Białostocki PROMOTECH szkoli przyszłe kadry
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia@wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
Białostocki PROMOTECH objął patronatem jedną z klas białostockiego Technikum Mechanicznego przy Broniewskiego 4. Dzięki temu firma zyska odpowiednio przygotowane kadry, a także lepszą rozpoznawalność wśród młodzieży szkolnej – jako potencjalny pracodawca.
W ramach podpisanej w lipcu umowy z dyrekcją Zespołu Szkół Mechanicznych przy ul. Broniewskiego 4 (do której należy Technikum), PROMOTECH objął patronatem, liczącą 15 uczniów pierwszą klasę TS: technik-spawacz.
- Podczas jednych z tegorocznych targów pracy dotarło do nas, jak słabo rozpoznawalni jesteśmy, jako firma wśród młodzieży szkół, do których adresowaliśmy swoją ofertę praktyk i pracy. Dlatego w pionie operacyjnym narodził się pomysł objęcia patronatem jednej z klas w Mechaniaku – tłumaczy Kamil Cybula, dyrektor działu operacyjnego PROMOTECHU. – Dzięki temu będziemy mieli okazję pokazać się, jako firma innowacyjna i - na swój sposób - wyjątkowa na rynku pracy w Białymstoku, a docelowo zyskać pracowników, których przez pięć lat nauki i współpracy przygotujemy do zawodu operatora maszyn CNC.
Jako patron klasy PROMOTECH zobowiązał się do zapewnienia miejsc pracy jej absolwentom; wybrani przez firmę uczniowie mogą liczyć też na płatne praktyki wakacyjne, możliwość pracy podczas wakacji i ferii, a także wycieczki i warsztaty w rzeczywistych warunkach u pracodawcy. Firma wyposaży też uczniów w ubrania robocze oraz stroje sportowe z logiem PROMOTECH.
- Wszystko to ma na celu podniesienie poziomu kształcenia uczniów w kierunku technicznym i jak najlepsze przygotowanie ich do pracy w przyszłym zawodzie – mówi Krzysztof Czerech, zastępca dyrektora ds. Centrum kształcenia zawodowego w ZSM. - W nauce zawodu ważne jest łączenie teorii z praktyką, czyli kształcenie z elementami sytemu dualnego - dlatego nawiązujemy współpracę z lokalnymi pracodawcami. PROMOTECH to uznany w Polsce i na świecie producent innowacyjnych narzędzi i automatów spawalniczych, wyposażony w znakomity park maszynowy i wykorzystujący nowoczesne technologie. Dzięki partnerstwu szkoły z biznesem, w ramach zajęć praktycznych w halach produkcyjnych firmy, uczniowie będą mogli poznać nowoczesne maszyny, urządzenia i narzędzia, wykorzystywane w procesach produkcyjnych. Zarówno kadra pedagogiczna, jak i uczniowie będą korzystać z wiedzy i praktycznych umiejętności fachowców z PROMOTECHU. Dzięki takiemu wsparciu edukacyjnemu i zajęciom praktycznym, w rzeczywistych warunkach pracy, absolwenci szkoły będą w pełni gotowi do pracy w zawodzie operatora maszyn CNC.
Warto dodać, że jest to zawód dobrze wynagradzany i rozwojowy. Po ukończeniu szkoły można również kontynuować naukę na uczelniach technicznych.
Rekordowy sposób na edukację o elektrośmieciach
Z Ukrainy do Katowic: historia asystentek międzykulturowych
Jak cyfrowa rewolucja zmienia rolę menedżerów?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Polska pracuje nad propozycjami dotyczącymi konkurencyjności UE. To element przygotowań do prezydencji
1 stycznia Polska obejmie swoją drugą w historii prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. Nie opublikowano jeszcze szczegółowego kalendarza ani priorytetów polskiego przewodnictwa, ale według wiceministra rozwoju i technologii Ignacego Niemczyckiego powinno się ono koncentrować na likwidacji barier dla usług, deregulacji oraz dekarbonizacji przeprowadzonej w taki sposób, by zachować konkurencyjność europejskiego przemysłu.
Infrastruktura
Ruch na lotniskach regionalnych niezagrożony. Centralne lotnisko ma być nie konkurencją, ale uzupełnieniem oferty lotniczej
Nowe lotnisko centralne, którego budowa ma ruszyć w 2026 roku, nie wpłynie negatywnie na lotniska regionalne – zapowiada wiceminister infrastruktury Maciej Lasek, powołując się na prognozy IATA. Jak podkreśla, odpowiadają one za dwa różne rodzaje ruchu lotniczego, dlatego mowa bardziej o wzajemnym uzupełnianiu się, a nie rywalizacji.
Ochrona środowiska
Technologia wirtualnych bliźniaków rewolucjonizuje produkcję w firmach. Pomaga im też ograniczać ślad węglowy produktów
Dzięki technologii wirtualnych bliźniaków procesy produkcyjne stają się bardziej wydajne. Według Fortune Business Insights globalny rynek takich rozwiązań do 2032 roku będzie się rozwijać w blisko 40-proc. tempie, do wartości blisko 260 mld dol. Jednak wirtualne bliźniaki mogą też odegrać kluczową rolę w przyspieszeniu realizacji celów zrównoważonego rozwoju. Wykorzystanie tej technologii pozwala bowiem projektować produkty i systemy tak, żeby miały jak najniższy ślad węglowy i koszt ekologiczny, w zgodzie z unijną polityką klimatyczną i założeniami GOZ.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.