Komunikaty PR

Chemart International Trader otwiera magazyn w Panattoni Park Tricity East I

2023-11-20  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Monika Rykowska
AXI IMMO Group

Twarda 18
00-105 Warszawa
monika.rykowska|axiimmo.com| |monika.rykowska|axiimmo.com
+48 725 900 100
www.axiimmo.com

Firma Chemart International Trader Sp. z o.o. (Chemart), dostawca surowców do produkcji żywności, napojów, kosmetyków, chemii przemysłowej, suplementów diety i odżywek zdecydowała się na otwarcie magazynu dystrybucyjnego w Gdańsku. Najemca zajmie ponad 2,150 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w Panattoni Park Tricity East I. W transakcji krakowską firmę reprezentowali eksperci AXI IMMO.

Chemart International Trader to dynamicznie rozwijająca się firma z ponad dwudziestojednoletnim doświadczeniem, dostarczająca surowce do produkcji napojów, żywności, kosmetyków, suplementów diety oraz chemii przemysłowej dla największych producentów w kraju i za granicą. Potwierdzeniem wysokiej jakości obsługi jest wdrożony i utrzymywany standard ISO 22000 czyli System Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności.

Mariusz Maksymiak, Dyrektor Zarządzający, Chemart International Trader, Sp. z o.o., mówi: „Od lat budujemy zaufanie do naszej marki w oparciu o jakość, rzetelność i niezawodność. Decyzja o rozwinięciu działalności w pobliżu DCT Gdańsk jest elementem  konsekwentnie realizowanej strategii  biznesowej i jestem przekonany, że wzmocni naszą konkurencyjność zarówno na rynku krajowym jak i europejskim. Zadaniem nowego magazynu w Gdańsku zlokalizowanego zaledwie kilka minut od portu jest rozładunek kontenerów i przygotowanie towarów do dalszej sprawnej dystrybucji w każdy zakątek Europy. Wierzmy, że razem z naszymi Kontrahentami szybko osiągniemy wymierne korzyści z tej decyzji”.

Najemca zajmie ponad 2,050 mkw. powierzchni magazynowej i dystrybucyjnej, którą uzupełni ok. 105 mkw. zaplecza biurowo-socjalnego.

Marta Nowik, Dyrektor, Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO, wyjaśnia: „Klient przeprowadził kompleksową analizę dotyczącą strategii rozwoju na kolejne lata obejmującą dwa warianty lokacji kolejnego magazynu – na południu i północy Polski. Chemart poszukiwał doświadczonego partnera, który będzie dla niego wsparciem w tym procesie i pomoże mu w wybraniu optymalnej lokalizacji. Po zapoznaniu się z potrzebami Klienta zbudowaliśmy zespół kompetencji i przygotowaliśmy, a następnie wspólnie przeanalizowaliśmy bazę rekomendowanych centrów magazynowych i możliwych wariantów rozwijania biznesu w ich obrębie. Z transakcji mam dodatkową satysfakcję, ponieważ to kolejna firma z Krakowa, która w tym roku z naszą pomocą zdecydowała się na wynajęcie magazynu poza swoim regionem”.

Katarzyna Głodowska, Starsza Konsultantka, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO, dodaje: „W kontekście firm, które rozważają rozszerzenie swojej działalności operacyjnej poza krajowy rynek dystrybucyjny, wybór Trójmiasta jest jedną z naturalnie podejmowanych decyzji. To lokalizacja dająca dużą swobodę w planowaniu i przygotowaniu procesów logistycznych m.in. jako zintegrowany hub transportowy łączący dostęp do doskonałej infrastruktury drogowej, kolejowej, lotniczej i morskiej. To ważny węzeł komunikacyjny, który ułatwia szybki transport towarów zarówno krajowych, jak i międzynarodowych”.

„Baltic Hub w Gdańsku dwa lata z rzędu był największym terminalem kontenerowym na Bałtyku, a doskonałe wyniki i wciąż rosnące przeładunki przyciągają do regionu międzynarodowy biznes o różnej skali operacji i specyfice działalności. Jako deweloper realizujemy infrastrukturę krytyczną – zaplecza magazynowe, logistyczne czy produkcyjne, które są fundamentem tych procesów i rozwoju w obszarze portu. Panattoni Park Tricity East to jedna z wielu platform, które stworzyliśmy, katalizując rozwój regionu na miarę jego potencjału. Dostarczyliśmy na Pomorzu już ponad 600 000 m kw. nowoczesnej powierzchni przemysłowej i stawiamy kolejne odważne kroki w stronę pierwszego miliona w województwie. Z kolejnymi najemcami, takimi jak Chemart International Trader, realizacja tego celu to tylko kwestia czasu,” podsumowuje Maja Musielska, Starszy Specjalista ds. Leasingu w Panattoni.

