Komunikaty PR

BFF prezentuję strategię Ever more a bank like no others

2023-06-29  |  13:30
Kontakt
Ewelia Kolad
BFF Banking Group

ul. Kilińskiego 66
91-118 Łódź
ewelina.kolad|bff.com| |ewelina.kolad|bff.com
+48 42 272 82 90
https://pl.bff.com/pl/

BFF Banking Group ogłasza aktualizację strategii na 2028 r. „Coraz bardziej a bank like no other" oraz cele finansowe na 2026 r.

Massimiliano Belingheri, CEO, powiedział: "Fundamentem strategii BFF na 2028 r. są nasze mocne strony i dobre otoczenie rynkowe, aby w dalszym ciągu zapewniać dobre zwroty dla akcjonariuszy, ze skorygowanym zyskiem netto rosnącym o ponad 78% do 2026 r. i oczekiwanymi dywidendami w wysokości 40% naszej obecnej kapitalizacji rynkowej. Dążymy do dalszego umacniania pozycji lidera w specjalistycznych obszarach finansowych w Europie, wykorzystując naszą pozycję w faktoringu dla dostawców z sektora administracji publicznej i opieki zdrowotnej oraz wyjątkową rolę banku depozytariusza dla innych banków i instytucji finansowych we Włoszech. Dążymy do tego, inwestując w naszą działalność i naszych pracowników, działając w sposób uczciwy i przejrzysty, utrzymując pozycję lidera w zakresie innowacji, obsługi klienta i realizacji na rynkach referencyjnych, przy niskim profilu ryzyka i wysokiej wydajności operacyjnej, a także dostosowując się do najlepszych praktyk ładu korporacyjnego dla spółek publicznych. Jesteśmy zrównoważoną firmą, z wyjątkową zdolnością do nagradzania naszych akcjonariuszy, naszych pracowników i naszych społeczności".

Cele strategiczne BFF 2028

  • Rozwój Factoringu i Pożyczek, w core businesie Grupy, i umocnienie się na pozycji największego nabywcy na rosnącym i słabo spenetrowanym rynku wierzytelności publicznych w Europie, poprzez:
    • duży wzrost liczby klientów na istniejących i nowych rynkach, także dzięki otwarciu oddziału we Francji;
    • wzmocnienie operacyjnej przewagi konkurencyjnej dzięki nowemu systemowi faktoringowemu oraz dalsze zwiększane efektywności działań w zakresie windykacji.
  • Dalsze wspieranie nowych możliwości rozwoju, zarządzania ryzykiem i wydajności poprzez inwestycje w infrastrukturę operacyjną.
  • Kontynuowanie możliwości rozwoju zespołowi, przy jednoczesnym utrzymaniu zachęt do interesariuszy (silnego powiązania systemów motywacyjnych z interesem akcjonariuszy banku).
  • Dalsza optymalizacja finansowania i kapitału.
  • Zapewnienie wiodącego na rynku, zwrotu z kapitału i dywidendy dla akcjonariuszy, przy czym kapitał powyżej 12% CET1 będzie wypłacany akcjonariuszom.
  • Utrzymanie niskiego profilu ryzyka Grupy, skuteczne zarządzanie przeterminowanymi należnościami oraz kalendarzem rezerw.
  • Dalsze zwiększanie naszego pozytywnego wpływu na społeczeństwo, środowisko i interesariuszy, wraz z celami zerowej emisji i podwojeniem inwestycji w inicjatywy społeczne.

 

Cele zrównoważonego rozwoju BFF 2026:

  • Dalsza poprawa Cost/Income Ratio, <40%,
  • Solidne wskaźniki kapitałowe: CET1 ≥ 12%,
  • Wiodący na rynku wskaźnik RoTE: >50%,
  • Znaczące zwroty dla akcjonariuszy:
    • Wzrost skorygowanego zysku netto o ok. 78% w porównaniu do 2022 r., na poziomie 255-265 mln EUR. EPS w 2026 r.: 1,37-1,43 euro (1,34-1,39 euro w pełni rozwodnionych),
    • Ponad 720 mln EUR lub ok. 40% obecnej kapitalizacji rynkowej do wypłaty w formie dywidendy do 2026 r.
  • Zerowa emisja dwutlenku węgla (netto),
  • Podwojenie inwestycji w inicjatywy społeczne,
  • >80% pracowników w budynkach z certyfikatem LEED do 2026 r.

 


BFF Banking Group

BFF Banking Group jest wiodącym, niezależnym graczem w Europie, specjalizującym się w faktoringu i zarządzaniu należnościami administracji publicznej, usługach związanych z instrumentami kapitałowymi, płatnościami bankowymi i korporacyjnymi. Grupa działa we Włoszech, Chorwacji, Czechach, Francji, Grecji, Polsce, Portugalii, Słowacji i Hiszpanii. Jest obecna także w Niemczech, Holandii i Irlandii, gdzie oferuje depozyty on-line. Obsługuje w sumie 12 państw w całej Europie. BFF jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Mediolanie. W 2021 r. odnotował skonsolidowany skorygowany zysk netto w wysokości 146 mln euro, przy wskaźniku CET1 Grupy na poziomie 17% na koniec marca 2023 r. www.bff.com 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: BFF Banking Group
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Ceny ubezpieczeń spadły o 3% w pierwszym kwartale 2025 r. Biuro prasowe
2025-04-28 | 06:00

Ceny ubezpieczeń spadły o 3% w pierwszym kwartale 2025 r.

Ceny ubezpieczeń na świecie spadły średnio o 3% w pierwszym kwartale 2025 roku, po spadku o 2% w Q4 2024 r., co oznacza trzeci z rzędu kwartalny spadek po siedmiu
Finanse Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?
2025-04-21 | 06:00

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?

Na polskim rynku finansowym pojawiają się coraz to nowsze możliwości pozyskiwania dodatkowych środków na różne cele. Wśród nich najpopularniejsze stają się pożyczki
Finanse BRAK ZDJĘCIA
2025-03-24 | 13:30

Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech

Polska scena fintechowa dynamicznie się rozwija, a lokalne firmy technologii finansowej coraz śmielej wkraczają na rynki międzynarodowe. Współpraca Walletto Fintech Poland z Fintech Poland otwiera nowe możliwości

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Telekomunikacja

Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.