Codeaddict stawia na skuteczną sprzedaż technologiczną i zamierza przejąć Nessie
Codeaddict, poznańska firma technologiczna oraz deweloper gier komputerowych z grupy PlayWay, ogłosił zamiar przejęcia Nessie Research Lab. Spółki podpisały list intencyjny. Obecnie negocjują umowę przyrzeczoną, na mocy której Nessie stanie się częścią grupy Codeaddict, jednocześnie wciąż rozwijając swój brand. Transakcja ma zapewnić Codeaddict efektywniejsze prowadzenie procesów pozyskiwania klientów, sprzedaży produktów oraz ułatwić skalowanie biznesu. Dla Nessie umowa ta oznacza szansę na szybszy rozwój i wsparcie finansowe niezbędne do skutecznego działania na rynkach europejskich oraz USA. Do Zarządu spółki dołączyć mają założycielki Nessie – Agata Maroń oraz Justyna Gebert.
Nessie Research Lab przebojem wkroczyło na rynek technologiczny udowadniając, że można skutecznie wspierać spółki IT w sprzedaży, zmieniając jednocześnie standardy rynku. Firma, jako jedyna w Polsce, zajmuje się outsourcingiem procesów pozyskiwania leadów B2B o dużej wartości, wraz z dedykowanym zespołem typu „plug-in”. Zespół ten wpina się w początkowy proces sprzedaży klienta, zapewniając mu przewidywalny lejek sprzedaży. Tym samym Nessie wyszło z podwórkowej ligi generowania leadów do ekstraklasy, w której kluczowe jest strategiczne zaplanowanie drogi dojścia do sukcesu poprzez działania outbound.
Strony ustaliły, że zespół Nessie będzie dalej się rozwijał i pozyskiwał własnych klientów, także na rynkach zagranicznych. Jednocześnie, wesprze Codeaddict w zakresie komunikacji produktowej, sprzedaży oraz kwestiach prawno-administracyjnych. Współpraca ma umożliwić również kompleksowe pozyskiwanie klientów dla wszystkich przyszłych członków grupy kapitałowej Codeaddict S.A.
- Z radością informujemy, że podjęliśmy działania zmierzające do dołączenia zespołu Nessie do Codeaddict. Tym bardziej, że dzięki temu zamierzamy poszerzyć także skład osobowy naszego Zarządu. Zarówno Agata, jak i Justyna, mają ogromne doświadczenie w branży, a nasze spojrzenie na biznes jest bardzo podobne. Jestem przekonany, że efekty wzmocnienia naszej załogi będą odczuwalne już od pierwszych miesięcy współpracy. Naszym celem jest zapewnienie efektywniejszego prowadzenia wszystkich procesów związanych z pozyskiwaniem klientów oraz sprzedażą naszych produktów. Dodatkowo, chcemy, aby Nessie rozwijało się jak dotychczas i cały czas wzmacniało swój brand – mówi Sebastian Goliński, prezes Codeaddict.
Zespół Nessie składa się z dziesięciu osób, a biuro zlokalizowane jest w Warszawie.
- Jednocześnie z procesem przejęcia Nessie, trwają rozmowy na temat kolejnych transakcji. Przed nami bardzo intensywny rok, naszym celem jest skokowy rozwój działalności we wszystkich segmentach biznesu – dodaje Goliński.
Codeaddict dołączył niedawno do grupy PlayWay. W najbliższych tygodniach ukażą się pierwsze informacje dotyczące planów wydawniczych spółki. Jednocześnie trwają też prace nad aplikacją eSportsBASE, której MVP zostało udostępnione użytkownikom w grudniu. Codeaddict jest także głównym Partnerem oraz współtwórcą Raisemana - platformy crowdfundingowej, która dzięki tzw. finansowaniu społecznemu umożliwia twórcom zgromadzenie środków na produkcję wybranych gier. Projekt rozwijany jest we współpracy z Grupą INC.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.