Panattoni Park Tricity East I to nowoczesny kompleks magazynowy składający się z czterech hal o łącznej powierzchni 47 000 mkw. Inwestycja położona jest zaledwie 4 km od centrum Gdańska i Kontenerowego Terminala Głębokowodnego (DTC) w Gdańsku, a także ok. 15 km od międzynarodowego Portu Lotniczego Gdańsk-Rębiechowo. Kompleks zlokalizowany jest w pobliżu kluczowych szlaków komunikacyjnych m.in. trasy S7 czy węzła "Błonie" na Trasie Sucheckiego, który umożliwia sprawną logistykę między Portem Północnym, Obwodnicą Gdańską S7 a autostradą A1.

#WynajmujzAxiImmo

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości „Dekada polskiego rynku najmu” – raport oczami ekspertów Biuro prasowe
2023-11-30 | 12:40

„Dekada polskiego rynku najmu” – raport oczami ekspertów

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/11c3d8f982fa16ef35e2321e2197d53220231130100544/ee126816ef2d83db52e8f5ada706726720231130100610/3581eb   Opublikowany w tym roku raport
Nieruchomości Prawie milion książeczek mieszkaniowych to mit! Ile jest ich naprawdę?
2023-11-30 | 12:00

Prawie milion książeczek mieszkaniowych to mit! Ile jest ich naprawdę?

Teoretycznie w rękach Polek i Polaków jest jeszcze 978,8 tys. książeczek mieszkaniowych z prawem do premii gwarancyjnej. W praktyce tylko 27 tys. z nich, czyli niespełna 3%, nie
Nieruchomości Jurajska przeciw przemocy. W galerii odbędzie się społeczny happening
2023-11-30 | 11:00

Jurajska przeciw przemocy. W galerii odbędzie się społeczny happening

Skala przemocy wobec najmłodszych ciągle rośnie. Z danych zebranych przy pomocy „Niebieskiej karty” wynika, że rocznie jej ofiarami pada nawet 40 tys. nieletnich. Większość, bo

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Demografia, zdrowie, edukacja i ekologia. Nowe technologie mają coraz większe znaczenie dla rozwiązywania najbardziej palących problemów

O pozytywnym wpływie technologii na biznes mówi się od dawna, za czym idą rosnące z roku na rok inwestycje przedsiębiorstw w ten obszar, m.in. chmurę czy sztuczną inteligencję. Coraz częściej nowe technologie znajdują także zastosowanie w rozwiązywaniu palących problemów globalnych. Pracują nad nimi zarówno duże korporacje, naukowcy i studenci, jak i start-upy z całego świata. – Nowe technologie posiadają ogromny potencjał w przekształcaniu i wspieraniu kluczowych obszarów społeczno-gospodarczych, takich jak edukacja, zdrowie, środowisko i gospodarka – mówi Alicja Tatarczuk z Huaweia. Koncern szuka takich innowacyjnych pomysłów wśród młodych naukowców w swoim konkursie Tech4Good, który jest częścią programu Seeds for the Future.

Handel

W okresie okołoświątecznym Polacy generują duże ilości elektroodpadów. Połowa nie wie, że nie można ich wyrzucić do śmietnika

Polacy mają problem z prawidłowym wskazaniem elektroodpadów i nie do końca wiedzą, gdzie oddawać takie zużyte sprzęty – pokazuje badanie agencji badawczej Zymetria na zlecenie RLG. 34 proc. badanych przyznało, że zdarzyło im się źle zutylizować wyrzucane elektroodpady. Odpady, które najczęściej trafiają w nieodpowiednie miejsce, to m.in. kable, ładowarki czy słuchawki. – Podobnie jest z różnego rodzaju golarkami, lokówkami, zabawkami na baterie i innymi małymi sprzętami, czyli tym, co niebawem będziemy kupować pod choinkę – zauważa Monika Wyciechowska z RLG w Polsce. Jak wskazuje, ponad połowa Polaków nie wie, że starych sprzętów nie wolno wyrzucać do pięciu frakcji, ale trzeba je oddać do specjalnych punktów zbiórki.

Bankowość

Banki i fundusze skoncentrowane na zielonych aspektach finansowanych projektów. UE stawia przed nimi coraz więcej wymogów

Zielona transformacja w Europie odciska coraz mocniejsze piętno na wszystkich sektorach gospodarki, także w branży finansowej. Wchodzące w życie kolejne regulacje z jednej strony wymuszają na bankach i innych instytucjach uwzględnianie kwestii ESG przy podejmowaniu decyzji o udzielaniu firmom kredytu inwestycyjnego czy zakupie akcji lub obligacji spółek. Z drugiej strony kolejne dyrektywy i rozporządzenia tworzą podstawy do oceny stopnia „zieloności” projektów. Ekologizację branży ma wspomóc utworzona właśnie platforma koordynująca działania branży – POLSIF.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.