Bitdefender rozwija GravityZone

Bitdefender rozwija GravityZone
System GravityZone firmy Bitdefender jest ciągle uaktualniany. Dostawca wykorzystuje rozwój sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Pozwala to na zwalczanie wszelkiego rodzaju zagrożeń.
Bitdefender, dodał do systemu moduł Endpoint Detection and Response (EDR), wzmacniając w ten sposób swoje rozwiązanie GravityZone. Poprzez tę aktualizację dostawca chce pomóc klientom w ograniczaniu obszaru potencjalnego ataku, a także chronić systemy przed potencjalnymi zagrożeniami, regularnie wykrywając ryzyko błędnej konfiguracji oprogramowania.
Złożoność środowiska urządzeń końcowych prowadzi często do błędnej konfiguracji oprogramowania, co może zakłócić świadczenie usług i uwidocznić stopień narażenia na atak. Można temu zaradzić włączając zarządzanie ryzykiem do systemu co pozwala zespołom bezpieczeństwa ograniczać obszary ataku poprzez ciągły monitoring i zarządzanie konfiguracją. Moduł EDR systemu GravityZone pozwala firmom o ograniczonych zasobach otrzymywać alerty jednym kliknięciem.
Bitdefender wprowadził także moduł analizy ryzyka – Endpoint Risk Analytics (ERA). Większość ataków jest bowiem wycelowana we wspomniane słabości aplikacji i konfiguracji. Na przykład WannaCry Ransomware korzystał ze słabych konfiguracji i mógł być ograniczany prostymi zmianami polityki konfiguracji. Obecnie analiza ryzyka umożliwia zespołom SecOps (bezpieczeństwa) zapobieganie najbardziej powszechnym naruszeniom. Endpoint Risk Analytics pozwala administratorom na bardziej strategiczne podejście do pracy, czyli skupienie się na precyzyjnej ocenie ryzyka i jego minimalizowaniu.
Już w roku 2010 firma Bitdefender wprowadziła Active Virus Control. Obecnie technologia ta nazywa się Advanced Threat Control (ATC). Bitdefender ATC jest proaktywną dynamiczną technologią wykrywania zagrożeń opartą na procesach monitorowania i zaznaczającą podejrzane działania. System jest przy tym stale uaktualniany. Znakomite możliwości wykrywania zagrożeń przez ATC zostały udowodnione przez niezależne testy. Dotyczy to również wykrywania ransomware.
GravityZone zapewnia całościowy wgląd w system bezpieczeństwa organizacji i potencjalne zagrożenia. Nie wymagając dedykowanych serwerów i pracowników IT, pozwala na skupienie wszystkich funkcji bezpieczeństwa w jednej konsoli, która znajduje się na własnym sprzęcie albo w chmurze firmy Bitdefender.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.