Commvault i NetApp rozszerzają ochronę dla środowisk chmury hybrydowej
Witowski
Olesińska 2
02-548 Warszawa
karol.witowski|sigma.com.pl| |karol.witowski|sigma.com.pl
668 368 803
www.sigma.com.pl
Firma Commvault, globalny lider w dziedzinie rozwiązań klasy korporacyjnej do ochrony danych i zarządzania informacją, ogłosiła uruchomienie, wspólnie z NetApp, rozwiązania NetApp Scale-out Data Protection (SDP). Umożliwia ono rozszerzoną obsługę szybkiego odzyskiwania krytycznych danych w hybrydowych systemach pamięci masowej NetApp. Rozwiązanie zapewnia funkcje zarządzania migawkami, tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych po awarii. NetApp SDP korzysta z portfolio NetApp, jest zasilany przez oprogramowanie Commvault Complete ™ Backup and Recovery.
Dzisiejsze firmy są oparte na danych. Utrata dostępu do tego krytycznego zasobu, spowodowana awarią lub np. oprogramowaniem ransomware, może być katastrofalna w skutkach. Technologie oparte na chmurze sprawiły, że dane stały się bardziej dostępne, jednak utrata krytycznego systemu nadal wiąże się z ryzykiem finansowym i utratą reputacji. Firmy muszą mieć możliwość szybkiego i niezawodnego odzyskiwania cennych danych biznesowych.
Dzięki rozwiązaniu NetApp SDP, Commvault i NetApp łączą oprogramowanie Commvault z NetApp HCI, All-Flash-FAS i StorageGRID. Umożliwia to dostarczenie kompletnego pakietu usług, z szybkim i skutecznym wdrożeniem, łatwym skalowaniem i przechowywaniem obiektów on-prem. Dzięki szerokiemu wsparciu Commvault dla chmurowych kopii migawkowych oraz pełnego zestawu aplikacji oraz API i VM, Commvault i NetApp uprościły ochronę hybrydowych środowisk chmurowych, zapewniając niezwykle szybkie i niezawodne RPO/RTO. Wszystko to zapewnia bezpieczne, długoterminowe przechowywanie danych w zintegrowanej warstwie chmurowej .
“Gdy dochodzi do przestojów, dostęp i odzyskiwanie krytycznych danych, szczególnie w środowisku chmurowym, ma krytyczny wpływ na zdolność firmy do prowadzenia działalności biznesowej i wywiązywania się umów SLA” powiedział Ranga Rajagopalan, wiceprezes ds. Zarządzania produktem w Commvault. „Jesteśmy dumni z bycia partnerem NetApp. Dzięki tej współpracy dostarczamy rozwiązania spełniające dzisiejsze oczekiwania rynkowe w zakresie wydajności, prostoty, skalowalności i kosztów, integrujące zarówno wdrożenia on-prem, jak i chmurę publiczną.”
„Dzięki długoletniemu partnerstwu Commvault i NetApp możemy oferować klientom niezawodność i prostotę zaprojektowanego rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych, wykorzystującego siłę bogatego portfolio NetApp”- powiedział Brett Roscoe, wiceprezes ds. Zarządzania produktem w NetApp. „Wprowadzenie SDP zapewnia naszym wspólnym klientom proste, gotowe rozwiązanie, które wykorzystuje NetApp HCI w celu zwiększenia skalowalności i niezawodności oprogramowania Commvault w zakresie ochrony najważniejszych danych w środowiskach chmury hybrydowej.”
Commvault i NetApp, przez ponad 20 lat partnerstwa, wsparli w zakresie ochrony danych o krytycznym znaczeniu ponad 1200 klientów, dbając o ich dane zarówno w siedzibie, jak i w chmurze. Korzystając z integracji Commvault Complete ™ Backup and Recovery z gamą rozwiązań pamięci masowej NetApp, klienci mogą migrować, upraszczać i konwertować swoje krytyczne dane i obciążenia na preferowanego dostawcę chmury, maksymalizując tym samym swoje inwestycje.
NetApp’s Scale-out Data Protection jest dostępna w NetApp oraz u autoryzowanych partnerów NetApp.
Bezpieczne przechowywanie danych klientów – wyzwania i rozwiązania dla właścicieli e-sklepów
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Hakerzy łupią Polaków. Kradną pieniądze i konta w mediach społecznościowych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Rekordowy przelew dla Polski z KPO. Część pieniędzy trafi na termomodernizację domów i mieszkań
Przed świętami Bożego Narodzenia do Polski wpłynął największy jak dotąd przelew unijnych pieniędzy – nieco ponad 40 mld zł z Krajowego Planu Odbudowy. Zgodnie z celami UE ponad 44 proc. tych środków zostanie przeznaczona na transformację energetyczną, w tym m.in. termomodernizację domów i mieszkań czy wymianę źródeł ciepła. Od początku tego roku na ten cel trafiło 3,75 mld zł z KPO, które sfinansowały program Czyste Powietrze.
Prawo
W lutym zmiana na stanowisku Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Co roku trafia do niego kilka tysięcy spraw związanych z instytucjami unijnymi
W ubiegłym tygodniu Parlament Europejski wybrał Portugalkę Teresę Anjinho na stanowisko Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Ombudsman przyjmuje i rozpatruje skargi dotyczące przypadków niewłaściwego administrowania przez instytucje unijne lub inne organy UE. Tylko w 2023 roku pomógł ponad 17,5 tys. osobom i rozpatrzył niemal 2,4 tys. skarg.
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.