Budowa II etapu Osiedla Kociewskiego zakończona!
Dekpol Deweloper zakończył realizację budynków B2 i B3, finalizując tym samym budowę mieszkań w ramach II etapu Osiedla Kociewskiego w Rokitkach obok Tczewa. Inwestycja otrzymała pozwolenie na użytkowanie i aktualnie trwa proces przekazywania mieszkań ich nowym właścicielom.
Etap II Osiedla Kociewskiego składa się z trzech trzypiętrowych budynków, obejmujących łącznie 129 lokali. W ramach ukończonego w IV kwartale 2022 roku budynku B1 powstały 43 mieszkania, natomiast w zrealizowanych właśnie budynkach B2 i B3 oddano do użytku 86 pozostałych lokali.
Do mieszkań położonych na parterze przynależą duże, prywatne ogródki, natomiast na wyższych kondygnacjach znajdują się przestronne balkony. W budynkach powstały dodatkowe udogodnienia, takie jak wózkarnie czy windy, a na terenie osiedla utworzono także naziemne miejsca parkingowe.
Osiedle Kociewskie znajduje się w miejscowości Rokitki, zaledwie 2 km od Tczewa. W pobliżu rozlegają się piękne tereny zielone: lasy, stawy, jeziora i łąki położone m.in. nad Kanałem Młyńskim.
W sąsiedztwie inwestycji znajduje się duży plac zabaw, atrakcyjny kompleks Rokitki Park, a także szkoła podstawowa i przedszkole.
Osiedle jest także dobrze skomunikowane - tuż przy inwestycji mieści się przystanek autobusowy, zapewniający sprawny dojazd do Trójmiasta. Co ważne, droga do Gdańska zajmuje jedynie 30 minut.
W aktualnej ofercie sprzedaży dostępnych jest 17 gotowych do odbioru lokali. Więcej informacji znaleźć można na stronie: https://dekpol.pl/mieszkania/osiedle-kociewskie/.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.