Komunikaty PR

Bezpieczny powrót do biur. Kosmiczna technologia w CitySpace

2020-11-11  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Zdrowe, wygodne i bezpieczne – takie warunki pracy zapewnia CitySpace – nawet podczas wzmożonego zagrożenia epidemiologicznego. Operator wprowadził do swoich biur w całej Polsce szereg rozwiązań, które zapewniają bezpieczne warunki. Dzięki temu biura są gotowe na przyjęcie większej liczby pracowników planujących powrót po okresie pracy zdalnej. Stosowane przez operatora praktyki to element nowego projektu Echo Investment „Zdrowe biurowce”. Za bezpieczeństwo biur CitySpace odpowiadać będzie m.in. technologia certyfikowana przez NASA.

W dobie epidemii praca zdalna jest skutecznym środkiem zaradczym, jednak w długim okresie nie zastąpi całkowicie pracy z biura. Badania potwierdzają, że pracownicy nie chcą w nieskończoność pracować z domu. Część z nich już wróciła do biur, chociaż na kilka dni w tygodniu. Dlatego oprócz prewencyjnych rozwiązań wspierających bezpieczeństwo pracy stacjonarnej konieczne jest wprowadzenie narzędzi, które mogą firmom ułatwić decyzję o elastycznym planowaniu pracy swoich zespołów.

Swoje przestrzenie już dziś zmienia operator biur elastycznych CitySpace. Tak, aby były bezpieczniejsze, wygodniejsze i lepiej przygotowane na zagrożenia epidemiologiczne teraz i w przyszłości. – Naszą rolą jako czołowego operatora biur elastycznych jest zapewnienie organizacjom i ich pracownikom jak najbardziej bezpiecznych i zdrowych warunków do pracy. Po okresie pracy zdalnej nasi klienci wracają stopniowo do biur. Jesteśmy na to gotowi – zapewnia Jarosław Bator, dyrektor zarządzający CitySpace.

Bezpieczne biura gotowe

Biura CitySpace są przygotowane na powrót pracowników oraz bezpieczny pobyt osób niemogących skorzystać z pracy zdalnej. Zespół sprzątający dostał instrukcje w zakresie odkażania newralgicznych powierzchni. Zwiększyła się częstotliwość sprzątania (rano i wieczorem). Wprowadzono drukowanie bezdotykowe. W biurze obieg powietrza jest otwarty. Płyny do dezynfekcji są dostępne na recepcji, w kuchni i toaletach. Rozdawane są maseczki i rękawiczki. Z kolei jadalnie podzielono między wyspy i stoliki. Ważnymi elementami są również plakaty z zasadami i dobrymi praktykami, przygotowane na podstawie materiałów WHO, oraz katalog dodatkowego, opcjonalnego wyposażenia biurowego (przegrody, plexy, dozowniki bezdotykowe).

Dodatkowo bezpiecznej pracy sprzyjają takie rzeczy jak całodobowa ochrona i weryfikacja gości z poziomu recepcji biurowca i recepcji CitySpace. – Niezwykle istotne jest także najmniejsze na rynku zagęszczenie stanowisk pracy w naszych pomieszczeniach. Osiągnęliśmy je np. poprzez odsuwanie biurek od siebie i rezygnację z dużych biur typu open space – dodaje Magdalena Śnieżek, Regional Director South Poland w CitySpace.

Na plus działają także ostatnie zmiany w strukturach powierzchni biurowych. Na przykład w powiększonym centrum Beethovena w Warszawie nowością jest sektor z własną kuchnią – to przestrzeń biurowa stworzona z myślą o jednej firmie. W nowej strefie jest także sala spotkań na wyłączność, która może posłużyć jako gabinet. Do strefy wchodzi się przez niezależne wejście.

Kolejnym istotnym czynnikiem, wpływającym na wzmocnienie bezpieczeństwa, jest sama koncepcja biur elastycznych. Ich mocną stroną są prywatne pomieszczenia: czy to open space na wyłączność, czy oddzielne gabinety. Innymi pozytywnymi atrybutami są systemy kontroli dostępu do biur oraz własne serwerownie.

Działający w pięciu miastach Polski operator zapewnia bezpieczeństwo nie tylko na płaszczyźnie osobistej, ale także finansowej. – Przez bezpieczeństwo finansowe rozumiemy możliwość podpisywania krótkich umów najmu oraz dostosowywania liczby stanowisk pracy do zmieniającej się często liczebności firmy – tłumaczy Magdalena Śnieżek.

Rozwiązanie uznane przez NASA

CitySpace wprowadził powyższe rozwiązania, podążając za pilotażowym projektem „Zdrowe biurowce” stworzonym przez swojego właściciela – Echo Investment – w odpowiedzi na post-covidowe potrzeby. Projekt powstał na podstawie wyników badań i analiz przeprowadzonych z ujęciem nowych wymogów i zaleceń higienicznych. – Epidemia wymaga od nas myślenia o zupełnie nowych wymiarach funkcjonowania biur. W ostatnich tygodniach obserwowaliśmy zachowania pracowników biurowych, analizowaliśmy sposoby utrzymywania podwyższonych standardów higieny oraz wyszukiwaliśmy punkty, które sprawiały największe trudności. Zebraną wiedzę przełożyliśmy na wprowadzenie do planowanych oraz już budowanych biurowców takich rozwiązań, które eliminują większość ryzyk i wzmacniają bezpieczeństwo użytkowników – mówi Rafał Mazurczak, członek zarządu odpowiedzialny za dział biur w Echo Investment.

