Komunikaty PR

BPI Real Estate Poland realizuje sprzedaż mieszkań w swoich inwestycjach

2020-09-15  |  16:00
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Siwek
Tauber Promotion

Gombrowicza 15
01-682 Warszawa
asiwek|tauber.com.pl| |asiwek|tauber.com.pl
+48 22 833 35 02
www.tauber.com.pl
Do pobrania 09 ( 0.12 MB )

Pandemia COVID-19 oraz związany z tym lockdown nie miały większego wpływu na sprzedaż mieszkań w inwestycjach BPI Real Estate Poland realizowanych w Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Przejście na tryb pracy zdalnej i kontakt z klientami poprzez tzw. wirtualne biura sprzedaży nie wpłynęły na zainteresowanie ofertą, które nie różniło się od wcześniejszych miesięcy. Duża część kupujących oczekuje „korona-rabatów” i drastycznego spadku cen mieszkań, który jednak nie następuje. Wszystkie inwestycje BPI Real Estate Poland znajdują się w finalnym etapie realizacji. W w sprzedaży zostały ostatnie mieszkania w trzech z czterech inwestycji dewelopera, w tym mieszkania z ogródkiem w poznańskiej Vilda Park.

Przejście na tryb pracy zdalnej nie wpłynęło negatywnie na zainteresowanie klientów naszą ofertą. Wzrosły jednak zapytania od osób szukających okazji oraz oczekiwania względem promocji i rabatów. Notujemy więcej zapytań o specjalne korona-oferty, których nie wprowadziliśmy. Zarówno realizacja wszystkich naszych inwestycji, jak i ich sprzedaż zakończyła się lub zmierza ku końcowi i w zależności od projektu wynosi od 70 do 99 % – powiedział Wojciech Smolak, Dyrektor Departamentu Sprzedaży i Marketingu w BPI Real Estate Poland.

Potrzeby mieszkaniowe Polaków niezależnie od pandemii nie mijają i sprzedaż na rynku nieruchomości mieszkaniowych postępuje. Zainteresowanie zdalną formą kontaktu z handlowcami belgijskiego dewelopera jest duże, a jednocześnie ściśle związane z dostępnością mieszkań w ofercie danej inwestycji. I tak, w poznańskiej inwestycji Vilda Park, gdzie w ofercie BPI dostępne są ostatnie mieszkania, zainteresowanie klientów jest mniejsze niż w Warszawie, gdzie prowadzona jest sprzedaż dwóch projektów – wolaRE na Woli i Rezydencji Barskiej na Ochocie. Pracownicy biur sprzedaży BPI odpowiadają na potrzeby klientów. Część kupujących zainteresowana była prezentacją mieszkań, które w zależności od preferencji klientów, realizowane były online lub w formie dokumentacji zdjęciowej.

Dłuższy czas spędzany w domu sprawił, że osoby poszukujące mieszkań inaczej patrzą na swoje potrzeby lokalowe. Rośnie zainteresowanie większymi mieszkaniami z ogródkiem lub tarasem oraz większymi metrażami, w których wszyscy domownicy będą mogli komfortowo spędzać czas. „Po masowych korona-zakupach mebli biurowych do domów służących nam za tymczasowe miejsce pracy, przyszedł czas na weryfikację przestrzeni w mieszkaniach. Często okazuje się, że dotychczasowe mieszkania stają się zbyt małe, kiedy całe rodziny spędzają w nich wspólnie czas 24/7. Widzimy to w rosnącej ilości zapytań o mieszkania o większych metrażach lub lokale z tarasami czy ogródkami – mówi Wojciech Smolak. BPI Real Estate Poland swojej w ofercie dysponuje jeszcze ostatnimi wolnymi lokalami, m. in. w poznańskim Vilda Park, gdzie w sprzedaży pozostają bardzo atrakcyjne mieszkania z ogródkiem oraz widokiem na Wartę. Natomiast w warszawskiej inwestycji Rezydencja Barska dostępne są duże mieszkania z widokiem na panoramę Warszawy.

W wyniku pandemii COVID-19 wydłużył się sam proces sprzedaży, zdarzyły się również pojedyncze rezygnacje z zakupu. Kupujący dłużej podejmują decyzję o zakupie mieszkania, analizując swoją sytuację finansową. Również banki zaostrzyły politykę kredytową wobec swoich klientów, co niestety w kilku przypadkach doprowadziło do anulacji transakcji. Jednakże zaobserwowaliśmy wzrost udziału gotówki do 50%, co jest ściśle związane z obniżeniem stóp procentowych i wzrostem zainteresowania inwestorów rynkiem nieruchomości – dodaje Wojciech Smolak.

BPI Real Estate Poland w bieżącym roku zakończy budowę aż czterech swoich inwestycji, oddając na rynek blisko 730 mieszkań w ramach projektów Vilda Park w Poznaniu, Bulwary Książęce we Wrocławiu, wolaRE i Rezydencja Barska w Warszawie. Wszystkie inwestycje są finansowane ze środków własnych dewelopera.

 

O BPI Real Estate

BPI Real Estate jest spółką deweloperską prowadzącą działalność w Belgii, Polsce i Luksemburgu. Firma powstała ponad 30 lat temu, od tego czasu zdobywając ogromne doświadczenie i know-how na rynku realizacji inwestycji mieszkaniowych, biurowych oraz handlowo-usługowych. Inwestycje
BPI Real Estate charakteryzują się innowacyjnością i przyjaznym wpływem na środowisko, uwzględniając przy tym kwestie społeczne i energetyczne. Na wszystkich etapach realizacji inwestycji projekty dewelopera wyróżnia ponadto dbałość o szczegóły tak konstrukcyjne jak
i technologiczne, tworząc tym samym przyjazne i harmonijne miejsca do życia i pracy.

