Komunikaty PR

CA Immo: AstraZeneca na dłużej i z większym biurem w Postępu 14 w Warszawie!

2021-10-21  |  13:00
Biuro prasowe

 

  • CA Immo podpisało znaczącą umowę przedłużenia i ekspansji z międzynarodową firmą biofarmaceutyczną  AstraZeneca Pharma Poland Sp. z o.o.
  • W efekcie wynajmu dodatkowych 3000 mkw. powierzchni w warszawskim biurowcu Postępu 14, spółka  powiększy swoją siedzibę do ok. 21 000 mkw. i pozostanie głównym najemcą obiektu przez kolejne pięć lat.

 

Warszawa / Wiedeń. CA Immo podpisało umowę przedłużenia najmu w warszawskim biurowcu Postępu 14. Firma AstraZeneca Pharma Poland zdecydowała się pozostać w obiekcie przez kolejne 5 lat i wynająć dodatkowe 3000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Dzięki temu, warszawska siedziba AstraZeneca będzie liczyła ok. 21 000 mkw., tj. ponad 60% powierzchni całego budynku.

AstraZeneca to jedna z największych firm biofarmaceutycznych na świecie, która dostarcza nowoczesne leki na  choroby stanowiące wyzwania dla współczesnej medycyny. W Polsce jest obecna już od 30 lat i zatrudnia blisko 2300 pracowników. Warszawski oddział firmy, który na Postępu 14 funkcjonuje od 2016 roku, znacząco powiększa się już kolejny raz.

„Tę umowę zawieramy w niespełna rok po zakupie budynku, co utwierdza nas w przekonaniu o słuszności naszej decyzji inwestycyjnej. Postępu 14 jest wysokiej klasy, świetnie zlokalizowanym biurowcem, który niezmiennie spełnia oczekiwania znanych, międzynarodowych firm. Dziękujemy zespołowi AstraZeneca za zaufanie. Ogromnie cieszymy się na naszą dalszą, owocną współpracę” – powiedział Andrzej Mikołajczyk, Managing Director w CA Immo Poland.

„Postępu 14 jest siedzibą AstraZeneca w Warszawie od 2016 roku i jest integralną częścią naszej strategii budowania wspaniałego miejsca do pracy (Great place to Work). Dzięki nowej umowie powiększamy znacząco naszą wielokrotnie nagradzaną powierzchnię biurową, możemy ją w przyszłości rozbudowywać, aby była jeszcze bardziej funkcjonalna i komfortowa dla naszych pracowników. Dalsza obecność w Postępu 14 to również potwierdzenie naszego potencjału do dalszego rozwoju w Polsce” – podkreślił Michał Janik, Warsaw Site Senior Director w AstraZeneca Pharma Poland.

W procesie negocjacji, najemcy doradzała firma CBRE.

Postępu 14 to jeden z najnowocześniejszych biurowców w biznesowej części Mokotowa, oferujący niemal 34 500 mkw. powierzchni na wynajem i 775 podziemnych miejsc parkingowych. Budynek wyróżniają rozwiązania proekologiczne potwierdzone certyfikatem BREEAM Final na poziomie „Excellent”, w tym zasilanie energią wiatrową, kompletna infrastruktura rowerowa, stacje ładowania pojazdów elektrycznych, energooszczędne windy i oświetlenie oraz wykorzystanie deszczówki do podlewania zieleni i chłodzenia klimatyzacji. Został oddany do użytku w 2015 roku. Dziesięciokondygnacyjny biurowiec, wybudowany na planie litery „H”, cechuje również bardzo duża powierzchnia typowego piętra – wynosząca 4300 mkw. Oprócz przyjaznych i efektywnych przestrzeni do pracy, w biurowcu znajdują się także restauracja, kawiarnia, kantyna, sklep spożywczy, drukarnia oraz drogeria.

Budynek Postępu 14 z lokalizacją  przy skrzyżowaniu ulic Marynarskiej i Postępu, umożliwia dogodny dostęp do licznych połączeń autobusowych oraz tramwajowych oraz m.in. dojazd w 6 minut do międzynarodowego lotniska im. Fryderyka Chopina czy 15 minut do centrum Warszawy. W pobliżu znajduje się również stacja Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckiej „Warszawa Służewiec”.

W sąsiedztwie obiektu znajdują się liczne punkty usługowe, przychodnie medyczne, instytucje rekreacyjne oraz hotele. Dodatkowo, zlokalizowana po sąsiedzku Galeria Mokotów oferuje dostęp do szerokiej gamy sklepów, kawiarni oraz restauracji.

Oprócz AstraZeneca Poland, wśród najemców biurowca Postępu 14 znajdują się także m.in. Samsung, Ekoenergetyka czy Ikano Bank.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca

5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.

Ochrona środowiska

Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.

Handel

Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.