Tworząc nowe standardy budynków biurowych w dobie pandemii, Echo Investment używa np. technologii RCI ActivePure oczyszczającej powietrze z wirusów – w tym SARS-CoV-2 – bakterii, grzybów, alergenów, a nawet cząsteczek smogu. NASA uznała tę technologię za jedno z najważniejszych odkryć amerykańskich naukowców. W grupie technologii oczyszczających powietrze jest jedyną na świecie, która posiada certyfikat „Fundacji Kosmicznej”. Jej niespełna 100-procentową skuteczność potwierdzają także badania wielu renomowanych instytucji, takich jak Stowarzyszenie Rozwój Mikrobiologii i Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego.

W Polsce RCI ActivePure stosuje się głównie w szpitalach, ale także w innych miejscach np. Porcie Lotniczym Kraków Balice, w biurowcu Tryton Bussines House w Gdańsku i w gmachu Akademii Muzycznej w Łodzi. Technologia zostanie zastosowana m.in. w realizowanym przez Echo biurowcu we Wrocławiu MidPoint71. – Jesteśmy pierwszym deweloperem w Polsce, który wprowadza to rozwiązanie do projektów biurowych na tak szeroką skalę – zaznacza Rafał Mazurczak. – Rozwiązania zapewniające czyste powietrze muszą być dostarczane najemcom jako standard – dodaje.

Powrót do biur

Badania przeprowadzone przez EY wskazują, że ponad połowa Polaków spodziewa się, że powrót do tradycyjnego trybu pracy nastąpi w ciągu dni lub tygodni po ustąpieniu pandemii. –Powrót do biur w dłuższej perspektywie jest nieunikniony, dlatego już teraz zrobiliśmy wszystko, aby stworzyć ku temu bezpieczne warunki – podkreśla Jarosław Bator.

Bezpieczne, elastyczne i serwisowane biura CitySpace znajdują się w 10 centrach rozmieszczonych w 5 miastach Polski: Beethovena, Galeria Młociny, Plac Unii, Rondo 1, Park Rozwoju (wszystkie w Warszawie), O3 Business Campus (Kraków), Aquarius Business House i Nobilis Business House (oba we Wrocławiu), Tryton (Gdańsk) oraz Supersam (Katowice). W 2021 roku CitySpace powiększy sieć o nową lokalizację: w biurowcu Face2Face Business Campus w Katowicach.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Praca 4. certyfikat Top Employer dla Amazon Fulfillment Poland Biuro prasowe
2025-01-20 | 13:45

4. certyfikat Top Employer dla Amazon Fulfillment Poland

Amazon Fulfillment Poland po raz czwarty z rzędu uzyskał certyfikat Top Employer, zdobywając najwyższe oceny w kluczowych obszarach HR. Wyróżnienie przyznano za kompleksową
Praca BCC: Rewolucji w kodeksie pracy nie będzie
2024-12-29 | 09:00

BCC: Rewolucji w kodeksie pracy nie będzie

W 2024 r. dwukrotnie zmieniła się wysokość wynagrodzenia minimalnego oraz minimalnej stawki godzinowej i innych świadczeń ustalanych na ich podstawie. Duże emocje przyniosła też długo
Praca Kariera kobiet w IT, czyli ciągła walka ze stereotypami
2024-12-20 | 10:00

Kariera kobiet w IT, czyli ciągła walka ze stereotypami

Najbardziej kobietom karierę w IT utrudnia to, że mają masę przekonań w swoich głowach. Dużo słyszymy jako dziewczynki, a potem jako kobiety i to buduje nam przekonania o sobie i o

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Plastikowe opakowania żywności dominują w europejskich marketach. 40 proc. z nich można usunąć lub zastąpić

65 proc. produktów spożywczych i napojów w europejskich supermarketach jest sprzedawanych w plastikowych opakowaniach. W Polsce ten odsetek jest podobny. Jak wynika z raportu DS Smith „Material Change Index”, w przypadku 40 proc. opakowań zawierających tworzywa sztuczne w Polsce, plastik można by wyeliminować, usuwając go całkowicie lub zastępując go zrównoważonymi alternatywami, np. tekturą czy opakowaniami biodegradowalnymi. W Polsce tylko 22 proc. firm spożywczych planuje w nadchodzącym roku zmiany w opakowaniach.

Transport

Ryanair rozbudowuje siatkę połączeń w Polsce. W tym roku linia planuje przewieźć niemal 20 mln pasażerów

Polska jest jednym z najważniejszym rynków dla Ryanaira. Irlandzka linia w letnim rozkładzie lotów na 2025 roku będzie obsługiwał ponad 300 tras, w tym 23 nowe kierunki, przede wszystkim na południe Europy. Rekordowy letni rozkład lotów Ryanair w Polsce będą obsługiwać 44 samoloty bazujące na polskich lotniskach. W tym roku, pierwszy raz w historii, przewoźnik oferuje ponad 20 milionów miejsc.

Polityka

M. Gosiewska: Na Białorusi znowu odbędą się pseudowybory. Należy zaostrzyć sankcje uderzające w reżim i firmy europejskie tam obecne

Alaksandr Łukaszenka rządzi Białorusią już 30 lat, 26 stycznia będzie się ubiegał o siódmą kadencję. W nadchodzących wyborach nie będzie niezależnych obserwatorów i demokratycznych kandydatów opozycji. Poprzednie wybory, w 2020 roku, zakończyły się masowymi protestami i olbrzymimi represjami, a w 2024 roku przybrały jeszcze na sile. – Tylko twarda i zdecydowana postawa jest w stanie zmienić sytuację u naszego wschodniego sąsiada – ocenia europosłanka Małgorzata Gosiewska.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.