pomocą przychodzą nowe technologie i rozwiązania chmurowe, których część jest dostępna bezpłatnie. Na przykład wirtualne biuro i szkoła od Oktawave.

Problematyczna komunikacja

Przedłuża się okres, w którym szkoły i miejsca pracy pozostają zamknięte. Wyzwaniem dla pracowników i menedżerów jest brak dostępu do kanałów komunikacji o odpowiednich funkcjonalnościach. A czasem zbyt duża liczba kanałów służących do realizacji różnych potrzeb komunikacyjnych czy zadań związanych z planowaniem i raportowaniem pracy.

Z kolei wirtualne spotkania nauczycieli z uczniami ograniczają się obecnie głównie do wideokonferencji i zadawania w dziennikach elektronicznych prac domowych. W odpowiedzi uczniowie przesyłają swoje prace w postaci zdjęć lub print screenów. Rodzice, zajęci pracą (także zdalną), często nie są w stanie poświęcić dzieciom wystarczającej uwagi podczas nauki i odrabiania lekcji. A nauczyciele nie zawsze dysponują narzędziami do nanoszenia swoich uwag czy poprawek na przesłanych przez uczniów materiałach.

Wirtualne biuro

Oktawave oferuje teraz wszystkim małym i średnim firmom, które jeszcze nie zorganizowały w pełni swojej pracy zdalnej, bezpłatny system wideokonferencji, który pełni rolę wirtualnego biura. W Oktawave Virtual Rooms znajdują się wirtualne pokoje pracy, które umożliwiają sprawną pracę zdalną w podgrupach, zmniejszenie dystansu pomiędzy pracownikami i dzielenie się informacjami.

Można tu organizować spotkania online, szkolenia i wspólną pracę na dokumentach. A także udzielać feedbacku w czasie rzeczywistym przy pomocy czatu lub narzędzi graficznych. Możliwe jest też zapraszanie klientów do udziału w spotkaniach, organizowanie dla nich prezentacji i raportowanie na bieżąco efektów pracy.

Wirtualna szkoła

Oktawave Virtual Rooms umożliwia zorganizowanie wirtualnych klas i przekazywanie wiedzy uczniom w sposób zbliżony do tradycyjnego. Do dyspozycji jest tablica, na której nauczyciele mogą udostępniać materiały i prezentacje, a uczniowie zadawać pytania lub nanosić komentarze.


System umożliwia włączenie lub wyciszenie mikrofonów wszystkim uczniom jednym kliknięciem, zadawanie pytań quizowych w czasie rzeczywistym, podzielenie podopiecznych na grupy, w których mogą wykonywać ćwiczenia, ustawianie stoperów dla pracy w grupach oraz statusów „podniesiona ręka do odpowiedzi” i udzielanie głosu poszczególnym osobom. Platforma umożliwia też organizowanie zebrań online dla rodziców.

Warunki udostępnienia usługi

Rozwiązanie Oktawave Virtual Rooms można przetestować. Infrastruktura chmurowa, na której działa, udostępniana jest bezpłatnie przez okres 6 miesięcy (od 1 kwietnia do 30 września 2020 roku) dla maksymalnie 250 użytkowników. Płaci się tylko za instalację tego rozwiązania w chmurze Oktawave (1000 zł netto), zlokalizowanej w Polsce. Dostęp do platformy posiada i nadaje zamawiający usługę.


Kompletne rozwiązanie składa się z trzech komponentów - oprogramowania BigBlueButton objętego licencją open source, usługi uruchomienia i konfiguracji platformy przez inżyniera chmurowego oraz serwerów w chmurze Oktawave. Oktawave posiada wszystkie niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa do realizacji takiej usługi.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2020-04-03 | 14:45

Huawei P40 Pro nowym królem rankingu DxOMark

Model Huawei P40 Pro z innowacyjnym aparatem fotograficznym Ultra Vision Leica o rozdzielczości 50 MP i rekordowej wielkości sensora na poziomie 1/1,28”, został uznany przez ekspertów DxOMark za najlepszy smartfon fotograficzny na
IT i technologie IFS Remote Assistance z technologią MR pozwala zwiększyć efektywność usług
2020-04-03 | 11:30

IFS Remote Assistance z technologią MR pozwala zwiększyć efektywność usług

IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje o wprowadzeniu na rynek rozwiązania IFS Remote Assistance™, najnowocześniejszego produktu opartego na technologii
IT i technologie Praca zdalna – codzienność w niecodziennych czasach
2020-04-02 | 16:00

Praca zdalna – codzienność w niecodziennych czasach

Pandemia COVID-19 na całym świecie spowodowała, że praca zdalna przestała być jedynie dodatkowym udogodnieniem dla pracowników,stając się wymogiem i bazową formą pracy w wielu

Więcej ważnych informacji

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Transport

Branża transportowa nie skorzysta na tarczy antykryzysowej. Bez realnej pomocy przewoźników czeka fala upadłości

– Branża transportowa znalazła się w tragicznej sytuacji, przewoźnicy stoją pod ścianą – mówi Jan Buczek, prezes Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce. Jak podkreśla, przedsiębiorcy bardzo liczyli na rozwiązania zawarte w rządowej tarczy antykryzysowej, ale ta praktycznie nie objęła branży transportowej. Bez rządowej kroplówki i zastrzyku finansowania czeka ją fala upadłości. Część właścicieli firm działających w branży, która zatrudnia ponad 0,5 mln pracowników, już rozpoczęła zwolnienia.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Alior modernizuje swoje oddziały. Stawia także na rozwój usług online

Klienci bankowości oczekują przede wszystkim wygody, a budowanie ich pozytywnych doświadczeń jest opłacalne. Co drugi klient poleci usługi banku, z którego jest usatysfakcjonowany wynika z badań PwC. Alior Bank prowadzi szeroko zakrojone analizy satysfakcji i potrzeb klientów i na tej podstawie rozpoczął już proces modernizacji swoich placówek. Stawia na ich digitalizację oraz zapewnienie klientom komfortu i dyskrecji, a dodatkowo każda z nich ma też być proekologiczna. 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Infrastruktura

Jerzy Kurella: 1,5 mld dol. od Gazpromu trzeba przeznaczyć na racjonalne inwestycje w wydobycie krajowe oraz produkcję biogazu

Cena gazu w kontrakcie jamalskim była nierynkowa i przez lata zawyżana – uznał Trybunał Arbitrażowy w Sztokholmie, który wydał wyrok kończący ponad pięcioletni spór o zmianę formuły ceny gazu pomiędzy rosyjskim Gazpromem i PGNiG na korzyść polskiej spółki. Nakazał też wstecznie zmienić sposób naliczania ceny gazu w kontrakcie jamalskim. Nowa formuła będzie ściśle powiązana z notowaniami tego surowca w Europie Zachodniej. PGNiG szacuje, że w związku z tą zmianą Gazprom będzie musiał zwrócić jej nadpłatę w wysokości 1,5 mld dol., czyli ok. 6,2 mld zł. – Ta kwota powinna zostać przeznaczona na racjonalnie prowadzone inwestycje w wydobycie krajowe oraz technologie związane z produkcją biogazu – zauważa były prezes spółki Jerzy Kurella.