CEVA Logistics i Miele przedłużają współpracę na kolejne dwa lata
CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, wzmacnia we Włoszech współpracę z Miele, producentem najwyższej klasy urządzeń gospodarstwa domowego i AGD. Firmy przedłużyły właśnie o kolejne dwa lata kontrakt, rozpoczęty już w 1989 roku. Nowa umowa rozszerza dotychczasowe partnerstwo i obejmuje szeroki zakres usług logistycznych, w tym m.in. transport magazynowy, kompletację zamówień dla e-commerce oraz logistykę zwrotów.
Tak jak do tej pory, zespół CEVA zapewni Miele kompleksowy pakiet usług typu back-office wspierających obsługę kanału sprzedaży e-commerce, wraz z dodatkowymi rozwiązaniami. CEVA będzie realizować zamówienia w magazynie o powierzchni 6 tys. mkw. zlokalizowanym w Martinengo, w lombardzkiej prowincji Bergamo.
Długoterminowy kontrakt rozszerza zakres współpracy
Do zadań CEVA należeć będzie obsługa magazynowa różnego rodzaju urządzeń gospodarstwa domowego, w tym m.in. dużego i małego sprzętu AGD, kuchenek i płyt grzewczych do zabudowy, akcesoriów i środków myjących oraz profesjonalnych maszyn do pralni i hoteli. Zespół CEVA Włochy ma odpowiadać także za zarządzanie logistyką zwrotów Miele na terenie całego kraju.
„Przedłużenie umowy z Miele jest prawdziwym wyrazem uznania dla naszej długoletniej, trwającej ponad trzydzieści lat, współpracy. Jest też dowodem na to, że nieustanna dbałość o szczegóły, oferta usług o wysokiej wartości dodanej i najnowocześniejsze rozwiązania CEVA Logistics są dokładnie tym, czego potrzebują nasi klienci" - mówi Christophe Boustouller, dyrektor zarządzający CEVA Włochy.
„Urządzenia Miele zawsze wyróżniały się wyjątkową dbałością o jakość, funkcjonalność i najdrobniejsze detale, które sprawiają, że codzienne życie jest bardziej praktyczne i proste. Od naszych partnerów oczekujemy takiej samej troski i dbałości o klienta. W ciągu tych wielu lat CEVA potwierdziła, że jest niezawodnym partnerem, z którym będziemy mieli przyjemność nadal współpracować" - podkreśla Alessandro Covi, dyrektor zarządzający Miele.
Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.