Bitdefender z najwyższą ilością punktów w teście AV-Test
Badacze przetestowali najbardziej aktualnych, publicznie dostępnych wersji produktów. Mogły one być aktualizowane w dowolnym momencie i wysyłać zapytania do chmury. AV-TEST skoncentrował się na realistycznych scenariuszach testowych i sprawdził programy pod kątem rzeczywistych zagrożeń.
Analitycy sprawdzali produkty pod względem ochrony przed malwarem, wydajności oraz użyteczności. AV-TEST zbadał możliwości ochrony przed atakami złośliwego oprogramowania typu 0-day, w tym zagrożeniami internetowymi i e-mailowymi (testowanie w świecie rzeczywistym).
W tym celu wykorzystano 306 próbek. Poza tym zanalizował zdolności produktów w zakresie
wykrywania szeroko rozpowszechnionego złośliwego oprogramowania wykrytego w ciągu ostatnich 4 tygodni (zestaw referencyjny AV-TEST). W tym przypadku użyto 31 407 próbek.
Kolejnym testowanym czynnikiem był średni wpływ produktu na szybkość komputera w codziennym użytkowaniu. Badacze brali pod uwagę pacę urządzenia podczas odwiedzania stron internetowych, pobieraniu plików, instalowania aplikacji czy też kopiowania dokumentów.
Ostatnim czynnikiem, na którym skupiło się laboratorium AV-TEST, była użyteczność. Programy antywirusowe badano, ze szczególnym naciskiem na takie czynniki, jak: mylne ostrzeżenia lub blokady podczas odwiedzania stron internetowych, fałszywe wykrycie legalnego oprogramowania podczas skanowania systemu, fałszywe ostrzeżenia dotyczące niektórych czynności przeprowadzanych podczas instalowania i używania oprogramowania.
W każdej z wymienionych kategorii (ochrona, wydajność, użyteczność) aplikacja mogła uzyskać maksymalnie 6 punktów czyli 18 w całym teście. Tylko trzy produkty uzyskały maksymalną liczbę punktów, w tym Bitdefender Internet Security 26.0. Oprogramowanie wykryło 100 proc. ataków wykorzystujących luki 0 day, a także malware ujawniony w ciągu czterech tygodni przed testem, za co otrzymała 6 punktów. Bitdefender Internet Security 26.0 otrzymał też najwyższą ocenę za użyteczność i wydajność. W rezultacie antywirus firmy Bitdefender został wyróżniony certyfikatem AV-TEST „Top Product”.
Źródło: marken.com.pl; bitdefender.pl

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.