Centor niezmiennie stawia na Polskę
Firma Centor, specjalizująca się w produkcji tarasowych drzwi zintegrowanych, systemów moskitier oraz rolet, zdecydowała o przedłużeniu umowy najmu z SEGRO, wiodącym właścicielem, zarządcą i deweloperem nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych. Australijskie przedsiębiorstwo już niemal cztery lata temu przeniosło swoją europejską produkcję do SEGO Logistics Park Stryków.
Centor korzysta w Strykowie z ponad 3 400 m2 nowoczesnej powierzchni produkcyjnej. Australijskie przedsiębiorstwo od 65 lat projektuje i wykonuje rozwiązania dla domów. Centor był wielokrotnie nagradzany za swoją działalność. Otrzymał między innymi kilka najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego Red Dot 2015, German Design Award 2017 oraz Red Dot Best Of The Best 2019.
- Podjęcie decyzji o przeniesieniu produkcji do Polski było dobrym krokiem, opartym na kompleksowych analizach. Nasza firma od lat posiada w Warszawie swoje biuro oraz siedzibę na całą Europę Centralną. Przez te niemal 4 lata Stryków sprawdził się dla nas jako świetna lokalizacja z dostępem do bardzo dobrej infrastruktury, co pozwoliło nam na zrealizowanie planów dotyczących zwiększenia produkcji i wkroczenia na nowe rynki w Europie. Firma SEGRO okazała się zaś świetnym partnerem biznesowym, dostarczając usługi na najwyższym poziomie, także w ostatnim, trudniejszym czasie – mówi Jörg Wagner, General Manager Centor w Europie.
- Cieszymy się, że firma Centor po raz kolejny obdarzyła nas zaufaniem. Jest to z jednej strony dowodem wysokiej jakości świadczonych przez nas usług, z drugiej potwierdzeniem, że SEGRO Logistics Park Stryków, nasza największa inwestycja w Europie Centralnej, cieszy się uznaniem klientów, ze względu na swoją strategiczną lokalizację w samym sercu Polski – dodaje Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO.
SEGRO Logistics Park Stryków to ponad 300 tys. m2 nowoczesnej przestrzeni produkcyjno-magazynowej. Obiekt położony jest w bliskiej odległości od skrzyżowania autostrady A1 z autostradą A2, stanowiąc doskonały hub dystrybucyjny dla całej Europy Środkowo-Wschodniej. Inwestycja będzie docelowo liczyła aż 400 tys. m2 powierzchni użytkowej. Jego infrastruktura już teraz obejmuje szerokie drogi wewnętrzne, rozległe place manewrowe oraz parkingi dla pracowników i klientów. Wszystkie nowopowstające na terenie parku obiekty objęte są ekologiczną certyfikacją BREEAM.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.