Ciemna łazienka - szykowna i elegancka
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Co prawda jasne przestrzenie zdominowały ostatnio trendy wnętrzarskie, jednakże ciemne wnętrza nadal cieszą się powodzeniem, a szczególnie łazienki. Te ostatnie stają się eleganckimi salonami kąpielowymi, nawet gdy metraż za tym nie przemawia… Jak zatem urządzić łazienkę w ciemnych barwach, by była piękna i funkcjonalna?
Najważniejszą rolę w aranżacji łazienki odgrywa przemyślany projekt. Łazienka w ciemnych barwach jest dużym wyzwaniem również dla projektantów, dlatego niezbędne jest tu przemyślenie wszystkich funkcji jak i materiałów.
Tło to podstawa
Najważniejszymi elementami wystroju ciemnej łazienki są ściany i podłogi, to one są podstawą aranżacji i nadają klimat całemu wnętrzu. Duże płytki w odcieniach czerni, grafitu, szarości będą idealnym tłem dla pozostałych elementów. Możemy tu postawić na jednolite gładkie powierzchnie, albo urozmaicić je wprowadzając różne faktury i struktury. Drobna mozaika lub ryflowania mogą wyznaczać strefę prysznica, bądź stanowić jedynie dekor na wolnej ścianie.
Wybierając płytki do łazienki warto wziąć pod uwagę łatwość utrzymania ich w czystości. Szczególnie ważne jest to w okolicach dużego kontaktu z wodą, która jak wiadomo lubi pozostawiać po sobie ślady, nie zawsze łatwe do usunięcia.
Światła błysk
Odpowiedni dobór oświetlenia pozwoli stworzyć w ciemnej łazience prawdziwy spektakl iluminacji. Podświetlane sufity, listwy ledowe za lustrem, czy zamieszczone na ścianie, pozwolą wyeksponować fakturę płytek, a ciemne barwy podkreślą ten efekt, tworząc przyjemny intymny klimat. Poza rozmieszczeniem punktów oświetleniowych ważny jest też dobór barwy światła. Zbyt ciepła wprowadzi mocne żółte tony, które zniweczą cały wizualny efekt. Dlatego lepiej wybierać te chłodne, które podkreślą kolor płytek i mebli.
Meble nie tylko na wymiar
Skoro mamy już zaaranżowane ściany, podłogi i oświetlenie pora na meble i pozostałe elementy wyposażenia łazienki. Ciemne tło doskonale wyeksponuje meble łazienkowe. Odnajdą się tu zarówno białe jak i kolorowe kolekcje, a także te w barwie naturalnego drewna. Ceramikę wybieramy oczywiście pod kolor i styl mebli. Na rynku dostępne są już różne odcienie umywalek i misek WC, dzięki czemu mamy swobodę aranżacji. Gotowe modułowe systemy meblowe pozwolą na dopasowanie ich do wielkości łazienki, bez konieczności zamawiania ich u stolarza. Marka Devo proponuje kolekcję MODUS projektu Krzysztofa Chróścielewskiego z ASP. System złożony jest z modułowych szafek z drzwiami i szufladami, wnęk oraz półek umożliwiających konfigurowanie wielu różnorodnych zestawów łazienkowych. Posiada oryginalne i innowacyjne elementy do wyposażenia poszczególnych części łazienki - zabudowę stelaża podtynkowego WC, czy szafkę do zabudowy pralki. Wykończenia z naturalnego bukowego drewna ocieplą surowe i ciemne wnętrze łazienki.
Na ciemnym tle pięknie prezentują się również białe meble. Kolekcja Gloria Style z ryflowanymi frontami, to elegancja sama w sobie. Drobne ryfle idealnie odbijają się na ciemnych płytkach wprowadzając wielowymiarowość do wnętrza. Dobrana w tym samym kolorze wanna i ceramika stworzą razem przyjemną i elegancką strefę relaksu.
Co prawda, ciemna łazienka to duże wyzwanie projektowe, szczególnie na małej przestrzeni, ale odpowiedni i przemyślany projekt pozwoli na stworzenie wnętrza ponadczasowego i eleganckiego.
Dodatkowe informacje: www.devo.pl
O Devo
Firma Devo, założona przez Jerzego Karwackiego, to wiodący polski producent mebli łazienkowych działający od 1990 roku. Systematycznie rozwijając i podnosząc poziom swoich produktów Devo dołączyło do grona światowych marek proponując nowe kierunki rozwoju wzornictwa mebli łazienkowych. Przekraczając kolejne granice w dążeniu do stworzenia oferty z nowoczesnymi i niebanalnymi kolekcjami, Devo przyjęło za cel spełnienie potrzeb i oczekiwań klientów o najbardziej wyszukanych gustach.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.