CEVA Logistics wygrywa kontrakt na obsługę Pernod Ricard w Tajlandii
CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, wzmacnia pozycję na światowym rynku usług dla branży beverage. CEVA wygrała właśnie 5-letni kontrakt na obsługę Pernod Ricard, jednego z największych na świecie producentów napojów alkoholowych, w zakresie magazynowania oraz dystrybucji jego wyrobów w Tajlandii, rozszerzając tym samym swoje usługi w Azji Południowo-Wschodniej.
Światowy producent napojów alkoholowych obecny jest w Tajlandii od ponad 20 lat. W styczniu 2020 r. Pernod Ricard Thailand ogłosił przetarg, który miał na celu podniesienie jakości usług magazynowania i standardów obsługi logistycznej. Jego zwycięzcą została CEVA Logistics, należąca do Grupy CMA CGM. Co warto podkreślić, operator współpracuje już z Pernord Ricard w innym kraju Azji Południowo – Wschodniej, na Filipinach. Nowy kontrakt jest nie tylko rozszerzeniem tej umowy o nowy kraj, ale ma również wyznaczyć drogę do rozpoczęcia działań w innych państwach tego regionu. Przypieczętowuje też dotychczasową współpracę między firmami w zakresie usług pośrednictwa celnego i dostaw „ostatniej mili”.
W Tajlandii CEVA Logistics ma świadczyć dla Pernord Ricard usługi w zakresie magazynowania, dystrybucji - przewozów importowych i transportu krajowego, pośrednictwa celnego oraz zarządzać będzie składem celnym. Umowa obejmuje też usługi o wartości dodanej, w tym banderolowanie, etykiety ostrzegawcze, przygotowywanie pudełek na prezenty i przepakowywanie. W skali roku CEVA odpowiadać będzie za obsługę 19 milionów butelek likieru i wyrobów alkoholowych obejmujących 26 marek likierów, szampanów oraz win.
Magazyn CEVA w Bangna-Bangkoku dedykowany obsłudze Pernord Ricard
Zgodnie z umową, CEVA Logistics przekształci działający w Bangna-Bangkoku swój magazyn typu multi-user o powierzchni 7 600 mkw. w obiekt w pełni dedykowany obsłudze Pernod Ricard. Wysokiej klasy magazyn, klimatyzowany i zarządzany zgodnie ze standardami GMP (Dobra Praktyka Produkcyjna), zapewni także „pod jednym dachem” pełną obsługę celną, w tym również skład celny.
Szybkie uruchomienie nowych operacji będzie możliwe dzięki zaangażowaniu doświadczonego zespołu i zastosowaniu metodologii CEVA Logistics "zero defect start-up" (ZDS). ZDS jest procesem, który pozwala na sprawne wdrażanie nowych projektów w oparciu o najlepsze praktyki i precyzyjne planowanie, zgodnie z celami ustalonymi między klientami a CEVA.
Elaine Low, regionalny dyrektor zarządzający CEVA Logistics w regionie Azji Południowo-Wschodniej i Pacyfiku, podkreśla: „Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą Pernod Ricard, której zapewniamy usługi magazynowania, dystrybucji i dostaw na terenie całej Tajlandii, zgodnie z kierunkiem rozwoju jej globalnego biznesu. Nasz doświadczony zespół opracował niezawodne rozwiązanie, odpowiadając wymogom oraz skali działalności i zagwarantuje niezawodną jakość usług o wartości dodanej i dostaw dla całego asortymentu słynnych marek".

Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.