Brother rozbudowuje portfolio drukarek etykiet o 2 modele z serii TD
Firma Brother dodała do swojej oferty dwie profesjonalne biurkowe drukarki etykiet z serii TD. Modele TD-4420DNFC i TD-4550DNWBFC pracują w technologii termicznej i umożliwiają wydruk czterocalowych oznaczeń na etykietach bez podkładu. Te urządzenia sprawdzą się w wielu branżach od handlu detalicznego, logistykę po opiekę zdrowotną.
Nowe modele drukarek oznaczeń w portfolio Brother zapewniają wysoką prędkość druku –203 mm/s i rozdzielczość 203 dpi w przypadku TD-4420DNFC, a TD-4550DNWBFC pozwala na wydruk do 152 mm/s oraz zapewnia rozdzielczość 300 dpi. Nowe urządzenia umożliwiają bezpośredni druk termiczny na etykietach bez podkładu. Dodatkowo urządzenia są wyposażone w obcinak z czujnikiem pobrania etykiety. Model TD-4550DNWB ma wbudowany wyświetlacz LCD, interfejs Bluetooth (v4.2) oraz pozwala na połączenie się przy użyciu łączności bezprzewodowej.
Te biurkowe drukarki oznaczeń obsługują wiele rodzajów nośników, zapewniają podłączenie za pomocą USB oraz portu szeregowego. Urządzenia mogą zostać zintegrowane z aplikacjami dla systemów iOS i Android. Oba urządzenia sprawdzą się w firmach, w których liczy się szybkość druku oraz bezkompromisowość w kwestii jakości drukowania oznaczeń termicznych.
Więcej szczegółów i kompletna specyfikacja techniczna produktów z serii TD dostępne są na stronie www.brother.pl.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.