Komunikaty PR

Branża nieruchomości komercyjnych wspiera szpitale w Polsce #property4heroes

2020-12-23  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Firmy branży nieruchomości komercyjnych kolejny raz ruszyły ze wsparciem dla szpitali w całej Polsce. Obiady, zdrowe przekąski, pizze, kanapki czy zestawy sushi trafiają do lekarzy, pielęgniarek, położnych i ratowników, którzy koncentrując się na ratowaniu życia i zdrowia pacjentów, sami nie mają czasu, by zadbać o obiad czy kolację w trakcie 24-godzinnego dyżuru. Podczas bieżącej edycji akcji do szpitali trafiło już ponad 10,5 tysiąca posiłków.

Wszystkie posiłki dostarczane medykom, kupowane są w restauracjach i barach, znajdujących się
w budynkach biurowych i handlowych firm, uczestniczących w akcji. To oznacza, że #property4heroes ma swój kolejny, pozytywny wymiar. Kupując posiłki, by wesprzeć medyków w ich pracy, firmy wspierają też restauratorów, którzy mocno ucierpieli na ograniczeniach związanych z pandemią.

Do jesiennej akcji #property4heroes przystąpiły : CA Immo, Grupa Capital Park, Echo Investment, EPP, Fundacja Globalworth, Griffin Real Estate, HB Reavis i Panattoni.

- Życie zdominowane przez pandemię koronawirusa od prawie 10 miesięcy spowodowało, że nad wieloma trudnymi sytuacjami przechodzimy do porządku dziennego, stając się bardziej asertywnym i często zapominając, że warto pomagać. Firmy branży nieruchomości komercyjnych są w stałym kontakcie
z medykami, dlatego swoją akcję pomocy kontynuują również podczas drugiej fali zachorowań. Obserwując zaangażowanie i skalę poświęcenia personelu medycznego nie sposób przejść obojętnie – mówią zgodnie przedstawiciele branży i śpieszą z pomocą dla szpitalnych bohaterów.

Posiłki docierają do szpitali w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Kielcach i Katowicach. Obiady dostarczane są też do załóg karetek pogotowia, oczekujących przed izbami przyjęć, na szpitalne oddziały ratunkowe, czy do centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa. Ekipa Office Doctor – ratownicy medyczni i lekarze dbający na co dzień o zdrowie pracowników warszawskich biurowców, zbierają zapotrzebowanie wśród ekip medycznych i wysyłają im posiłki w ramach akcji – każdego dnia w inne miejsce.

Praca w ścisłym reżimie sanitarnym to dzisiaj ogromne wyzwanie dla personelu medycznego. Nie tylko szpitale czy oddziały jednoimienne leczą bowiem pacjentów zakażonych wirusem covid-19, ale niemal każdy ośrodek medyczny w Polsce. Zachorowania wśród lekarzy czy pielęgniarek stają się codziennością, a to oznacza, że zdrowi medycy dyżurują częściej, niejednokrotnie w mniejszym składzie. Ratują pacjentów z zawałami, udarami i szeregiem innych chorób, przyjmują porody, leczą nowonarodzone dzieci, czy prowadzą terapie pacjentów w szpitalach psychiatrycznych

- Jak podkreślają pracownicy medyczni, otrzymujący posiłki, skala potrzeb nie zmniejsza się wraz z pandemią koronawirusa. Ich praca jest potrzebna przez całą dobę w każdym szpitalu i ośrodku medycznym Wsparcie branży nieruchomości to dla lekarzy, ratowników, pielęgniarek czy położnych nie tylko miły akcent w ciągu dnia, ale istotne wsparcie, by mogli skoncentrować się na tym, co w pracy dla nich najważniejsze - na zdrowiu i życiu swoich pacjentów.

#property4heroes to nie tylko posiłki. W ramach jesiennej akcji do szpitali przekazano również tysiące masek ochronnych, odzieży ochronnej, lampy dezynfekcyjne czy ekspresy do kawy.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc

Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.

Prawo

ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.

Konsument

Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.