Branża nieruchomości komercyjnych wspiera szpitale w Polsce #property4heroes
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Firmy branży nieruchomości komercyjnych kolejny raz ruszyły ze wsparciem dla szpitali w całej Polsce. Obiady, zdrowe przekąski, pizze, kanapki czy zestawy sushi trafiają do lekarzy, pielęgniarek, położnych i ratowników, którzy koncentrując się na ratowaniu życia i zdrowia pacjentów, sami nie mają czasu, by zadbać o obiad czy kolację w trakcie 24-godzinnego dyżuru. Podczas bieżącej edycji akcji do szpitali trafiło już ponad 10,5 tysiąca posiłków.
Wszystkie posiłki dostarczane medykom, kupowane są w restauracjach i barach, znajdujących się
w budynkach biurowych i handlowych firm, uczestniczących w akcji. To oznacza, że #property4heroes ma swój kolejny, pozytywny wymiar. Kupując posiłki, by wesprzeć medyków w ich pracy, firmy wspierają też restauratorów, którzy mocno ucierpieli na ograniczeniach związanych z pandemią.
Do jesiennej akcji #property4heroes przystąpiły : CA Immo, Grupa Capital Park, Echo Investment, EPP, Fundacja Globalworth, Griffin Real Estate, HB Reavis i Panattoni.
- Życie zdominowane przez pandemię koronawirusa od prawie 10 miesięcy spowodowało, że nad wieloma trudnymi sytuacjami przechodzimy do porządku dziennego, stając się bardziej asertywnym i często zapominając, że warto pomagać. Firmy branży nieruchomości komercyjnych są w stałym kontakcie
z medykami, dlatego swoją akcję pomocy kontynuują również podczas drugiej fali zachorowań. Obserwując zaangażowanie i skalę poświęcenia personelu medycznego nie sposób przejść obojętnie – mówią zgodnie przedstawiciele branży i śpieszą z pomocą dla szpitalnych bohaterów.
Posiłki docierają do szpitali w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Kielcach i Katowicach. Obiady dostarczane są też do załóg karetek pogotowia, oczekujących przed izbami przyjęć, na szpitalne oddziały ratunkowe, czy do centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa. Ekipa Office Doctor – ratownicy medyczni i lekarze dbający na co dzień o zdrowie pracowników warszawskich biurowców, zbierają zapotrzebowanie wśród ekip medycznych i wysyłają im posiłki w ramach akcji – każdego dnia w inne miejsce.
Praca w ścisłym reżimie sanitarnym to dzisiaj ogromne wyzwanie dla personelu medycznego. Nie tylko szpitale czy oddziały jednoimienne leczą bowiem pacjentów zakażonych wirusem covid-19, ale niemal każdy ośrodek medyczny w Polsce. Zachorowania wśród lekarzy czy pielęgniarek stają się codziennością, a to oznacza, że zdrowi medycy dyżurują częściej, niejednokrotnie w mniejszym składzie. Ratują pacjentów z zawałami, udarami i szeregiem innych chorób, przyjmują porody, leczą nowonarodzone dzieci, czy prowadzą terapie pacjentów w szpitalach psychiatrycznych
- Jak podkreślają pracownicy medyczni, otrzymujący posiłki, skala potrzeb nie zmniejsza się wraz z pandemią koronawirusa. Ich praca jest potrzebna przez całą dobę w każdym szpitalu i ośrodku medycznym Wsparcie branży nieruchomości to dla lekarzy, ratowników, pielęgniarek czy położnych nie tylko miły akcent w ciągu dnia, ale istotne wsparcie, by mogli skoncentrować się na tym, co w pracy dla nich najważniejsze - na zdrowiu i życiu swoich pacjentów.
#property4heroes to nie tylko posiłki. W ramach jesiennej akcji do szpitali przekazano również tysiące masek ochronnych, odzieży ochronnej, lampy dezynfekcyjne czy ekspresy do kawy.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.