Biurowiec Infinity we Wrocławiu z płytą fundamentową
Budowa biurowca Infinity we Wrocławiu wkracza w kluczowy etap realizacji. Generalny wykonawca inwestycji – firma Eiffage Polska Budownictwo S.A., zakończyła w styczniu płytę fundamentową. Ukończenie całej inwestycji zaplanowano na I kw. 2023 roku. Budynek biurowy klasy A, powstający przy placu Jana Pawła II, zaoferuje łącznie niemal 22 tys. mkw. powierzchni najmu.
Realizacja płyty fundamentowej była jednym z najważniejszych elementów prac podziemnych w ramach budowy Infinity. Dotychczas wykonano wykop fundamentowy o objętości około 51 000 m3, wbudowano około 980 ton stali zbrojeniowej oraz wpompowano około 9500 m3 betonu. Po zakończeniu płyty dennej wykonywane są obecnie między innymi ściany, słupy i stropy na kondygnacjach minus 2 i minus 3. Równolegle trwają również prace instalacyjne. Uzyskanie stanu zero i zakończenie konstrukcji podziemia zaplanowano na początek kwietnia br.
– Za nami intensywny i wymagający okres na budowie Infinity. Bardzo nas cieszy tempo wszystkich prac i ich terminowość, gwarantowana przez generalnego wykonawcę. Odnotowujemy także, że wraz z postępami w budowie, wzrasta zainteresowanie ze strony potencjalnych najemców Infinity. Prowadzimy zaawansowane rozmowy, które w co bardzo wierzę, już niebawem przekształcą się w umowy najmu. W przyszłym roku będziemy mogli powitać pierwszych najemców i wspólnie wzmacniać rynek biznesowy Wrocławia, w nowoczesnych warunkach o najwyższym standardzie przestrzeni i bezpieczeństwa – powiedział Mariusz Frąckiewicz, Dyrektor Krajowy Avestus Real Estate w Polsce.
Infinity będzie siedmiokondygnacyjnym budynkiem biurowym klasy A, w którym znajdzie się m.in. 18 727 m kw. powierzchni biurowej, 1 561 m kw. powierzchni przeznaczonej na handel oraz trzypoziomowy podziemny garaż, oferujący 311 miejsc parkingowych. Z myślą o rowerzystach powstanie 120 stanowisk rowerowych w zamkniętej strefie wraz z szatniami i prysznicami. Biurowiec będzie posiadał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.
Budynek zostanie wyposażony w najnowsze rozwiązania technologiczne, bezdotykowe oraz najwyższej jakości filtry powietrza, zapewniające bezpieczeństwo i komfort jego użytkownikom. W Infinity zostanie również zaaranżowane imponujące lobby, w którym znajdą się dedykowane miejsca dla gości odwiedzających budynek. Na dachu biurowca powstanie przestronny taras z elementami małej architektury i zieleni. Projekt architektoniczny Infinity przygotowała pracownia AD Studio, a za komercjalizację odpowiedzialna jest firma doradcza JLL. Zakończenie całej inwestycji zaplanowano na I kw. 2023 r.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.