Bolt wprowadził przejazdy grupowe na hulajnogach
Bolt, największy operator hulajnóg w Europie, wprowadził przejazdy grupowe. Oznacza to możliwość odblokowania za pomocą jednej aplikacji Bolt do 5 hulajnóg lub rowerów elektrycznych jednocześnie. Użytkownicy mogą dzięki temu bezpiecznie podróżować elektrycznymi jednośladami z przyjaciółmi i rodziną. Bolt zachęca, aby w ten sposób uczcić w najbliższą niedzielę (30 lipca) Międzynarodowy Dzień Przyjaźni.
Przejazd grupowy to możliwość odblokowania za pomocą jednego konta w aplikacji Bolt nawet 5 hulajnóg lub rowerów elektrycznych. W ten sposób firma chce przeciwdziałać jednemu z najbardziej niebezpiecznych zachowań, czyli jeździe na jednej hulajnodze we dwie osoby. Dodatkowo funkcja sprawia, że korzystanie z elektrycznych jednośladów stało się teraz prawdziwą przyjemnością i zabawą, które można przeżywać wspólnie z bliskimi.
Przed rozpoczęciem grupowego przejazdu, wypożyczający/wypożyczająca musi upewnić się, że osoby w grupie mają co najmniej 18 lat i są trzeźwe. Powinien/nna również dać towarzysz(k)om możliwość zapoznania się z warunkami korzystania z pojazdów elektrycznych Bolt, aby wszyscy uczestnicy i uczestniczki przejażdżki byli/były poinformowani o zasadach bezpiecznej jazdy na hulajnodze lub rowerze elektrycznym.
Po dotarciu grupy do celu, właściciel/ka konta kończy przejazdy dla wszystkich pojazdów oddzielnie, postępując tak samo, jak w przypadku pojedynczego przejazdu (czyli robi zdjęcie każdej hulajnodze lub rowerowi elektrycznemu, aby udowodnić poprawne zaparkowanie i udzielenie informacji zwrotnej o przejeździe w aplikacji). Koszt wszystkich przejazdów ponosi wypożyczający/ca. Aby wszyscy jeździli bezpiecznie, wypożyczający/ca ma możliwość włączenia trybu początkującego dla każdej z jadących z nim osób. W trybie początkującym, prędkość hulajnogi ograniczona jest do 15 km/h a jego użycie zalecane jest osobom, które po raz pierwszy korzystają z elektrycznych jednośladów.
- Naszym celem jest tworzenie miast dla ludzi, a nie dla samochodów. Oznacza to, że dostarczamy dostępne i przyjazne użytkownikom alternatywy w zakresie mobilności współdzielonej, aby pomóc im zostawić ich samochód w domu. Grupa przyjaciół która chce podjechać wspólnie w miejsce w mieście, prawdopodobnie zdecydowałaby się na podróż samochodem. Nasza opcja grupowych przejazdów pozwala im dotrzeć razem do celu, ale bez użycia samochodu. To kolejny krok w kierunku realizacji naszej wizji miast mniej uzależnionych od samochodów. Mniej prywatnych samochodów oznacza mniej zanieczyszczeń powietrza, korków i hałasu - powiedział Bartosz Małecki, Senior Operations Manager w Bolt.
Przyjazdy grupowe to kolejne rozwiązanie, opracowane przez Bolt w celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom hulajnóg.
Bolt to europejska super-aplikacja, której misją jest uczynienie mobilności miejskiej bardziej przystępną, bezpieczną i zrównoważoną.
Bolt ma ponad 150 milionów klientek i klientów w 45 krajach w Europie i Afryce. Celem firmy jest przyspieszyć rezygnację z prywatnych aut na rzecz współdzielonej mobilności, oferując lepsze rozwiązania dla różnych potrzeb, w tym przewozy, car-sharing i wypożyczalnię hulajnóg oraz dostawę jedzenia i artykułów spożywczych.
Więcej informacji: www.bolt.eu

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Norwegia i Islandia mocniej rozważają dołączenie do UE. To byłyby ważne decyzje dla Polski
W Norwegii i na Islandii coraz częściej wspomina się o potencjalnej akcesji do Unii Europejskiej. Możliwe, że w obu tych krajach odbędą się referenda, które zbadają poparcie dla tej idei w społeczeństwach. Zdaniem europosła KO akcesja obu północnych państw byłaby znaczącym wzmocnieniem dla UE, ale także ważną decyzją dla Polski.
Infrastruktura
Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.