Bitdefender Internet Security 25.0 z najwyższym wyróżnieniem AV-Comparatives
Test AV-Comparatives sprawdza oprogramowanie bezpieczeństwa pod kątem wykrywalnościci wirusów oraz możliwości zapobiegania wprowadzaniu zmian przez złośliwe oprogramowanie. W niektórych przypadkach program antywirusowy może nie rozpoznać nieaktywnej próbki złośliwego oprogramowania, ale rozpozna ją, kiedy jest aktywna. Poza tym wiele antywirusów wykorzystuje wykrywanie behawioralne do wyszukiwania i blokowania prób wykonania zmian systemowych typowych dla malware’u. Test AV-Comparatives mierzy ogólną zdolność produktów zabezpieczających do ochrony systemu przed złośliwymi programami. Autorzy sprawdzają również skuteczność narzędzi w świecie rzeczywistym i podczas badania pobierają próbki złośliwego oprogramowania z aktywnych adresów URL, umożliwiając korzystanie z takich funkcji, jak blokowanie adresów URL.
Oprogramowanie Bitdefender Internet Security 25.0 wykazało się 100 procentową skutecznością w teście ochrony online i po 96,8 proc. w wykrywalności trybie online oraz offline. Produkt otrzymał najwyższe wyróżnienie AV-Comparatives Advanced Malware Protection z maksymalną liczbą „trzech gwiazdek”.
Wszystkie produkty uczestniczące w badaniu zostały zainstalowane na w pełni aktualnym 64-bitowym systemie Microsoft Windows 10. Produkty były testowane na początku marca z domyślnymi ustawieniami i przy użyciu ich najnowszych aktualizacji. Zestaw testowy użyty w tym teście składał się z 10013 próbek złośliwego oprogramowania.
Źródło: marken.com.pl; bitdefender.pl

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.