Bolt pozytywnie podsumował dotychczasową realizację Standardów Bezpieczeństwa
Bolt podchodzi do tematu bezpieczeństwa i jakości przejazdów bardzo poważnie. Dlatego w marcu br., jako pierwsza firma w branży, opublikował oficjalne zobowiązanie, zebrane w Standardach Bezpieczeństwa w przewozach osób taksówką. Realizacja działań zawartych w dokumencie, została przedstawiona na Komitecie Monitorującym, który odbył się 9 grudnia br., z udziałem przedstawicieli Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Fundacji Feminoteka. Podczas spotkania omówiono i podsumowano przełomowe na tle sektora zmiany wdrożone przez firmę Bolt.
W czasie spotkania ocenie zostały poddane zmiany wdrożone w ciągu ostatnich miesięcy, które wyróżniają platformę Bolt na tle całego sektora przewozów, a których celem jest poprawa jakości i bezpieczeństwa w przewozach osób taksówką. Zespół Bolt przedstawił, zmiany dotyczące wymogów dla kierowców, flot i samochodów oraz funkcjonującej na platformie Bolt wyrywkowej weryfikacji kierowców w czasie rzeczywistym oraz pozostałe rozwiązania ujęte w ramach inwestycji 10 mln zł w działania na rzecz podnoszenia bezpieczeństwa w przejazdach.
Szczegółowe punkty spotkania dotyczyły:
-
zaostrzonej weryfikacji aut na platformie Bolt - weryfikacja czy auta na platformie mają obowiązkowe oznakowanie samochodów,
-
Zaostrzonej weryfikacji kierowców na platformie Bolt - weryfikacja identyfikatorów kierowców taxi i badań psychologicznych i medycznych,
-
Punktów Obsługi Kierowców - które Bolt otwiera w całej Polsce, gdzie kierowcy muszą osobiście dostarczyć powyższe dokumenty do weryfikacji.
-
Wyrywkowa weryfikacja kierowców w czasie rzeczywistym - kierowcy podczas logowania muszą zrobić sobie selfie. Zdjęcie jest następnie porównywane ze zdjęciem w systemie, tak by potwierdzić że osoba, która wykonuje przejazd jest tą, za którą się podaje.
- Bezpieczeństwo osób korzystających z aplikacji Bolt jest dla nas priorytetem, Podjęliśmy szereg działań, które mają to bezpieczeństwo poprawić. Bardzo nas cieszy, że pozytywne rezultaty naszych działań mogliśmy przedstawić członkom Komitetu Monitorującego. Zasadność tych działań potwierdza fakt, że branża zaczyna wprowadzać podobne rozwiązania, wzorowane na naszych szkoleniach dla kierowców. W Bolt nie poprzestajemy jednak w działaniu systematycznie realizujemy naszą deklarację inwestycji 10 mln zł w bezpieczeństwo - mówi Paweł Kuncicki, Country Manager Bolt w Polsce
Regularne spotkania Komitetu Monitorującego są elementem ogłoszonych już w marcu Standardów bezpieczeństwa w przewozach osób taksówką. Podczas poprzedniego spotkania omówione zostały m.in. wyniki dotychczasowej współpracy z fundacją Feminoteka, wprowadzone w maju br. obowiązkowe szkolenia dla kierowców czy też rozwiązanie technologiczne pozwalające na weryfikację kierowców w czasie rzeczywistym.
***
Bolt to europejska super-aplikacja, której misją jest uczynienie mobilności miejskiej bardziej przystępną, bezpieczną i zrównoważoną.
Bolt ma 100 milionów klientek i klientów w 45 krajach w Europie i Afryce. Celem firmy jest przyspieszyć rezygnację z prywatnych aut na rzecz współdzielonej mobilności, oferując lepsze rozwiązania dla różnych potrzeb, w tym przewozy, car-sharing i wypożyczalnię hulajnóg oraz dostawę jedzenia i artykułów spożywczych.
Więcej informacji: www.bolt.eu

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety
– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.
Prawo
Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.