Chylonia Business Park najlepszą inwestycją w Gdyni
Nowoczesny obiekt biurowo-magazynowy Chylonia Business Park otrzymał nagrodę „Czas Gdyni” za najlepszą gdyńską inwestycję roku 2020. To wyróżnienie przewodniczącej Rady Miasta Gdyni za najlepsze gdyńskie inwestycje.
Nagroda wręczana jest od 1995 roku. Przyznawana jest w dwóch kategoriach: inwestycje i architektura. W tym roku do konkursu zgłoszono w sumie 32 różnorodne obiekty. To spośród nich wyłoniono najlepszy – Chylonia Business Park, który został realizowany przez WRI Investment. Werdykt został ogłoszony podczas uroczystej sesji Rady Miasta w ramach obchodów 95. rocznicy nadania praw miejskich Gdyni.
– Przyznana nagroda to dla nas ogromne wyróżnienie. Cieszymy się, że doceniona została wysoka jakość inwestycji, zgodna z najwyższymi światowymi standardami logistycznymi. Wierzymy, że będzie ona dobrze służyć gdyńskim przedsiębiorcom – mówi Daniel Balla, Prezes Zarządu WRI Investment.
Przy wyborze laureatów jury zwróciło uwagę na wpływ inwestycji na promocję miasta i rozwój turystyki, walory architektoniczne, rozwiązania proekologiczne, walory architektoniczne oraz pozytywny wpływ na wizerunek Gdyni.
Kompleks Chylonia Business Park to budynek biurowy wraz z halą wysokiego składowania, położony w dzielnicy Chylonia. Industrialne wykończenie powierzchni wspólnych, nawiązujące do lokalizacji jest ukłonem w stronę najbardziej charakterystycznych form przemysłowych występujących na tym obszarze. Obiekt cieszy się dużym zainteresowaniem najemców. Hala magazynowa wysokiego składowania o powierzchni 4550 m² została w całości wynajęta w trakcie pierwszego etapu komercjalizacji. W biurowcu do wynajęcia pozostały ostatnie wolne lokale
o łącznej powierzchni 900 m².
– Zainteresowanie obiektem przekroczyło możliwości najmu. Dużym popytem cieszy się zwłaszcza część magazynowa. W związku z tym podjęliśmy decyzję o rozbudowie kompleksu o dodatkową halę wysokiego składowania o powierzchni blisko 4000 m². – informuje Daniel Balla.
Pierwsze prace budowlane ruszą w II kwartale 2021 roku, natomiast ich zakończenie oraz oddanie obiektu do użytku jest planowane na początek IV kwartału.
Więcej informacji o Chylonia Business Park znajduje się na oficjalnej stronie pod adresem: http://www.chylonia.com .

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.