Bezpieczeństwo na piątkę z plusem. Eksperci CUK Ubezpieczenia doradzają.
LoveBrands Relations
Ul. Generała Józefa Zajączka 11 lok. C5
01-510 Warszawa
izabela.hoppe|lbrelations.pl| |izabela.hoppe|lbrelations.pl
608 750 786
www.lbrelations.pl
Według danych Systemu Informacji Oświatowej w roku szkolnym 17/18 w szkołach doszło do ponad 54 tys. wypadków. Większość z nich miała miejsce w czasie lekcji wychowania fizycznego, jednak za główną przyczynę wypadków podaje się nieuwagę dzieci. Statystyki wskazują, że najczęściej dochodzi do urazów rąk i nóg np. zwichnięć czy złamań.
Skorzystanie z oferty ubezpieczenia przedstawionej przez szkołę może wydawać się wygodnym rozwiązaniem, jednak wcale nie musi być najlepszym. Z pewnością nie jest rozwiązaniem obowiązkowym. Rodzic ma prawo do przeglądu rynku i wyboru oferty we własnym zakresie, zwłaszcza że na polskim rynku ubezpieczeniowym funkcjonują 33 towarzystwa ubezpieczeniowe, w tym 9 towarzystw ubezpieczeń wzajemnych. Przed podpisaniem polisy i opłaceniem składki, nawet niewielkiej, warto zapoznać się z zakresem ochrony, żeby uniknąć nieprzyjemnego zaskoczenia, gdy przyjdzie do skorzystania z polisy.
„Przy tak szerokim wyborze najlepiej skorzystać z usług multiagencji, w której klient może porównać oferty towarzystw, porozmawiać z doradcą i uzyskać odpowiedzi na pytania co do zakresu ochrony. Doradca ubezpieczeniowy analizuje każdy przypadek indywidualnie i wybiera ofertę, która najlepiej odpowiada potrzebom klienta – od zakresu ubezpieczenia po dostosowanie sum ubezpieczenia.” – mówi Adam Wielewicki, Dyrektor Rozwoju Biznesu w CUK Ubezpieczenia
Szybka diagnostyka i skuteczne leczenie
Chociaż odpowiedzialność za dzieci w szkole ponoszą nauczyciele i inne osoby sprawujące opiekę, to rodzice powinni zabezpieczyć swoje pociechy na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. Odpowiednio skonstruowane ubezpieczenie NNW - Następstw Nieszczęśliwych Wypadków stanowi taką właśnie ochronę. Dzięki wykupionej polisie proces diagnostyki i późniejszego leczenia przebiega sprawnie i nie jest takim obciążeniem finansowym, jakim by był w przypadku braku ubezpieczenia.
„Koszty diagnostyki i leczenie w przypadku najbardziej powszechnych kontuzji tj. zwichnięć czy złamań zaczynają się od kilkuset złotych a kończyć mogą nawet na kilku tysiącach. Sama wizyta u lekarza ortopedy to koszt ok. 180 zł, a takich wizyt może być kilka. Dodajmy do tego koszty badań obrazowych jak USG (od 200 zł), RTG (od 100 zł) czy rezonans magnetyczny (od 600 zł). Warto zauważyć, że są to podstawowe koszty, które nie uwzględniają np. założenia/zdjęcia gipsu, podania i zakupu leków czy zakupu sprzętu medycznego. Jeśli dziecko wymaga operacji to koszty znacząco wzrosną.” – mówi Adam Wielewicki, Dyrektor Rozwoju Biznesu w CUK Ubezpieczenia
„Dobrze skonstruowane ubezpieczenie NNW działa nie tylko na terenie szkoły, ale również poza nią. Wybierając ofertę ubezpieczenia rodzice powinni zwracać szczególną uwagę na ten element. Najlepiej, aby zakres terytorialny obejmował cały świat, 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, również w przypadku uprawiania sportów. Wybierając taki zakres rodzic wybiera kompleksową ochronę i nie musi się martwić o dodatkowe ubezpieczenie na wakacje czy w czasie treningu np. piłki nożnej.” – mówi Adam Wielewicki, Dyrektor Rozwoju Biznesu w CUK Ubezpieczenia
Nieszczęśliwy wypadek: i co dalej?
Zdarza się, że dziecko, które uległo wypadkowi wymaga hospitalizacji lub doznaje trwałego uszczerbku na zdrowiu. W tych sytuacjach również skorzystać z pomocy, którą zapewnia polisa. W przypadku hospitalizacji rodzice mogą liczyć na wypłatę dziennego zasiłku szpitalnego, a z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu – na wypłatę środków za każdy % uszczerbku. W zależności od towarzystwa ochronę można rozszerzyć o opcje dodatkowe jak np.: zwrot kosztów dostosowania mieszkania lub pojazdu do potrzeb dziecka po wypadku, pokrycie kosztów leczenia stomatologicznego czy operacji w wyniku nieszczęśliwego wypadku.
„Oczywiście zakres ubezpieczenia oraz wysokość świadczeń będą różnić się w poszczególnych towarzystwach. Przy wyborze ubezpieczenia warto zwrócić uwagę, od którego dnia pobytu w szpitalu przysługuje zasiłek oraz, co szczególnie ważne w obecnej sytuacji, czy obejmuje również pobyt związany z zachorowaniem na COVID-19. Ważna też jest suma ubezpieczenia, która jest górną granicą odpowiedzialności towarzystwa. Tutaj zasada jest prosta – im wyższa suma ubezpieczenia, tym lepiej.” – mówi Adam Wielewicki Dyrektor Rozwoju Biznesu w CUK Ubezpieczenia

88% rolników sięga po dodatkowe ubezpieczenia

Cyberpolisa nie uchroni przed hakerem, ale złagodzi skutki ataku

Cyberzagrożenia wobec portów morskich w Europie
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.