Białostocki PROMOTECH szkoli przyszłe kadry
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
Białostocki PROMOTECH objął patronatem jedną z klas białostockiego Technikum Mechanicznego przy Broniewskiego 4. Dzięki temu firma zyska odpowiednio przygotowane kadry, a także lepszą rozpoznawalność wśród młodzieży szkolnej – jako potencjalny pracodawca.
W ramach podpisanej w lipcu umowy z dyrekcją Zespołu Szkół Mechanicznych przy ul. Broniewskiego 4 (do której należy Technikum), PROMOTECH objął patronatem, liczącą 15 uczniów pierwszą klasę TS: technik-spawacz.
- Podczas jednych z tegorocznych targów pracy dotarło do nas, jak słabo rozpoznawalni jesteśmy, jako firma wśród młodzieży szkół, do których adresowaliśmy swoją ofertę praktyk i pracy. Dlatego w pionie operacyjnym narodził się pomysł objęcia patronatem jednej z klas w Mechaniaku – tłumaczy Kamil Cybula, dyrektor działu operacyjnego PROMOTECHU. – Dzięki temu będziemy mieli okazję pokazać się, jako firma innowacyjna i - na swój sposób - wyjątkowa na rynku pracy w Białymstoku, a docelowo zyskać pracowników, których przez pięć lat nauki i współpracy przygotujemy do zawodu operatora maszyn CNC.
Jako patron klasy PROMOTECH zobowiązał się do zapewnienia miejsc pracy jej absolwentom; wybrani przez firmę uczniowie mogą liczyć też na płatne praktyki wakacyjne, możliwość pracy podczas wakacji i ferii, a także wycieczki i warsztaty w rzeczywistych warunkach u pracodawcy. Firma wyposaży też uczniów w ubrania robocze oraz stroje sportowe z logiem PROMOTECH.
- Wszystko to ma na celu podniesienie poziomu kształcenia uczniów w kierunku technicznym i jak najlepsze przygotowanie ich do pracy w przyszłym zawodzie – mówi Krzysztof Czerech, zastępca dyrektora ds. Centrum kształcenia zawodowego w ZSM. - W nauce zawodu ważne jest łączenie teorii z praktyką, czyli kształcenie z elementami sytemu dualnego - dlatego nawiązujemy współpracę z lokalnymi pracodawcami. PROMOTECH to uznany w Polsce i na świecie producent innowacyjnych narzędzi i automatów spawalniczych, wyposażony w znakomity park maszynowy i wykorzystujący nowoczesne technologie. Dzięki partnerstwu szkoły z biznesem, w ramach zajęć praktycznych w halach produkcyjnych firmy, uczniowie będą mogli poznać nowoczesne maszyny, urządzenia i narzędzia, wykorzystywane w procesach produkcyjnych. Zarówno kadra pedagogiczna, jak i uczniowie będą korzystać z wiedzy i praktycznych umiejętności fachowców z PROMOTECHU. Dzięki takiemu wsparciu edukacyjnemu i zajęciom praktycznym, w rzeczywistych warunkach pracy, absolwenci szkoły będą w pełni gotowi do pracy w zawodzie operatora maszyn CNC.
Warto dodać, że jest to zawód dobrze wynagradzany i rozwojowy. Po ukończeniu szkoły można również kontynuować naukę na uczelniach technicznych.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Lekcja: AI. Szkolenia o sztucznej inteligencji dla nauczycieli

Kwalifikacja Profesjonalna CGMA zostaje zaktualizowana w odpowiedzi na rosnące wymagania nowoczesnych finansów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.