CHEP laureatem nagrody EKO FIRMA 2022
CHEP od wielu lat przykłada ogromną uwagę do aspektów środowiskowych i celów zrównoważonego rozwoju, co potwierdza wiele międzynarodowych nagród w tej dziedzinie. Teraz do listy swoich wyróżnień dokłada tytuł „EKO FIRMA” przyznawany przez Forum Biznesu.
Nagroda Liderzy Społecznej Odpowiedzialności w kategorii „EKO FIRMA” przyznawana jest przez Forum Biznesu i Biznes Trend. Kryteria oceny dotyczą koncepcji CSR oraz wnoszenia wartości dodanej dla planety. Program ma na celu upowszechnienie założeń społecznej odpowiedzialności biznesu oraz wyróżnienie funkcjonujących w Polsce firm, szczególnie zaangażowanych w działalność CSR oraz ograniczanie negatywnego wpływu na środowisko.
– Przyznana nagroda potwierdza, że wszystkie działania prowadzone przez CHEP są dobrze ukierunkowane i realnie pomagają w ochronie środowiska. Tytuł potwierdza także, że nie jesteśmy obojętni na zmiany klimatyczne i skutecznie pomagamy swoim klientom w minimalizowaniu negatywnego wpływu na środowisko – mówi Jarosław Jagiełło, Customer Service Manager w CHEP.
CHEP od początku swojego istnienia opracowuje zrównoważone rozwiązania biznesowe i kładzie duży nacisk na zmniejszenie wpływu na środowisko we wszystkich swoich działaniach. Jej model biznesowy to pooling paletowy oparty na zamkniętym cyklu, w którym nośniki są stale współdzielone i ponownie wykorzystywane przez producentów w całym łańcuchu dostaw.
Ostatnio firma poszła o krok dalej w swoich ambicjach dotyczących zrównoważonego rozwoju i ogłosiła cel osiągnięcia zerowej emisji netto w całym łańcuchu wartości do 2040 roku, czyli dziesięć lat wcześniej niż wymaga tego Porozumienie Paryskie. Program zrównoważonego rozwoju CHEP 2025 ma na celu wyjście poza podejście szkodzenia mniej i opiera się na tworzeniu pozytywnego wpływu na planetę oraz społeczeństwo. Innymi słowy, chce stać się pionierem regeneracyjnego łańcucha dostaw. Zestaw celów obejmuje też m.in. odbudowę lasów, eliminację produkcji odpadów, czy wykorzystanie energii odnawialnej we wszystkich swoich placówkach.
Działania CHEP i jej spółki-matki Brambles są rozpoznawalne na całym świecie, o czym świadczą przyznawane tytuły, np. grupa została uznana za drugą najbardziej zrównoważoną firmę w swojej branży przez Dow Jones Sustainability World Index. Z kolei Corporate Knights uplasował ją na 10 miejscu na swojej liście 100 najbardziej zrównoważonych korporacji na świecie. Ponadto grupa Brambles otrzymała maksymalną ocenę AAA w obszarze ESG w ratingu MSCI oraz ocenę A- od Instytutu CDP w obszarze gospodarki leśnej. Z kolei CHEP Europe otrzymał ocenę Platinum Recognition Level EcoVadis za wyniki w zakresie zrównoważonego rozwoju za rok 2021, plasując się w czołówce 1% wszystkich ocenianych firm. Ponadto CHEP jest nagradzany także na innych płaszczyznach – w 2022 roku po raz czwarty z rzędu otrzymał nagrodę Top Employers Polska.

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.