Bezpieczny rok akademicki. Student Depot notuje niemal całościowe obłożenie
Grayling Poland Sp. z o.o.
Aleje Jerozolimskie
00-807 Warszawa
izabela.kowalska|grayling.com| |izabela.kowalska|grayling.com
609707150
www.grayling.com
Student Depot, największa sieć prywatnych akademików w Polsce, pomimo pandemii cieszy się popularnością wśród studentów, którzy cenią wygodę, indywidualne podejście, możliwość doświadczania studenckiego życia oraz bezpieczeństwo. Ponad połowa miejsc na nowy rok akademicki została już zarezerwowana. Student Depot planuje dalszy, dynamiczny rozwój sieci.
Pandemia w żaden sposób nie zweryfikowała planów Student Depot, które powiększyło swoje portfolio do 2,5 tys. miejsc noclegowych we wszystkich najważniejszych ośrodkach akademickich w kraju – Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Lublinie, Łodzi i Gdańsku. W ubiegłym roku firma zakupiła również dwie działki pod kolejne inwestycje w Warszawie i Krakowie oraz, zgodnie z planem, otworzyła akademik z oferty Premium w Gdańsku. W czasie trwania pandemii akademiki z portfolio Student Depot notowały niemal stuprocentowe obłożenie.
- Dynamiczny rozwój Student Depot jest możliwy dzięki posiadanemu przez nas know-how w zarządzaniu tego typu inwestycjami oraz współpracy z międzynarodowymi partnerami. Sektor prywatnych akademików w Polsce do tej pory stabilnie się rozwijał, stając się również atrakcyjnym rynkiem do inwestowania. Warto zwrócić uwagę na takie cechy tego rynku, jak deficyt miejsc noclegowych w akademikach, duża populacja studentów (ok. 1,29 mln) oraz sukcesywnie rosnąca liczba studentów zagranicznych, co w połączeniu z wysokim standardem naszych nieruchomości, gwarantuje dalszy dynamiczny rozwój – mówi Marek Obuchowicz, Partner w Griffin Real Estate odpowiedzialny za rozwój platformy Student Depot.
Komfort i wygoda, ale i bezpieczeństwo
Studenci wybierając lokum coraz bardziej stawiają na wygodę i komfort, jednocześnie myśląc o bezpieczeństwie, co przekłada się na duże zainteresowania akademikami Student Depot. Studenci mogą w nich liczyć nie tylko na wygodę i prywatność własnego M, ale i możliwość integracji z innymi mieszkańcami budynku w bezpiecznych warunkach, z licznymi opcjami spędzania wolnego czasu w nowocześnie zaprojektowanych przestrzeniach wspólnych, co niewątpliwie w pandemii okazało się nieprzecenionym atutem obiektów Student Depot.
- W Student Depot wierzymy, że studia to najlepszy czas w życiu, dlatego naszym studentom oferujemy nie tylko wygodne warunki do spokojnej nauki, ale także integrację z osobami z różnych kierunków i z innych krajów, co szczególnie w pandemii było bardzo przez studentów pożądane. Jednocześnie naszym priorytetem pozostaje bezpieczeństwo – wyszkolony personel, dbający o studentów szczególnie w dobie pandemii, regularna dezynfekcja przestrzeni, ale i całodobowa ochrona – na to wszystko mogą liczyć mieszkańcy naszych akademików – podkreśla Jolanta Bubel, Prezes Student Depot.
Ponad połowa miejsc w akademikach Student Depot została zarezerwowana na kolejny rok akademicki, a w niektórych obiektach pozostają już ostatnie wolne miejsca. Studenci, którzy chcą zamieszkać w akademiku Student Depot powinni się zatem śpieszyć, ponieważ już za kilka tygodni sieć spodziewa się pełnego obłożenia.
Akademiki oferują m.in. w pełni umeblowane mieszkania z prywatną łazienką i dużym aneksem kuchennym, czy specjalnie zaprojektowane przestrzenie wspólne, jak siłownie, strefy chill, sale cichej nauki, przestrzenie coworkingowe, a nawet przestrzenie multimedialne czy sale gamingowe. Części wspólne akademików z oferty Student Depot są bardzo nowoczesne, z dużą ilością zieleni, a przemyślane układy pomieszczeń oraz jasna kolorystyka apartamentów sprawią, że można poczuć się tutaj jak w domu.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Lekcja: AI. Szkolenia o sztucznej inteligencji dla nauczycieli

Kwalifikacja Profesjonalna CGMA zostaje zaktualizowana w odpowiedzi na rosnące wymagania nowoczesnych finansów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.