CIMA wprowadza egzaminy zdalne w odpowiedzi na pandemię koronawirusa
W maju 2020 r. studenci CIMA będą mogli po raz pierwszy zdawać egzaminy zdalnie. Jest to reakcja na zamknięcie wielu centrów egzaminacyjnych na świecie i uniemożliwienie przeprowadzenia egzaminów Objective Test oraz Case Study.
Association of International Certified Professional Accountants®, które zostało utworzone w 2017 r. przez Instytut Rachunkowości Zarządczej CIMA (The Chartered Institute of Management Accountants®) i American Institute of CPAs® (AICPA®), od wybuchu epidemii ściśle współpracuje ze swoim partnerem egzaminacyjnym – Pearson VUE, aby wypracować rozwiązanie opowiadające na tę sytuację.
Umożliwienie studentom zdalnego zdawania egzaminów ma na celu wsparcie ich w nauce i dążeniu do zdobycia tytułu Chartered Global Management Accountant® (CGMA®), a także zwiększenie liczby specjalistów ds. finansów, którzy będą w stanie wspierać firmy i usługi publiczne w obliczu nadchodzących wyzwań i w dalszej przyszłości.
– W ciągu ostatnich tygodni byliśmy świadkami zamknięcia większość centrów egzaminacyjnych Pearson VUE na świecie, by zapewnić wszystkim pracownikom i klientom poczucie bezpieczeństwa. To była słuszna decyzja, ale w rezultacie nasi studenci nie mieli możliwości przystąpić do egzaminów. Z radością przekazujemy informację, że studenci CIMA będą mogli niedługo zdawać egzaminy Objective Test i Case Study w swoich domach – mówi Stephen Flatman, Vice President Examinations – Management Accounting, Association of International Certified Professional Accountants.
– Stawiamy naszych członków i studentów na pierwszym miejscu we wszystkim, co robimy. Wprowadzana zmiana pomoże studentom CIMA dalej rozwijać swoją karierę i pomimo niepewności jakiej doświadczamy w obecnych czasach, przyniesie korzyści zarówno pojedynczym osobom, jak i całej gospodarce w długoterminowej perspektywie. Wspomaganie wzrostu liczby wykwalifikowanych specjalistów ds. rachunkowości zarządczej, którzy nabędą umiejętności, pozwalające na wsparcie firm i usług publicznych w nadchodzących trudnych ekonomicznie czasach będzie kluczowe w zwiększaniu odporności i długoterminowej stabilności gospodarki – mówi Jakub Bejnarowicz, dyrektor regionalny na Europę, Association of International Certified Professional Accountants.
Dodatkowe informacje:
- format egzaminów pozostaje niezmieniony;
- egzaminy będą przeprowadzane zdalnie za pomocą sprawdzonego oprogramowania egzaminacyjnego;
- daty egzaminów oraz informacje jak się na nie umówić zostaną podane po 7 kwietnia br.;
- więcej informacji znajduje się na stronie FAQs.
Wybitne osiągnięcia kandydatów do tytułu CGMA w Polsce wyróżnione
Akademia Leona Koźmińskiego z prestiżową nagrodą AICPA & CIMA Excellence Award
Szkoła SONUS organizuje bezpłatne warsztaty muzyczne dla przedszkoli w Radomiu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Rekordowy przelew dla Polski z KPO. Część pieniędzy trafi na termomodernizację domów i mieszkań
Przed świętami Bożego Narodzenia do Polski wpłynął największy jak dotąd przelew unijnych pieniędzy – nieco ponad 40 mld zł z Krajowego Planu Odbudowy. Zgodnie z celami UE ponad 44 proc. tych środków zostanie przeznaczona na transformację energetyczną, w tym m.in. termomodernizację domów i mieszkań czy wymianę źródeł ciepła. Od początku tego roku na ten cel trafiło 3,75 mld zł z KPO, które sfinansowały program Czyste Powietrze.
Prawo
W lutym zmiana na stanowisku Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Co roku trafia do niego kilka tysięcy spraw związanych z instytucjami unijnymi
W ubiegłym tygodniu Parlament Europejski wybrał Portugalkę Teresę Anjinho na stanowisko Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Ombudsman przyjmuje i rozpatruje skargi dotyczące przypadków niewłaściwego administrowania przez instytucje unijne lub inne organy UE. Tylko w 2023 roku pomógł ponad 17,5 tys. osobom i rozpatrzył niemal 2,4 tys. skarg.
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.