Chłodzenie Zalman CNPS20X - patent na zwycięstwo
Zalman CNPS20X to jedno z najczęściej nagradzanych chłodzeń producenta. Dzięki pakietowi autorskich technologii jest ono w stanie stawać w szranki z zestawami AiO. Jednocześnie całość efektownie się prezentuje, a prostota konstrukcji sprawia, że jest to cooler praktycznie bezobsługowy.
Zalman CNPS20X to flagowe chłodzenie powietrzne w portfolio firmy. Zastosowano w nim szereg autorskich technologii, które miały zapewnić ponadprzeciętne osiągi, zdolne do rozproszenia do 300 W energii cieplnej. Producent chwali się m.in. stereoskopowymi żebrami 4D, śmigłami Dual Blade, specjalną konstrukcją ciepłowodów (IHD) oraz stopki (RDTH i DTH). I, jak pokazują recenzje wielu serwisów, takie połączenie zdaje egzamin.
Chłodzenie Zalman CNPS20X sprawdziło się dotychczas w wielu redakcjach, gdzie zdobyło szereg odznaczeń i rekomendacji. Serwisy TweakTown i KitGuru przyznały mu wyróżnienie “Must Have” (musisz mieć!), HardwareInfo uhonorowało znaczkiem “Ultimate”, a TechPowerUp doceniło innowacyjność. W palecie odznaczeń nie zabrakło również “Best Cooler” dla najlepszego chłodzenia spośród testowanych przez redakcję KitGuru.
Co najbardziej spodobało się recenzentom? Wspólnym mianownikiem są każdorazowo wydajność i kultura pracy. Ta pierwsza stawia cooler Zalman CNPS20X w czołówce spośród dostępnych chłodzeń. Jednocześnie generowany przez niego hałas należy do najniższych w klasie chłodzeń premium. Testujący zwracają także uwagę na podświetlenie RGB, dzięki któremu konstrukcja przykuwa uwagę, pozwala się wyróżniać i budować unikalny klimat.
Całość waży 1,3 kg i ma wysokość 165 mm przez co zajmuje sporo miejsca w obudowie. W zamian jednak odwdzięcza się osiągami, które, jak pokazują wyniki testów, potrafią zawstydzić niejedno chłodzenie typu AiO. Osoby, które rozważają modernizację chłodzenia lub budują swój zestaw od podstaw, znajdą cooler Zalman CNPS20X w polskich sklepach. Jego cena wynosi około 400 zł.
Dane techniczne:
- model: CNPS20X
- wymiary (W x S x G): 165 x 170 x 140 mm
- materiał: aluminium, miedź
- waga: 1300 g
- kompatybilne podstawki:
- Intel LGA2066/2011-V3/115X
- AMD: AM4/AM3+/AM3
- wymiary wentylatora: 140 x 140 x 26 mm
- liczba wentylatorów: 2
- prędkość obrotowa wentylatora: 800 - 1500 obr./min. (+/- 10%)
- maks. przepływ powietrza: ok. 104 m3/h (+/-10%)
- maks. natężenie hałasu: 29 dB(A) +/-10%
- łożyskowanie wentylatora: FDB
- żywotność: 100000 godzin
- pobór energii:
- wentylator (1 szt.): 3,36 W
- podświetlenie LED: 1,5 W

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.