CEVA Logistics organizuje dostawy dla zespołu Scuderia Ferrari
20 marca, na torze Bahrain International Circuit w Bahrajnie, odbył się pierwszy w tym sezonie wyścig Formuły 1, królowej sportów motorowych. GP Bahrajn zakończył się zwycięstwem zespołu Scuderia Ferrari. Za organizację transportu jego sprzętu i bolidów na wyścigi odpowiada zespół ekspertów CEVA Logistics, globalnego operatora logistycznego, który od tego roku jest Oficjalnym Partnerem Logistycznym zespołu Scuderia Ferrari.
CEVA Logistics, w oparciu o globalną sieci połączeń lotniczych, lądowych i morskich, zapewnia transport drogowy i morski bolidów oraz sprzętu do wszystkich miejsc na świecie, gdzie organizowane są wyścigi Grand Prix F1 i w których rywalizować będą kierowcy Scuderia Ferrari. Tegoroczny kalendarz Mistrzostw Świata obejmuje najdłuższą w historii tego sportu serię 23 rund (odwołano GP w Rosji), na 5 kontynentach, w Azji, Australii, Europie, Ameryce Północnej i Południowej. Tegoroczne zmagania kierowców zakończą się 20 listopada na torze w Abu Zabi.
Logistyczny wyścig z czasem już się zaczął
Operacje logistyczne dedykowane obsłudze sportów wyścigowych są bardzo skomplikowane, muszą być realizowane w bardzo szybkim tempie, często pod dużą presją czasu. Co więcej, w tym przypadku nie jest możliwe wypracowanie jednego, uniwersalnego rozwiązania, a cały proces transportowy może być dodatkowo skomplikowany przez warunki zewnętrzne, takie jak pogoda czy ruch uliczny.
Dla ekspertów CEVA, jako partnera logistycznego Scuderia Ferrari, wyścig nie kończy się na mecie. Wtedy, po zakończeniu rywalizacji kierowców rozpoczyna się kolejny wyścig z czasem. Mistrzostwa Świata Formuły 1, testy i imprezy towarzyszące często organizowane są z tygodnia na tydzień. To oznacza, że na demontaż, ponowne zapakowanie i przetransportowanie całego sprzętu wraz z wyposażeniem na kolejne zawody pozostaje zaledwie kilka dni. Zagwarantowanie, że zostaną dostarczone we właściwe miejsce i w odpowiednim terminie, wymaga od CEVA bardzo dokładnej i szczegółowej organizacji przepływów logistycznych. Kluczowe znaczenie ma zapewnienie wysokiego stopnia widoczności monitorowanego w ramach Control Towers oraz sprawna koordynacja kolejnych etapów transportu przy zachowaniu ciągłej komunikacji.
Zrównoważone partnerstwo
Współpraca partnerska między CEVA Logistics i Scuderia Ferrari łączy liderów w dziedzinie logistyki i sportów motorowych, którzy wyznają podobne wartości i są zaangażowani w osiągnięcie neutralności węglowej. CEVA Logistics, jako część Grupy CMA CGM, podejmuje działania na rzecz ochrony środowiska. CMA CGM zobowiązała się do osiągnięcia zerowej emisji CO2 do 2050 r. W trakcie całego sezonu F1, CEVA Logistics, organizując dostawy morskie dla Scuderia Ferrari, będzie wykorzystywać statki napędzane LNG. Od tego roku silniki F1 Scuderii Ferrari napędzane są paliwem etanolowym. Do 2026 r. bolidy wyścigowe będą korzystać z biopaliw, a do 2030 r. Formuła 1 zamierza osiągnąć zerowy poziom emisji CO2.

Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.