Case study: drukarka do etykiet w branży medycznej

Z problemem nieczytelnych kodów kreskowych na co dzień mierzy się wiele firm i instytucji. Istnieją jednak miejsca, w których czytelny druk kodów jest wyjątkowo istotny np. należące do branży medycznej. Każdy kod musi być wydrukowany sprawnie, bez ryzyka powstania wyblakłych plam lub zamazania cyfr. A drukarka do etykiet powinna wspierać ten proces.
Wyzwanie – utrzymanie wysokiej jakości usług
Laboratoria, Centra Krwiodawstwa, czy placówki ogólnomedyczne są grupą podmiotów, które mają specyficzne potrzeby. Każde z nich na co dzień wykorzystuje dedykowane kody kreskowe, które często mają charakter indywidualny i są unikatowe w skali światowej. Jest to podstawa ich funkcjonowania, bowiem pobieranie, przetwarzanie, badania, przechowywanie i dystrybucja materiałów poddane są restrykcyjnym regulacjom. Największym wyzwaniem podmiotów z branży medycznej jest nie tylko utrzymanie wysokiej jakości badań, ale przede wszystkim eliminacja ryzyka doprowadzenia do błędu, czy pomyłki w oznaczeniu materiału. Od tego zależeć może bowiem zdrowie, a nawet życie pacjentów. Odpowiednio dobrana drukarka do etykiet może być rozwiązaniem, które spełnia potrzeby ww. podmiotów. Właśnie takie zadanie zostało postawione przed firmą Etisoft przez jedną z placówek medycznych.
Drukarka do etykiet – czy pogodzi jakość druku i wyeliminuje nieczytelne kody?
Kluczowym wyzwaniem było znalezienie rozwiązania, które m.in.:
- wyeliminuje nieczytelne kody,
- zapewni właściwą jakość druku,
- automatycznie wydrukuje raport po druku serii etykiet, zawierający:
- indywidualny numer operatora,
- czas druku (datę, godzinę),
- początek druku donacji,
- liczbę donacji,
- ostatni numer donacji,
- liczbę błędnych wydruków,
- automatycznie wydrukuje etykietę zbiorczą na opakowanie z wydrukowanymi kodami z informacją odnośnie zakresu numerów.
- pozostałe informacje wymagane przez zlecającego
Jak mówi Marek Gaweł, przedstawiciel marki Etisoft:
Naszym celem było stworzenie nowego systemu, który współpracować będzie z dotychczasowym sposobem drukowania etykiet. Kluczowe było stworzenie środowiska, w którym dojdzie do synergii obydwu systemów. Docelowo bowiem powinny wymieniać się danymi, aby zapewnić poprawne wydruki w dowolnym czasie.
Natychmiastowe działanie
Rozwiązaniem, jakie zaproponowało Etisoft było oprogramowanie etiLABEL Professional, wraz z drukarką PRINTRONIX PTXT8000 z weryfikatorem kodów kreskowych. Na czym polega owa weryfikacja? Na czym polega owa walidacja? To obiektywne i natychmiastowe sprawdzanie poprawności kodów pod względem czytelności. W praktyce jest weryfikowana tuż po druku partii (w tym przypadku było to 20 etykiet w jednym bloku). Etykiety, które nie spełniają wytyczonych norm oznaczane są jako błędne, a następnie niszczone przez ich całkowity zadruk. Po zakończeniu procesu operator otrzymuje protokół kwalifikacji. Co istotne, wymieniona drukarka do etykiet pozwala indywidualnie ustawić elementy, które powinny podlegać weryfikacji.
Przedstawione rozwiązanie spełniło wymagania stawiane przez placówkę medyczną – drukarka do etykiet wraz z dobranym oprogramowaniem zapewniły szybki i skuteczny druk czytelnych etykiet.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.