Bezpieczny i szybki dostęp do biurowca Q22 dzięki Apple Wallet
- Najemcy warszawskiego biurowca Q22 mogą już korzystać z kart dostępu do budynku w Apple Wallet.
- To innowacyjne rozwiązanie zapewnia szybki, prosty i bezpieczny dostęp do obiektu.
- Uruchomienie kart w technologii NFC w Apple Wallet to część procesu wdrażania inteligentnego systemu Sharry do zarządzania budynkiem Q22.
- Warszawski biurowiec to jeden z pierwszych tego typu obiektów w Unii Europejskiej, w których zastosowano tę technologię.
Biurowiec Q22 to siódmy najwyższy warszawski wieżowiec. Udostępniony w 2016 r. śródmiejski drapacz chmur zapewnia 54 tys. m2 powierzchni biurowej. To jeden z najnowocześniejszych polskich budynków - jako jeden z pierwszych istniejących projektów biurowych w Polsce i jednocześnie pierwszy istniejący i działający obiekt w rejonie CEE, otrzymał certyfikat WiredScore oraz SmartScore, które potwierdzają zastosowanie najnowocześniejszych technologii oraz rozwiązań sprzyjających użytkownikom. działa tu m.in. jedyny w Polsce system podwójnych wind typu TWIN
Najnowszą innowacją w budynku jest wdrożenie funkcjonalności Apple Wallet, które zwieńcza proces implementacji inteligentnego systemu Sharry. Nowe rozwiązanie sprawia, że Q22 jest jeszcze bardziej nowoczesnym i bardziej dostępnym dla pracowników biurowcem. Za techniczne wsparcie dla partnerów odpowiedzialnych za implementację rozwiązania odpowiadała firma SPIE Building Solutions.
– Taka nowatorska, ale niezwykle funkcjonalna technologia znacząco wpływa na komfort najemców, którzy dzięki niej w jeszcze prostszy i szybszy sposób mogą uzyskać dostęp do budynku oraz łatwiej się po nim poruszać. Wprowadzenie karty dostępu do Q22 do Apple Wallet sprawia, że otwarcie bramki wejściowej czy drzwi wymaga jedynie przyłożenia telefonu czy zegarka do czytnika – komentuje Sebastian Kroszko - Kierownik Rozwoju Biznesu w SPIE Building Solutions.
Nowoczesność, bezpieczeństwo i komfort użytkowania
Q22 to jeden z pierwszych budynków w Unii Europejskiej, w którym wprowadzono technologię kart dostępu do obiektu w Apple Wallet. Wykorzystanie kart mobilnych NFC to rozwiązanie zapewniające przede wszystkim bezpieczeństwo. Bezpośrednie zaszyfrowanie dostępu na iPhonie lub Apple Watchu zabezpieczone jest dodatkowo przez FaceID lub TouchID. Karta nie może zostać w żaden sposób skopiowana, a w razie potrzeby może zostać zdalnie usunięta. Wszystko to minimalizuje ryzyko dostania się do budynku osób bez odpowiednich uprawnień. Dodatkowym udogodnieniem jest aktywność karty nawet przy rozładowanym urządzeniu.
– Wdrożenie nowego systemu było złożonym przedsięwzięciem, które wymagało zaangażowania, m.in. operatora budynku, dostawcy kart i dostawcy systemu kontroli budynku. Cały proces zakładał też kilka etapów prac, np. instalację i konfigurację czytników kart, wgranie oprogramowania czy jego odpowiednie przekonwertowanie. Efekt finalny jest bardzo zadowalający nie tylko dla wszystkich zaangażowanych we wprowadzenie nowego rozwiązania, ale przede wszystkim dla jego użytkowników – dodaje Sebastian Kroszko ze SPIE Building Solutions.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.