Bitdefender: dwadzieścia lat na globalnym rynku
Florin Taples, CEO i założyciel Bitdefendera, rozpoczynał swoją przygodę z branżą IT, zaraz po upadku bloku sowieckiego w 1990 roku. Wówczas razem z żoną założyli jedną z pierwszych prywatnych firm programistycznych w Rumunii. O wejściu do świata cyberbezpieczeństwa, jak to zwykle bywa, zadecydował przypadek. Jeden z klientów otrzymał dyskietkę z wirusem. To sprawiło, że Florin Taples wraz z zespołem, rozpoczęli pracę nad stworzeniem lepszego rozwiązania, tak aby historia z wirusem nie powtórzyła się w przyszłości.
- W pewnym momencie zapaliła się nam lampka, że możemy robić programy górujące nad dostępnymi wówczas na rynku rozwiązaniami. W ten sposób narodził się pomysł założenia Bitdefendera - wspomina Florin Tapes.
Rumuńska firma, która wystartowała dwadzieścia lat temu w małym biurze w Bukareszcie, obecnie liczy 1800 pracowników rozsianych po całym świecie. Bitdefender od początku swojego działania skupia się na misji jaką jest walka z cyberprzestępczości. Producent opracował wiele patentów wydanych na innowacje technologiczne w zakresie wykrywania zagrożeń, uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. W ostatnich latach Bitdefender dał się poznać jako dostawca bardzo aktywnie walczący z gangami ransomware. Jak do tej pory firma udostępniła 20 darmowych deszyfratorów, co pozwoliło organizacjom oraz konsumentom zaoszczędzić miliony dolarów w postaci odzyskanych plików i uniknięcia płacenia okupu. Bitdefender uznawany jest za jednego z liderów w zakresie zapobiegania zagrożeniom przez wiodące firmy analityczne, w tym Gartner, IDC i Forrester. Producent otrzymał wiele wyróżnień od MITRE, AV-TEST, AV-Comparatives i innych niezależnych laboratoriów testowych za zdolność wykrywania zagrożeń w dowolnym środowisku, w tym mobilnym i w chmurze.
- Mieliśmy okazję współpracować z najlepszymi w branży dostawcami technologii, usługodawcami i partnerami handlowymi. Każdy z nich jest rozszerzeniem naszego zespołu i odgrywa kluczową rolę w pomaganiu nam w zapewnianiu jakości, wsparcia i ciągłego doskonalenia, ponieważ zapotrzebowanie na zaawansowane rozwiązania cyberbezpieczeństwa rośnie na całym świecie - mówi Florin Tapes.
Trudno dokładnie przewidzieć, jak cyfrowy świat będzie ewoluował w ciągu najbliższych 20 lat. Nie ulega jednak wątpliwości, że cyberbezpieczeństwo odegra w nim kluczową rolę. Konsumenci będą chcieli chronić swoje zdjęcia, tożsamość i prywatność w Internecie. Natomiast organizacje zwiększą środki pozwalające zapobiegać kradzieży własności intelektualnej czy atakom ransomware. Z kolei rządy będą dążyć do zapewniania bezpieczeństwa swoich obywateli.
- Bez względu na nowe wyzwania, które pojawią się na naszej drodze, nasi klienci mogą być pewni, że im sprostamy - obiecuje Florin Tapes.
Źródło: marken.com.pl; bitdefender.pl

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Negocjacje między UE i USA w sprawie ceł trwają. Przełom możliwy podczas czerwcowej wizyty Trumpa w Europie
Czas, jaki Donald Trump zostawił krajom obłożonym cłami na negocjacje, zbliża się do półmetka. Umowę podpisała Wielka Brytania, ogłoszono również porozumienie z Chinami. Unia Europejska, która jest czwartym partnerem handlowym USA, do niedawna zdawała się nie czynić żadnych postępów w rozmowach. Jednak negocjacje trwają. Zdaniem europosła Michała Szczerby z PO stanowisko Unii powinno być twarde, a przede wszystkim jednomyślne. Okazją do rozmów może być wizyta Trumpa na czerwcowym szczycie NATO w Hadze.
Przemysł
Unijne programy szansą dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Wkrótce uruchomione będzie 150 mld euro na niskooprocentowane pożyczki

Prace nad uruchomieniem instrumentu pożyczkowego SAFE są na ostatniej prostej. Jak poinformował MON, po wielu tygodniach negocjacji został on przyjęty przez stałych przedstawicieli państw członkowskich przy UE. Wdrożenie SAFE oznacza uruchomienie 150 mld euro niskooprocentowanych pożyczek na finansowanie inwestycji państw członkowskich w obronność. Wysiłki krajowe i unijne koncentrują się teraz na zwiększaniu potencjału europejskiego przemysłu obronnego i budowaniu zdolności obrony i odstraszania.
Konsument
Roboty w służbie środowisku. Ograniczanie ilości odpadów możliwe dzięki automatyzacji

Sztuczna inteligencja i robotyka już dziś pomagają firmom ograniczać swój wpływ na środowisko. Korzyści z inwestycji w zaawansowaną automatyzację odczuwają także konsumenci. Przykładem może być automatyczny system pakowania wdrażany przez Amazon. Robot dostosowujący każdorazowo rozmiar papierowego opakowania do danego produktu pozwolił już zaoszczędzić 3 mln t materiału opakowaniowego, co oznacza dla kupujących mniej materiałów do utylizacji i prostszy recykling.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.