CEVA Logistics dołącza do United Airlines Eco-Skies Alliance
CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, inauguruje przystąpienie do United Airlines Eco-Skies Alliance SM. To pierwszy tego typu program, ukierunkowany na współpracę największych światowych korporacji z liniami lotniczymi na rzecz zrównoważonego rozwoju transportu lotniczego w przyszłości.
CEVA Logistics wraz z innymi liderami United Eco-Skies Alliance zakupią w tym roku ok. 3,4 mln galonów zrównoważonego paliwa lotniczego (SAF). Przy prawie 80 proc. redukcji emisji CO2, w porównaniu z konwencjonalnym paliwem lotniczym, ta ilość SAF jest wystarczająca do wyeliminowania ok. 31 tys. ton metrycznych emisji gazów cieplarnianych, co jest równoważne z przelotem ponad 200 mln mil samolotem pasażerskim.
Jako pierwsza firma logistyczna, która przystąpiła do Sojuszu, CEVA Logistics obejmuje przewodnictwo w branży air cargo, aby u źródła zmniejszyć wpływ transportu lotniczego na środowisko naturalne poprzez tworzenie popytu na wykorzystanie zrównoważonego paliwa lotniczego. Oprócz programu Eco-Skies Alliance, który jest przeznaczony dla klientów korporacyjnych, do udziału zapraszani są również klienci indywidualni, którzy chcieliby przekazać fundusze na zwiększenie zakupu paliwa SAF, pomagając tym samym w obniżeniu emisji gazów cieplarnianych podczas lotów (informacje dla firm i osób prywatnych, które chciałyby wesprzeć tę inicjatywę, dostępne są na: united.com/ecoskiesalliance)
Mathieu Friedberg, CEO CEVA Logistics, mówi: „W CEVA zapewniamy klientom elastyczną logistykę, a jako część grupy CMA CGM, jesteśmy mocno zaangażowani w działania na rzecz ochrony naszej planety w zakresie zmian klimatycznych, jakości powietrza i bioróżnorodności. Dzięki udziałowi w United Eco-Skies Alliance, CEVA podejmuje konkretne działania już dziś, równocześnie patrząc w przyszłość. Oferowanie klientom lotniczym opcji SAF przy współpracy z United potwierdza zaangażowanie CEVA w tworzenie bardziej zrównoważonych łańcuchów dostaw. Doceniamy udział każdego z członków Sojuszu".
Scott Kirby, dyrektor generalny United, uzupełnia: „Od lat współpracujemy z firmami, pomagając im w kompensacji emisji gazów cieplarnianych podczas lotów, ale pochwalamy tych, którzy uczestnicząc w Eco-Skies Alliance, dostrzegają potrzebę wyjścia poza offset i wspierania lotów napędzanych SAF, co doprowadzi do przystępniejszych cenowo dostaw i ostatecznie redukcji emisji. To dopiero początek. Naszym celem jest przyłączanie kolejnych firm do Eco-Skies Alliance, zakup większej ilości SAF i wspólna praca nad poszukiwaniem kolejnych innowacyjnych metod dekarbonizacji."

Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.