Komunikaty PR

Certyfikat ZIELONY DOM dla Wola Village

2024-03-22  |  08:00
Biuro prasowe
Kontakt

Monika Kmera
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC

ul. Zabrska 39d
44-100 Gliwice
mkmera|plgbc.org.pl| |mkmera|plgbc.org.pl
600025968
www.plgbc.org.pl

Wola Village w Krakowie to kolejna inwestycja budownictwa mieszkaniowego, której Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC przyznało precertyfikat ZIELONY DOM.
Projekt realizowany przez Urba Project Management to łącznie 68 budynków w zabudowie bliźniaczej.

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC przyznało precertyfikat ZIELONY DOM dla inwestycji Wola Village w Krakowie. To inwestycja budownictwa mieszkaniowego jednorodzinnego,  realizowana przez Urba Project Management Sp. z o.o.

Ocenie poddano projekt obejmujący dwie inwestycje, w ramach których znajduje się 68 budynków w zabudowie bliźniaczej o łącznej powierzchni mieszkalnej 6 800 m2, przygotowany przez URBA Architects jako ekologiczna wioska, w dobrze skomunikowanej dzielnicy Krakowa – Wola Justowska.

Część mieszkalną stanowią trzykondygnacyjne wille miejskie. Budynki będą wykonane w nowoczesnej, energooszczędnej technologii prefabrykacji. To, w połączeniu z ekologicznymi rozwiązaniami, takimi jak ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła oraz wentylacja mechaniczna z rekuperacją, a także wykorzystanie certyfikowanych materiałów czy systemu zagospodarowania wody deszczowej, wpływa nie tylko na komfort, ale także oszczędności.

Do dyspozycji mieszkańców przewidziany jest m.in. pięciohektarowy park z infrastrukturą rekreacyjno-sportową oraz farma ekologiczna Urba Farming, a także punkty usług dodatkowych.

Proces certyfikacji będzie monitorowany przez akredytowanego audytora w całym okresie realizacji inwestycji. Przyjęte założenia projektowe i rozwiązania deklarowane przez inwestora będą ponownie weryfikowane. Zrealizowana inwestycja poddana będzie kolejnej ocenie przez PLGBC.

- To duża radość, iż możemy zaprezentować kolejny projekt inwestycyjny, który poddany został ocenie i uzyskał precertyfikat ZIELONY DOM. Warto podkreślić, iż ubiegając się o certyfikat ZIELONY DOM, inwestycja mieszkaniowa musi spełniać szereg wyznaczonych kryteriów. Ocenie poddaje się efektywność energetyczną budynku, która w omawianej inwestycji jest godna naśladowania, bo wykorzystuje pompy ciepła wraz z instalacją fotowoltaiczną. Ale to nie wszystko, ocenia się również proces budowy, w tym zagospodarowanie odpadów budowalnych, aranżację otoczenia z naciskiem na zachowanie bioróżnorodności. Ważne są elementy wpływające na zdrowie i jakość życia przyszłych mieszkańców, czyli jakość zastosowanych materiałów budowlanych, zapewnienie odpowiedniej jakości powietrza wewnętrznego czy komfort akustyczny - mówi Dorota Bartosz, Dyrektorka ds. Budownictwa Zrównoważonego w Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego PLGBC.

- Spełnienie kryteriów zawartych w certyfikacji ZIELONY DOM potwierdza, iż powstała inwestycja z poszanowaniem środowiska naturalnego, a nabywcy w związku z wysoką efektywnością energetyczną mają wymierne korzyści w postaci redukcji kosztów użytkowania.

Działając w sektorze deweloperskim mamy duży wpływ na kształtowanie naszego otoczenia, dlatego powinniśmy uczestniczyć w zmianach sektora budowlanego w kierunku obniżenia emisji CO2. To kwestia świadomości i odpowiedzialności za nasze działania i lepszą przyszłość dla kolejnych pokoleń.

Uzyskanie certyfikatu ZIELONY DOM i wprowadzanie przez deweloperów na rynek certyfikowanych budynków zwiększa świadomość ekologiczną użytkowników i właścicieli budynków - podkreśla Jarosław Kubica, Dyrektor Zarządzający w Urba Project Management Sp. z o.o.

Certyfikat ZIELONY DOM to pierwsza polska wielokryterialna certyfikacja dla budownictwa mieszkaniowego, opracowana przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC we współpracy z uznanymi ekspertami krajowymi i zagranicznymi.

Więcej informacji o certyfikacie ZIELONY DOM:
https://zielonydom.plgbc.org.pl/

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów

W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.

Handel

Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.