Komunikaty PR

Bezpieczny i szybki dostęp do biurowca Q22 dzięki Apple Wallet

2023-12-06  |  15:46
Biuro prasowe
  • Najemcy warszawskiego biurowca Q22 mogą już korzystać z kart dostępu do budynku w Apple Wallet.
  • To innowacyjne rozwiązanie zapewnia szybki, prosty i bezpieczny dostęp do obiektu.
  • Uruchomienie kart w technologii NFC w Apple Wallet to część procesu wdrażania inteligentnego systemu Sharry do zarządzania budynkiem Q22.
  • Warszawski biurowiec to jeden z pierwszych tego typu obiektów w Unii Europejskiej, w których zastosowano tę technologię.

 

Biurowiec Q22 to siódmy najwyższy warszawski wieżowiec. Udostępniony w 2016 r. śródmiejski drapacz chmur zapewnia 54 tys. m2 powierzchni biurowej. To jeden z najnowocześniejszych polskich budynków - jako jeden z pierwszych istniejących projektów biurowych w Polsce i jednocześnie pierwszy istniejący i działający obiekt w rejonie CEE, otrzymał certyfikat WiredScore oraz SmartScore, które potwierdzają zastosowanie najnowocześniejszych technologii oraz rozwiązań sprzyjających użytkownikom. działa tu m.in. jedyny w Polsce system podwójnych wind typu TWIN 

Najnowszą innowacją w budynku jest wdrożenie funkcjonalności Apple Wallet, które zwieńcza proces implementacji inteligentnego systemu Sharry. Nowe rozwiązanie sprawia, że Q22 jest jeszcze bardziej nowoczesnym i bardziej dostępnym dla pracowników biurowcem. Za techniczne wsparcie dla partnerów odpowiedzialnych za implementację rozwiązania odpowiadała firma SPIE Building Solutions.

– Taka nowatorska, ale niezwykle funkcjonalna technologia znacząco wpływa na komfort najemców, którzy dzięki niej w jeszcze prostszy i szybszy sposób mogą uzyskać dostęp do budynku oraz łatwiej się po nim poruszać. Wprowadzenie karty dostępu do Q22 do Apple Wallet sprawia, że otwarcie bramki wejściowej czy drzwi wymaga jedynie przyłożenia telefonu czy zegarka do czytnika – komentuje Sebastian Kroszko - Kierownik Rozwoju Biznesu w SPIE Building Solutions.

Nowoczesność, bezpieczeństwo i komfort użytkowania

Q22 to jeden z pierwszych budynków w Unii Europejskiej, w którym wprowadzono technologię kart dostępu do obiektu w Apple Wallet. Wykorzystanie kart mobilnych NFC to rozwiązanie zapewniające przede wszystkim bezpieczeństwo. Bezpośrednie zaszyfrowanie dostępu na iPhonie lub Apple Watchu zabezpieczone jest dodatkowo przez FaceID lub TouchID. Karta nie może zostać w żaden sposób skopiowana, a w razie potrzeby może zostać zdalnie usunięta. Wszystko to minimalizuje ryzyko dostania się do budynku osób bez odpowiednich uprawnień.  Dodatkowym udogodnieniem jest aktywność karty nawet przy rozładowanym urządzeniu.

Wdrożenie nowego systemu było złożonym przedsięwzięciem, które wymagało zaangażowania, m.in. operatora budynku, dostawcy kart i dostawcy systemu kontroli budynku. Cały proces zakładał też kilka etapów prac, np. instalację i konfigurację czytników kart, wgranie oprogramowania czy jego odpowiednie przekonwertowanie. Efekt finalny jest bardzo zadowalający nie tylko dla wszystkich zaangażowanych we wprowadzenie nowego rozwiązania, ale przede wszystkim dla jego użytkowników – dodaje Sebastian Kroszko ze SPIE Building Solutions.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Analitycy F5 przewidują rosnącą liczbę ataków z wykorzystaniem algorytmów AI Biuro prasowe
2024-02-23 | 15:15

