Bitdefender – dalszy rozwój GravityZone
Firma Bitdefender ciągle uaktualnia swój flagowy system GravityZone. Między innymi rozszerzono funkcjonalność Bezpieczeństwo kont.
Bitdefender, firma działająca w sferze cyberbezpieczeństwa, rozszerzyła funkcjonalność Bezpieczeństwo kont. Wzmocniono w ten sposób GravityZone – flagowe rozwiązanie dla biznesu.
Dążąc do jeszcze większego zabezpieczenia dostępu do Control Center, w systemie GravityZone wprowadzono ważne zmiany, między innymi Wygaśnięcie hasła. Dla kont lokalnych GravityZone można teraz włączyć wygasanie hasła po 90 dniach. Powiadomienie o konieczności zmiany hasła użytkownicy otrzymają z kilkudniowym wyprzedzeniem. W przeciwnym razie GravityZone zablokuje ich konta.
Zwiększono również długość hasła. Nowe hasła GravityZone będą musiały mieć co najmniej 12 znaków. Wymagania dotyczące złożoności hasła pozostają takie same jak do tej pory: co najmniej jedna cyfra, jedna wielka litera, jedna mała litera i jeden znak specjalny.
Można także włączyć blokadę konta po pięciu próbach logowania z nieprawidłowymi hasłami. Dostęp użytkownika będzie ograniczony do czasu ustawienia nowego hasła. Użytkownicy otrzymają wiadomość e-mail z informacją o stanie konta i sposobie postępowania w takich przypadkach. Na nowych kontach te opcje będą włączane domyślnie. Do istniejących kont domyślnie obowiązuje tylko nowa długość hasła.
Ustawienia te można znaleźć na następujących stronach Control Center:
- Konta – w przypadku aplikowania do indywidualnych użytkowników.
- Konfiguracja – przy stosowaniu polityki całej firmy. Wymaga konta z uprawnieniami do zarządzania firmą i zarządzania siecią.
- Firmy – gdy użytkownik aplikuje do zarządzanych przez siebie firm. Wymaga konta z uprawnieniami do zarządzania firmami.
W każdej chwili użytkownik może sprawdzić stronę Moje konto, aby upewnić się, czy te zasady są włączone na jego koncie.
Omawiane zmiany nie wpływają na publiczne API GravityZone.
***
GravityZone zapewnia całościowy wgląd w system bezpieczeństwa organizacji i potencjalne zagrożenia. Nie wymagając dedykowanych serwerów i pracowników IT, pozwala na skupienie wszystkich funkcji bezpieczeństwa w jednej konsoli. Może być wprowadzony na własnym sprzęcie organizacji albo przechowywany w chmurze przez firmę Bitdefender.
Źródło: marken.com.pl; bitdefender.pl
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Ministerstwo Finansów chce objąć akcyzą wkłady do e-papierosów. Eksperci prognozują upadek polskich producentów i wzrost szarej strefy
Projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym przewiduje objęcie podatkiem akcyzowym nowych kategorii wyrobów, w tym wielorazowych papierosów elektronicznych czy podgrzewaczy tytoniu. W tym pierwszym przypadku ustawodawca chce opodatkować nie tylko samo urządzenie, ale także POD, czyli wkład do niego. Organizacje przedsiębiorców i plantatorów tytoniu ostrzegają, że to prowadziłoby do sytuacji, w której jeden produkt byłby opodatkowany dwu-, a nawet trzykrotnie, z negatywnymi skutkami dla obrotu gospodarczego w Polsce.
Polityka
Przyszłość relacji transatlantyckich wśród głównych tematów posiedzenia PE. Europa jest gotowa do współpracy
Na pierwszej w tym roku sesji Parlamentu Europejskiego europosłowie będą debatować nad przyszłością relacji na linii UE–USA. Przewodnicząca PE Roberta Metsola podczas otwarcia sesji podkreśliła, że obecne realia polityczne będą wymagały odnowionego sojuszu transatlantyckiego, a Europa jest gotowa do współpracy z administracją 47. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Donald Trump w swoim przemówieniu po zaprzysiężeniu zapowiedział wysiłki na rzecz kończenia wojen i wprowadzania pokoju na świecie.
Handel
W tym roku import cementu z Ukrainy może przekroczyć milion ton. To oznacza problemy polskich producentów
Polscy producenci cementu obawiają się silnej konkurencji z Ukrainy. W ubiegłym roku import tego surowca zza wschodniej granicy wyniósł ok. 600–700 tys. t, prawie dwa razy więcej niż rok wcześniej. W kolejnych miesiącach dynamika może jeszcze przyspieszyć, dlatego sektor apeluje o kontyngenty ilościowe lub inny rodzaj wsparcia ze strony UE. Bez tego trudno będzie mu rywalizować z producentami z Ukrainy i innych państw, które nie muszą spełniać klimatycznych wymogów UE.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.