Komunikaty PR

Brother Polska wspiera walkę z koronawirusem

2020-04-22  |  10:00
Biuro prasowe

Brother Polska jak co roku, chce wesprzeć lokalne społeczeństwo. W związku z pandemią firma zdecydowała się wesprzeć lekarzy i personel medyczny w walce z wirusem COVID-19 i przekazać niezbędny sprzęt ochronny do instytucji opieki zdrowotnej.

W ubiegłych latach firma Brother Polska prowadziła akcję sadzenia drzew w Polsce. W 2019 r. producent urządzeń drukujących i technologii komunikacyjnych ufundował 1000 drzewek, które zasadzono na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych w Obwodzie Ochronnym Czerwona Woda.

W tym roku jednak firma stwierdziła, że pomoc jest bardziej potrzebna lokalnym lekarzom. Dlatego w ramach wsparcia przekazała 1000 maseczek chirurgicznych mocowanych na gumkach do Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie.

– Zgodnie z dewizą „at your side” firma bardzo poważnie traktuje swoje zobowiązanie do wspierania wszystkich działań, których celem jest dobro społeczeństwa. Jesteśmy szczególnie dumni, że udało nam się wesprzeć szpital na początku pandemii w Polsce, gdy pozyskanie maseczek ochronnych było wyzwaniem. Mamy nadzieję, że nasz gest przyczynił się do szybkiego powrotu do zdrowia pacjentów, a także zapewnił bezpieczeństwo lekarzom, którzy działają na rzecz powstrzymania epidemii – mówi Katarzyna Idzkiewicz, Senior Marketing Coordinator w firmie Brother Polska.

Działania proekologiczne nadal pozostają jednym z kluczowych celów strategii Brother. – Współczesne firmy powinny wziąć odpowiedzialność za ratowanie środowiska naturalnego. Brother realizuje tę ideę już od 20 lat – przypomina Katarzyna Idzkiewicz – Aktywnie prowadzimy działania w ramach programu Brother Earth, który wspiera rozwiązywanie problemów środowiska zarówno globalnie, jak i lokalnie – dodaje.

W ramach inicjatywy Brother Earth internauci mogą wspierać firmę w działaniach na rzecz ochrony środowiska i samodzielnie wybrać którą akcję Brother powinien wesprzeć. Wystarczy wejść na stronę http://www.brotherearth.com/en/top.html i wybrać jeden z dwunastu celów, na które Brother przekaże środki. Do wyboru są projekty takie jak ochrona lasów deszczowych w Peru, sadzenie drzew w Kanadzie, ponowne zalesianie namorzyn w Tajlandii czy ochrona ekosystemu wodnego w Australii.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25 Biuro prasowe
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca

5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.

Ochrona środowiska

Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.

Handel

Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.