Bitdefender GravityZone z nowymi modułami
Bitdefender wzbogacił platformę GravityZone o nowe funkcjonalności, wśród których znalazł się dodatek Human Risk Analytics. Jego zastosowanie pozwala na wnikliwą analizę zachowań użytkowników pod kątem przestrzegania zasad bezpieczeństwa
System Bitdefender Gravity Zone zapewnia ochronę przez złośliwym oprogramowaniem, a także phishingiem, atakami ransomware oraz exploitami. Rozwiązanie łączy uczenie maszynowe oraz heurystykę z sygnaturami i innymi technikami. Bitdefender wykorzystuje własne, opatentowane technologie i rozwija platformę, wprowadzając innowacyjne rozwiązania. Od lipca dostępny jest dodatek Human Risk Analytics, który służy do analizy czynności wykonywanych przez użytkowników oraz identyfikacji zachowań zagrażających bezpieczeństwu organizacji. Tego typu ocena pozwala administratorom sieci wykrywać osoby oraz systemy o podwyższonym ryzyku, a tym samym podejmować precyzyjne kroki mające na w celu ograniczenia do minimum zagrożenia bez konieczności nakładania restrykcji na całe środowisko.
Kolejną innowacją, która pojawiła się w Gravity Zone jest moduł łagodzący skutki ataków ransomware (Ransomware Mitigation) umożliwiający tworzenie kopii zapasowych plików i przywracanie ich do działania po awarii. To rozwiązanie pokazuje, iż najważniejsi gracze na rynku dążą do unifikacji oprogramowania antywirusowego oraz systemów do ochrony danych. Poza tym Bitdefender umożliwia wdrożenie systemu EDR (Endpoint Detection and Response) w środowiskach lokalnych. Zwiększyły się też jego możliwości w zakresie przechowywania zdarzeń EDR, udostępniając opcje 30, 90 i 180 dniowe. Standardowe nieprzetworzone dane EDR są usuwane po upływie 7 dni. Natomiast nie zmieniły zaś zasady dotyczące informacji o zaistniałych incydentach, które nadal będą dostępne przez 90 dni.
- Nowe dodatki GravityZone sprawiają, że platforma jest przystosowana do zarządzania wszystkimi kluczowymi procesami bezpieczeństwa w przedsiębiorstwie. Firmy oraz instytucje otrzymają narzędzie pozwalające ocenić poziom ryzyka oraz powstrzymać zaawansowane zagrożenia na dowolnym poziomie: punktu końcowego, sieci, chmury, a także samych ludzi. - podsumowuje Mariusz Politowicz z firmy Marken, dystrybutora rozwiązań Bitdefender w Polsce.
Źródło: marken.com.pl; bitdefender.pl

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.