Commvault prezentuje usługę Metallic Cloud Storage
Witowski
Olesińska 2
02-548 Warszawa
karol.witowski|sigma.com.pl| |karol.witowski|sigma.com.pl
668 368 803
www.sigma.com.pl
Commvault, ceniony lider globalnego rynku oprogramowania biznesowego do zarządzania danymi w środowiskach chmurowych i lokalnych, poinformował o wprowadzeniu na rynek usługi Metallic Cloud Storage. To w pełni zintegrowana docelowa pamięć masowa w chmurze dla oprogramowania Commvault Backup and Recovery i urządzenia HyperScaleÔ X, w której wykorzystano najlepsze elementy technologii Commvault i Microsoft Azure. Takie połączenie zapewnia maksimum bezpieczeństwa i skalowalności oraz możliwość zarządzania z jednego miejsca za pomocą rozwiązania Commvault Command Center.
„Coraz więcej firm dostrzega konieczność wdrożenia chmury, a my zapewniamy klientom prosty, bezpośredni dostęp do pamięci masowej w chmurze jako podstawowej lub dodatkowej docelowej lokalizacji kopii zapasowych. W ten sposób usprawniamy ich migrację do chmury niezależnie od tego, czy stawiają w niej dopiero pierwsze kroki, czy też są już bardziej zaawansowani. Jednocześnie umożliwiamy klientom zrobirnie kroku w kierunku gootwości na ransomeware dzięki kopi chmurowej air-gapped” — powiedział Manoj Nair, dyrektor firmy Commvault. „Wprowadzenie, opartej na Microsoft Azure, usługi Metallic Cloud Storage w oprogramowaniu Commvault Complete oraz HyperScale X może zmienić sposób, w jaki firmy wdrażają pamięć masową w chmurze, a mianowicie znacznie im to ułatwić przy jednoczesnym zmniejszeniu ryzyka związanego z atakami ransomware. Ponadto usługa umożliwia klientom kontrolę nad kosztami, zarządzanie danymi oraz ich ochronę w chmurze i poza nią z poziomu jednego interfejsu”.
Usługa Metallic Cloud Storage z oprogramowaniem Commvault do zarządzania danymi wykracza poza uproszczone zarządzanie danymi w chmurze i obniżenie kosztów. Udostępnia też newralgiczne, warstwowe zabezpieczenia danych i zwiększa ich odporność na coraz liczniejsze zagrożenia i luki w hybrydowych środowiskach chmurowych. Działający w FBI wydział ds. cyberprzestępczości twierdzi na przykład, że liczba skarg dotyczących cyberataków sięga obecnie 4000 dziennie, co oznacza 400-procentowy wzrost w stosunku do czasów sprzed pandemii koronawirusa.
„Usługa Metallic Cloud Storage wykorzystując sprawdzoną technologię firmy Commvault zapewnia wbudowaną ochronę przed cyberatakami. Połączenie bazowych mechanizmów zabezpieczeń platformy Azure i szyfrowanego uwierzytelniania i monitorowania na platformie Commvault do zarządzania danymi pozwala stworzyć bezpieczne, odizolowane i trwałe kopie danych klientów” — powiedział Jürgen Willis, Partner Director of Program Management, Azure Storage z firmy Microsoft. „Przedsiębiorstwa stawiają na transformację cyfrową i chmurę, ponieważ liczą na obniżenie nakładów inwestycyjnych, minimalizację ryzyka i optymalizację pracy zdalnej. Usługa Metallic Cloud Storage może pomóc im w zaspokojeniu nawet największych potrzeb w zakresie ochrony danych we współczesnym hybrydowym świecie”.
Obciążenia hybrydowe obejmują obecnie całe przedsiębiorstwo klienta, a zarządzanie nimi może być kosztowne, trudne i złożone. Commvault umożliwia administratorom fachowe przenoszenie obciążeń do chmury za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Usługa Metallic Cloud Storage ułatwia klientom wdrożenie pamięci masowej w chmurze i zarządzanie nią bez konieczności przechodzenia długich szkoleń.
Wprowadzenie na rynek usługi Metallic Cloud Storage to kolejny krok firmy Commvault po włączeniu oferty Metallic SaaS w rozwiązanie Commvault Command Center. Usługa Metallic Cloud Storage jest już dostępna w Ameryce Północnej oraz regionach EMEA i APAC, a z rozwiązania Metallic SaaS można korzystać w Ameryce Północnej oraz Australii i Nowej Zelandii.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.