Analitycy F5 przewidują rosnącą liczbę ataków z wykorzystaniem algorytmów AI

Dzięki sztucznej inteligencji rozwój aplikacji oraz interfejsu programowania aplikacji (API) może odbywać się niezwykle dynamicznie. Jednak powszechne korzystanie z AI ma równie
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-02-22 | 10:25

Sprzedaż danych napędza rozwój Cloud Technologies

Cloud Technologies, jeden z największych dostawców danych na świecie, rośnie szybciej niż rynek. W grudniu 2023 r. sprzedaż danych do kluczowych klientów wzrosła o 11 % r/r. Dwucyfrowe tempo wzrostu notowana na GPW
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-02-21 | 10:00

Cyberprzestępcy uczą się korzystać z AI - analiza Palo Alto Networks

W momencie, gdy aż 90% dyrektorów finansowych planuje w 2024 zwiększyć nakłady firm na inteligentne narzędzia, przestępcy również nie próżnują. W perspektywie najbliższego roku możemy spodziewać się

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Zdrowie

Coraz gorsza kondycja psychiczna polskich nastolatków. Szkoły potrzebują narzędzi, żeby reagować na depresję i kryzysowe sytuacje

Stan psychiczny dzieci i młodzieży w Polsce się pogarsza. – W polskich szkołach brakuje psychologów, często też wrażliwości i wsparcia. A jeśli dziecko nie będzie mieć go w domu, to tym bardziej powinno mieć je w szkole – mówi Barbara Nowacka, ministra edukacji. – Statystyki pokazują, że w Polsce na depresję cierpi 2 proc. dzieci w wieku 6–12 lat i aż 20 proc. w grupie młodzieńczej – mówi Katarzyna Dubno, członkini zarządu Fundacji Adamed. Na te niepokojące dane w ostatnich latach wpłynęły m.in. izolacja spowodowana pandemią, sytuacja geopolityczna zaburzająca poczucie bezpieczeństwa. To dodatkowo nakłada się na sytuacje kryzysowe w domu czy szkole. Fundacja Adamed nawiązała współpracę z ekspertami serwisu Życie warte jest rozmowy, a efektem tego partnerstwa program Wspierająca Szkoła, którego celem jest profilaktyka zachowań samobójczych.

Zagranica

Dwa lata po wybuchu wojny zainteresowanie Polaków pomocą dla Ukraińców jest dużo mniejsze. Potrzeby się zmieniły, ale wciąż są poważne

Po dwóch latach wojny w Ukrainie zainteresowanie Polaków pomaganiem jest dużo mniejsze niż na początku konfliktu. Jednak ta pomoc wciąż jest bardzo potrzebna, ponieważ z każdym dniem rośnie liczba poszkodowanych i strat wywołanych wojną, a w Polsce nadal pozostaje około miliona ukraińskich uchodźców. – Istotnym wyzwaniem są w tej chwili zagadnienia związane z ich integracją. Koncentrujemy się też na pomocy tym uchodźcom z Ukrainy, którzy są osobami naprawdę potrzebującymi, czyli na matkach samotnie wychowujących kilkoro dzieci, osobach starszych czy z niepełnosprawnościami – mówi Michał Mikołajczyk, członek zarządu Polskiego Czerwonego Krzyża.

Firma

Polski rynek IT cierpi na niedobór specjalistów od cyberbezpieczeństwa. Podnoszenie kompetencji cyfrowych kobiet mogłoby częściowo zaradzić tym brakom

Branża IT, która cierpi na niedobór pracowników, wciąż ma słabą reprezentację kobiet. 40 proc. respondentek podkreśla, że ich firmy w ogóle nie zatrudniają kobiet w działach IT, a tylko 15,5 proc. wskazuje, że kobiety zajmują w nich stanowiska kierownicze lub zarządzające – wynika z badania „Wyzwania kobiet w zakresie cyfryzacji i bezpieczeństwa cyfrowego”. Czynnikiem, który mógłby zwiększyć udział kobiet na tym rynku jest podnoszenie ich kompetencji cyfrowych i szkolenia umożliwiające przebranżowienie. Bez tego trudno będzie spełnić cel z rządowego programu, by do końca dekady co trzeci pracownik na rynku ICT był kobietą. Szczególnie ważnym obszarem takich działań powinno być cyberbezpieczeństwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.