Bitdefender najskuteczniejszy w wykrywaniu ATP
Zaawansowane trwałe zagrożenie (ATP) jest terminem powszechnie używanym do opisania ukierunkowanych cyberataków, które wykorzystują złożony zestaw metod i technik penetracji systemów informatycznych. Cele takich ataków są różne, może to być kradzież lub niszczenie poufnych informacji lub sabotaż prowadzący do paraliżu infrastruktury przemysłowej.
W teście Advanced Threat Protection badacze z AV-Comparatives posługiwali się technikami hakowania i penetracji, które umożliwiają atakującym dostęp do wewnętrznych systemów komputerowych, w tym m.in modelem Cyber Kill Chain. Wszystkie badania wykorzystywały techniki, taktyki i procedury (TTP) wymienione w ramach MITER ATT & CK. Raport zawiera również test fałszywego alarmu. Autorzy testu przeprowadzili 15 różnych rodzajów ataków. W badaniu wzięło udział oprogramowanie bezpieczeństwa dziewięciu producentów.
AV-Comparatives przyznał certyfikat Approved Enterprise produktom, które zatrzymały min. 8 na 15 ataków, nie blokując jednocześnie operacji niezłośliwych. Największą skutecznością wykazały się Bitdefender GravityZone Business Security Premium 7.7., który zastopował aż 14 ataków. Żadnemu z testowanych programów nie udało się uzyskać lepszego wyniku.
Źródło: marken.com.pl; bitdefender.pl

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.