Bitdefender Home: ochrona na każdym kroku
Producent oferuje system w trzech wersjach: Bitdefender Small Office Security, Bitdefender Premium Security oraz Bitdefender Premium VPN. Produkty chronią użytkowników przed wirusami, malware’m, oprogramowaniem ransomware oraz innymi rodzajami zagrożeń. Antywirusy z rodziny Home obsługują systemy operacyjne Windows, macOS, Android oraz iOS. Bitdefender Small Office Security jest dostępny w trzech opcjach: 5, 10 lub 20 stanowisk. Natomiast Bitdefender Premium Security oraz Bitdefender Premium VPN są oferowane wyłącznie na 10 stanowisk. Nieodłączny element oprogramowania Bitdefender Home stanowi VPN - wirtualna prywatna sieć gwarantująca bezpieczeństwo danych podczas podłączania się użytkownika do niezabezpieczonych sieci bezprzewodowych na lotniskach, w centrach handlowych, kawiarniach bądź hotelach.
W pakiecie Bitdefender Small Office Security, klient może wykorzystać 500MB ruchu sieciowego VPN dziennie. W przypadku Bitdefender Premium Security nie ma limitów w zakresie użycia pasma. Istnieje możliwość wykupienia oddzielnej subskrypcji Premium Bitdefender VPNa, która gwarantuje ochronę 10 urządzeń jednocześnie.
Unikalne funkcje i usługi
Oprogramowanie Bitdefender z linii Home oferuje szeroką gamę funkcji, które nie tylko zapewniają ochronę, ale również ułatwiają zarządzanie urządzeniami. Konto Central w Bitdefender Home pozwala centralnie zarządzać aktywowanymi subskrypcjami oraz urządzeniami korzystającymi z licencji. Dodatkowo umożliwia konfigurację modułu antykradzieżowego oraz kontroli rodzicielskiej, podgląd statystyk alertów czy zdalne wymuszania skanowania urządzeń. Innym pomocnym rozwiązaniem oferowanym jest portfel Bitdefendera. Usługa wychodzi naprzeciw oczekiwaniom użytkowników poszukujących narzędzi pozwalających w łatwy i bezpieczny sposób zarządzać hasłami. Portfel zapisuje hasła pochodzące z serwisów internetowych, a także wrażliwe dane np. dotyczące bankowości elektronicznej, sieci Wi-Fi bądź kont e-mailowych. Wszystkie informacje znajdują się w jednym miejscu pod postacią wtyczki do przeglądarki i zabezpieczone hasłem zbiorczym. Na uwagę zasługuje też wchodząca w skład pakietu przeglądarka SafePay. Tym co ją wyróżnia od standardowych produktów jest całkowita izolacja od systemu operacyjnego Windows. Takie rozwiązanie chroni użytkownika przed wyciekiem jakichkolwiek danych, które pojawiają się w trakcie sesji. Ponadto SafePay nie korzysta ze skryptów umieszczonych na stronach internetowych czy plików cookies i chroni przed keyloggerami oraz przed przechwyceniem ekranu. Poza tym Bitdefender automatycznie wykrywa wejście na stronę bankową i sugeruje użycie przeglądarki SafePay, aby zwiększyć́ bezpieczeństwo.
Dla osób, które często gubią urządzenia, nieocenionym rozwiązaniem jest moduł antykradzieżowy. Właściciel laptopa bądź smartfona za pomocą konta Central może odnaleźć urządzenie na mapie, a w razie potrzeby zdalnie wyczyścić dane bądź wysłać wiadomość tekstową, która następnie wyświetli się na ekranie wraz z odtworzeniem głośnego alarmu.
Bitdefender oferuje wsparcie 24 godziny na dobę przez cały tydzień. Inżynierowie są gotowi do udzielenia pomocy i dostępni za pośrednictwem e-maila, telefonicznie lub na czacie.
Źródło: marken.com.pl; bitdefender.pl

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.