Białostocki PROMOTECH szkoli przyszłe kadry
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
Białostocki PROMOTECH objął patronatem jedną z klas białostockiego Technikum Mechanicznego przy Broniewskiego 4. Dzięki temu firma zyska odpowiednio przygotowane kadry, a także lepszą rozpoznawalność wśród młodzieży szkolnej – jako potencjalny pracodawca.
W ramach podpisanej w lipcu umowy z dyrekcją Zespołu Szkół Mechanicznych przy ul. Broniewskiego 4 (do której należy Technikum), PROMOTECH objął patronatem, liczącą 15 uczniów pierwszą klasę TS: technik-spawacz.
- Podczas jednych z tegorocznych targów pracy dotarło do nas, jak słabo rozpoznawalni jesteśmy, jako firma wśród młodzieży szkół, do których adresowaliśmy swoją ofertę praktyk i pracy. Dlatego w pionie operacyjnym narodził się pomysł objęcia patronatem jednej z klas w Mechaniaku – tłumaczy Kamil Cybula, dyrektor działu operacyjnego PROMOTECHU. – Dzięki temu będziemy mieli okazję pokazać się, jako firma innowacyjna i - na swój sposób - wyjątkowa na rynku pracy w Białymstoku, a docelowo zyskać pracowników, których przez pięć lat nauki i współpracy przygotujemy do zawodu operatora maszyn CNC.
Jako patron klasy PROMOTECH zobowiązał się do zapewnienia miejsc pracy jej absolwentom; wybrani przez firmę uczniowie mogą liczyć też na płatne praktyki wakacyjne, możliwość pracy podczas wakacji i ferii, a także wycieczki i warsztaty w rzeczywistych warunkach u pracodawcy. Firma wyposaży też uczniów w ubrania robocze oraz stroje sportowe z logiem PROMOTECH.
- Wszystko to ma na celu podniesienie poziomu kształcenia uczniów w kierunku technicznym i jak najlepsze przygotowanie ich do pracy w przyszłym zawodzie – mówi Krzysztof Czerech, zastępca dyrektora ds. Centrum kształcenia zawodowego w ZSM. - W nauce zawodu ważne jest łączenie teorii z praktyką, czyli kształcenie z elementami sytemu dualnego - dlatego nawiązujemy współpracę z lokalnymi pracodawcami. PROMOTECH to uznany w Polsce i na świecie producent innowacyjnych narzędzi i automatów spawalniczych, wyposażony w znakomity park maszynowy i wykorzystujący nowoczesne technologie. Dzięki partnerstwu szkoły z biznesem, w ramach zajęć praktycznych w halach produkcyjnych firmy, uczniowie będą mogli poznać nowoczesne maszyny, urządzenia i narzędzia, wykorzystywane w procesach produkcyjnych. Zarówno kadra pedagogiczna, jak i uczniowie będą korzystać z wiedzy i praktycznych umiejętności fachowców z PROMOTECHU. Dzięki takiemu wsparciu edukacyjnemu i zajęciom praktycznym, w rzeczywistych warunkach pracy, absolwenci szkoły będą w pełni gotowi do pracy w zawodzie operatora maszyn CNC.
Warto dodać, że jest to zawód dobrze wynagradzany i rozwojowy. Po ukończeniu szkoły można również kontynuować naukę na uczelniach technicznych.

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.