Bitdefender: nowa generacja zabezpieczeń dla użytkowników domowych
Bitdefender wprowadził innowacyjne rozwiązania do produktów Antivirus Plus, Internet Security oraz Total Security. Zmiany zwiększają możliwości oprogramowania w zakresie ochrony przed cyberatakami, a także poprawiają komfort oraz wydajność pracy.
Ewolucja i innowacje są częścią DNA Bitdefender od ponad dwóch dekad. Firma opatentowała 80 technologii bezpieczeństwa i była wielokrotnie nagradzana przez niezależne organizacje testujące. Nowe rozwiązania, które pojawiły się w grupie produktów konsumenckich są odpowiedzią na potrzeby zgłaszane zarówno przez klientów, jak i partnerów handlowych firmy. Użytkownicy oczekują od systemów bezpieczeństwa nie tylko skutecznej ochrony, ale również przyjaznej obsługi. Dlatego też najnowsze wersje Bitdefender Antivirus Plus, Bitdefender Internet Security oraz Bitdefender Total Security posiadają nowy, ujednolicony interfejs ułatwiający znajdowanie najbardziej potrzebnych funkcji, niezależnie od obsługiwanego urządzenia czy systemu operacyjnego. Część zmian poprawia komfort pracy użytkownika, ale są też nowinki zwiększające skuteczność walki z malwarem. Bitdefender cały czas pracuje nad udoskonalaniem algorytmów uczenia maszynowego. Ich rolą jest radzenie sobie ze stale rosnącą liczbą ataków, a także dokładne wykrywanie zagrożenia, zanim zdąży on uszkodzić system użytkownika. Obecnie Bitdefender posiada w swojej bazie miliard próbek malware’u.
Jedna z kluczowych zmian dotyczy skanowania i wykrywania luk oraz błędów konfiguracyjnych występujących w systemach operacyjnych oraz aplikacjach. Vulnerability Scanner naprawia każdą odnalezioną lukę oraz poprawia błędy konfiguracyjne, dzięki czemu hakerzy nie mogą wykorzystać tego typu podatności. Z kolei funkcja „ocena urządzenia po instalacji” łączy szybkie skanowanie i wykrywanie luk, zarówno pod względem potencjalnych zagrożeń, jak i śladów przeprowadzonych ataków (np. Trickbot, Emotet, AgentTesla).
Ochrona prywatności
W obecnych czasach, kiedy wiele osób wykonuje pracę w domu, posiadanie niezawodnego i bezpiecznego połączenia VPN stało się normą. Najnowsza odsłona VPN jest o 25 proc. szybsza i posiada internetowy wyłącznik awaryjny, który zawiesza ruch w przypadku zerwania połączenia. Wprawdzie rozwiązanie Premium VPN jest samodzielnym produktem, niemniej znajduje się też w produktach konsumenckich. To ograniczona wersja, która pozwala na przesyłanie do 200 MB danych dla każdego urządzenia, można ją wykorzystać m.in do celów testowych.
Nowa generacja oprogramowania Bitdefender adresowanego dla użytkowników indywidualnych pozwala na ochronę danych i prywatności użytkownika, niezależnie od tego czy jest to system operacyjny Windows, Mac OS, Android, a nawet iOS.
Źródło: marken.com.pl; bitdefender.pl

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.