CEVA Logistics rozszerza sieć logistyczną w Azji Południowo-Wschodniej
CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, rozszerza zasięg sieci logistycznej w Azji Południowo-Wschodniej i otwiera nowe centrum dystrybucyjne w Bien Hoa w Wietnamie. Strategiczne położenie na północnym wschodzie od Ho Chi Minh City, ważnego ośrodka przemysłowego i węzła komunikacyjnego ma zapewnić dogodne połączenie nowego obiektu z miastem i Wschodnią Strefą Ekonomiczną. Operator uruchomił także nowe, ekspresowe połączenie drobnicowe z Chin do Azji Południowo-Wschodniej.
Multi-user dedykowany obsłudze klientów z różnych branż
Nowe centrum dystrybucyjne CEVA Logistics typu multi-user o powierzchni 10 tys. mkw. zostało zaprojektowane tak, aby zapewnić klientom kompleksowe rozwiązania w zakresie magazynowania i realizacji zamówień, w tym usługi o wartości dodanej, tj, co-packing, etykietowanie, kompletacja oraz usługi konsolidacyjne dla dystrybucji B2B i B2C w Wietnamie.
Nowy obiekt ma też pełnić funkcję głównego hubu CEVA na południowy i środkowy Wietnam, które będzie działać w oparciu o system zarządzania magazynowego in-house oraz kompleksowe rozwiązania wspierające globalnych i lokalnych klientów na tym szybko rozwijającym się rynku.
Elaine Low, Regionalny Dyrektor Zarządzający CEVA Logistics w regionie Azji Południowo-Wschodniej i Pacyfiku, mówi: „Nowy magazyn, uzupełniając ofertę usług lotniczych, morskich i drogowych, pozwoli nam na dalsze rozszerzanie możliwości wsparcia rozwoju naszych klientów w Wietnamie. Zapewni im dodatkowe miejsce do składowania i inne usługi, tak aby zaspokoić szybko rosnące potrzeby w zakresie łańcuchów dostaw. Dzięki strategicznej lokalizacji, nasi klienci będą też mogli korzystać z nowej infrastruktury transportowej, która ma się rozwijać się w tym regionie wraz z jego wzrostem gospodarczym".
Rozwój infrastruktury transportowej
Magazyn CEVA w Bien Hoa (prowincja Dong Nai) ma świetne położenie, co w przyszłości umożliwi wykorzystanie rozwijającej się w tym regionie infrastruktury transportowej. Przykładem może być Cat Lai Bridge, najnowszy projekt, który połączy Dong Nai z portem Cat Lai, skróci czasu przejazdów oraz wpłynie na ożywienie gospodarki. Centrum dystrybucji będzie też połączone z nowym Międzynarodowym Portem Lotniczym Long Thanh, w styczniu 2021 r. odbyła się ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod jego budowę. Po jej zakończeniu w 2025 roku, przepustowość nowego lotniska wyniesie do 1,2 mln ton ładunków rocznie.
Szybkie transgraniczne transporty drobnicowe
W ostatnim czasie CEVA Logistics rozszerzyła też usługi transportu drobnicowego (LTL) z Chin do Azji Południowo-Wschodniej. Nowy, szybki serwis skierowany jest zarówno do małych i średnich firm, dużych przedsiębiorstw lokalnych jak i międzynarodowych korporacji.
Dzięki zoptymalizowanej trasie, nowa usługa zapewnia klientom ekspresowy, 7-dniowy czas realizacji dostaw z Szanghaju do Singapuru. Realizowana dwa razy w tygodniu, we wtorki i piątki, obejmuje też dostawy przesyłek z bateriami litowo-jonowymi (DG Class 9 Li-Batteries).
Nowe, szybkie połączenie LTL łączy regionalne huby w Chinach via Shenzhen z największymi miastami Azji Południowo-Wschodniej, takimi jak Hanoi, Bangkok, Penang, Kuala Lumpur i Singapur. Wszystkie transporty są monitorowane przez Centralne Biuro Zarządzające CEVA Logistics, co pozwala na śledzenie w czasie rzeczywistym dostaw door-to-door z Chin do całej Azji Południowo-Wschodniej.
CEVA Logistics jest jednym z największych graczy w Azji w transporcie transgranicznym, który wykorzystuje swoją sieć logistyczną do przewozu ponad 25 tys. TEU rocznie.
Michael Leong, Ground & Rail Leader Product Leader CEVA Logistics SEAPAC, podkreśla: „Uruchomienie usługi Rapid LTL Connection w Azji jest kolejnym świadectwem naszego zaangażowania we wdrażanie innowacji do naszych usług. Jesteśmy przekonani, że to nowe, optymalne czasowo i efektywne kosztowo rozwiązanie pozwoli klientom elastycznie dostosować się do coraz szybciej zmieniających się potrzeb ich łańcuchów dostaw”.
CEVA na rynkach Azji Południowo-Wschodniej
Nowe centrum dystrybucji w Bien Hoa jest kolejnym, własnym oddziałem uruchomionym przez CEVA w regionie Azji Południowo-Wschodniej. W 2019 r. firma otworzyła swój drugi, po Hanoi, oddział w Wietnamie – magazyn w Ho Chi Minh City oraz pierwsze biuro w Phnom Penh w Kambodży. W ub.r. sieć logistyczną operatora wzmocniły dwa nowe biura w Bangladeszu, w Dhace i Chittagong. Obecnie CEVA prowadzi działalność operacyjną w Wietnamie, Bangladeszu, Myanmarze, Laosie oraz Kambodży.

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.