BPI Real Estate należy do belgijskiej grupy kapitałowej CFE powstałej w 1880 r. i prowadzącej działalność w ramach trzech odrębnych filarów. Pierwszym filarem, za który odpowiada spółka zależna DEME, jest działalność w zakresie robót związanych z pogłębianiem akwenów wodnych, inżynierii środowiskowej oraz inwestycji hydrotechnicznych i infrastrukturalnych. Drugim filarem działalności grupy jest generalne wykonawstwo w zakresie robót budowlanych, technicznych i tych związanych z infrastrukturą kolejową prowadzonych pod marką CFE w Belgii, Luksemburgu, Polsce i Tunezji. Trzecim filarem zaś, za który odpowiada BPI Real Estate, jest działalność deweloperska obejmująca inwestycje na rynku nieruchomości.

Grupa CFE zatrudnia obecnie ponad 8000 pracowników i prowadzi działalność na wszystkich kontynentach. CFE jest notowana na giełdzie Euronext w Brukseli. 60,4% akcji spółki należy do holdingu Ackermans & van Haaren.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Murapol Primo – nowa oferta mieszkań na mapie Lublina Biuro prasowe
2024-03-28 | 15:30

Murapol Primo – nowa oferta mieszkań na mapie Lublina

Grupa Murapol, działająca w kilkunastu polskich miastach, poszerza swoje portfolio o kolejną nowoczesną inwestycję mieszkaniową. Murapol Primo, pierwszy projekt dewelopera w Lublinie,
Nieruchomości Murapol Forum – wyjątkowy projekt mieszkaniowy w Nowym Centrum Łodzi
2024-03-28 | 15:00

Murapol Forum – wyjątkowy projekt mieszkaniowy w Nowym Centrum Łodzi

Przy ul. Targowej w Łodzi powstanie kolejna nowoczesna inwestycja Grupy Murapol, dewelopera dobrze znanego na tutejszym rynku nieruchomości. Przedsięwzięcie deweloperskie Murapol Forum
Nieruchomości Blisko 1,9 tys. nowych lokali w ofercie Grupy Murapol w 6 miastach
2024-03-28 | 14:00

Blisko 1,9 tys. nowych lokali w ofercie Grupy Murapol w 6 miastach

Grupa Murapol, ogólnopolski deweloper mieszkaniowy, wprowadza do swojej oferty 1 860 nowoczesnych lokali w nowych projektach oraz kolejnych etapach realizowanych już przedsięwzięć. Nowa

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Kongres MOVE

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Sektor ochrony zdrowia odpowiada za większe emisje CO2 niż lotnictwo. Zielone zmiany wymagają drastycznego przyspieszenia

Sektor ochrony zdrowia ponosi znaczące konsekwencje wynikające z rosnącej liczby ekstremalnych zjawisk klimatycznych, ale też poważnego zanieczyszczenia powietrza, a koszty z tym związane będą rosły. Z drugiej strony sam sektor też się przyczynia do zmian klimatycznych – odpowiada za 4 proc. emisji CO2, czym wyprzedza takie branże jak żegluga czy lotnictwo. O potrzebie przyspieszenia zielonych zmian w ochronie zdrowia coraz więcej się mówi, ale to wymaga konkretnych działań. Temu ma służyć powołana właśnie do życia Zielona Koalicja dla Zdrowia, w której uczestniczy prawie 30 podmiotów i której patronuje m.in. Narodowy Fundusz Zdrowia.

Ochrona środowiska

Nowa kadencja samorządów pod znakiem działań energetycznych i klimatycznych. 15 mld euro z UE może przyspieszyć zmiany w tym zakresie

Do wyborów samorządowych pozostał nieco ponad tydzień. Jak pokazuje nowy raport Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju, na samorządowców nadchodzącej kadencji będzie czekać wiele wyzwań związanych z energetyką i polityką klimatyczną, które wynikają zarówno z regulacji UE, jak i oczekiwań społecznych. Jednak w praktyce możliwości aktywnego działania samorządów w tym obszarze są tak szerokie, jak umożliwiają im to regulacje prawne. – Tutaj pewnych rozwiązań po prostu nie ma albo są w dość dokuczliwy sposób szczegółowe i stwarzają samorządom duże trudności. Dlatego potrzebna jest interwencja rządu, żeby umożliwić samorządom aktywne działania – ocenia dr Wojciech Szymalski, prezes Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju.

Prawo

Postęp technologiczny rewolucjonizuje pracę specjalistów ds. finansów. Stają się strategicznymi doradcami biznesu

Częste zmiany regulacyjne i postęp technologiczny wymuszają na specjalistach ds. finansów ciągłe nabywanie nowych kompetencji, doszkalanie i uaktualnianie swojej wiedzy. Ci, którzy potrafią się dostosować do szybkich zmian i wesprzeć swoimi umiejętnościami rozwój biznesu, mogą jednak liczyć na większe możliwości rozwoju kariery. – Finanse operują w świecie, który coraz szybciej się zmienia. To powoduje, że w przyszłości ludzie z obszaru finansów będą musieli poświęcać dużo więcej energii na to, żeby dotrzymać tempa – mówi Kuba Neneman, head of finance.ai, commercial data science manager w Shellu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.