Biurowiec Infinity – zaawansowane prace podziemne w ścisłym centrum Wrocławia
Prace budowlane związane z realizacją podziemia biurowca Infinity we Wrocławiu postępują bardzo dynamicznie. Generalny wykonawca inwestycji, Eiffage Polska Budownictwo S.A., zakończył już realizację ściany szczelinowej i przystąpił do wykonywania wykopów oraz stropów do poziomu płyty fundamentowej. Siedmiokondygnacyjny budynek biurowy klasy A, powstający przy placu Jana Pawła II, zaoferuje łącznie niemal 22 tys. mkw. powierzchni najmu. Ukończenie inwestycji zaplanowano na I kw. 2023 r.
Rozpoczęte w marcu br. prace ziemne w ramach realizacji Infinity znajdują się na zaawansowanym etapie. Wykonawca inwestycji niebawem dotrze do najgłębszego punktu wykopu (na poziomie -14,68 metrów) i rozpocznie prace przygotowawcze związane z wykonywaniem pierwszych sekcji płyty fundamentowej, której grubość będzie dochodziła do niemal 1 m. Płyta ta zostanie wykonana w listopadzie, a uzyskanie stanu zero jest zaplanowane na koniec I kw. 2022 r.
– Jesteśmy bardzo zadowoleni z tempa prac budowlanych w ramach Infinity. Poszczególne etapy realizowane są zgodnie z założonym harmonogramem, a już niebawem przystąpimy do jednej z kluczowych faz prac podziemnych, wykonania pierwszych działek płyty fundamentowej. Aby tego dokonać, z wykopu wywieziemy łącznie ok. 34,4 tys. metrów sześciennych ziemi. Równolegle z realizacją prac budowlanych, prowadzimy także intensywne rozmowy z pierwszymi firmami, które właśnie z Infinity chciałby związać swoją przyszłość biznesową. Wysoka jakość przestrzeni, wyjątkowa architektura oraz doskonała lokalizacja w ścisłym centrum Wrocławia sprawiają, że Infinity stanowi świetną propozycję dla firm poszukujących nowoczesnych i bezpiecznych przestrzeni biurowych – powiedział Mariusz Frąckiewicz, Dyrektor Krajowy Avestus Real Estate w Polsce.
Infinity będzie siedmiokondygnacyjnym budynkiem biurowym klasy A, w którym znajdzie się m.in. 18 727 m kw. powierzchni biurowej, 1 561 m kw. powierzchni przeznaczonej na handel oraz trzypoziomowy podziemny garaż, oferujący 311 miejsc parkingowych. Z myślą o rowerzystach powstanie 120 stanowisk rowerowych w zamkniętej strefie wraz z szatniami i prysznicami. Biurowiec będzie posiadał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.
Budynek zostanie wyposażony w najnowsze rozwiązania technologiczne, bezdotykowe oraz najwyższej jakości filtry powietrza, zapewniające bezpieczeństwo i komfort jego użytkownikom. W Infinity zostanie również zaaranżowane imponujące lobby, w którym znajdą się dedykowane miejsca dla gości odwiedzających budynek. Na dachu biurowca powstanie przestronny taras z elementami małej architektury i zieleni. Projekt architektoniczny Infinity przygotowała pracownia AHR Architects, a za komercjalizację odpowiedzialna jest firma doradcza JLL. Zakończenie całej inwestycji zaplanowano na I kw. 2023 r.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Norwegia i Islandia mocniej rozważają dołączenie do UE. To byłyby ważne decyzje dla Polski
W Norwegii i na Islandii coraz częściej wspomina się o potencjalnej akcesji do Unii Europejskiej. Możliwe, że w obu tych krajach odbędą się referenda, które zbadają poparcie dla tej idei w społeczeństwach. Zdaniem europosła KO akcesja obu północnych państw byłaby znaczącym wzmocnieniem dla UE, ale także ważną decyzją dla Polski.
Infrastruktura
Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.