Commvault prezentuje usługę Metallic Cloud Storage
Witowski
Olesińska 2
02-548 Warszawa
karol.witowski|sigma.com.pl| |karol.witowski|sigma.com.pl
668 368 803
www.sigma.com.pl
Commvault, ceniony lider globalnego rynku oprogramowania biznesowego do zarządzania danymi w środowiskach chmurowych i lokalnych, poinformował o wprowadzeniu na rynek usługi Metallic Cloud Storage. To w pełni zintegrowana docelowa pamięć masowa w chmurze dla oprogramowania Commvault Backup and Recovery i urządzenia HyperScaleÔ X, w której wykorzystano najlepsze elementy technologii Commvault i Microsoft Azure. Takie połączenie zapewnia maksimum bezpieczeństwa i skalowalności oraz możliwość zarządzania z jednego miejsca za pomocą rozwiązania Commvault Command Center.
„Coraz więcej firm dostrzega konieczność wdrożenia chmury, a my zapewniamy klientom prosty, bezpośredni dostęp do pamięci masowej w chmurze jako podstawowej lub dodatkowej docelowej lokalizacji kopii zapasowych. W ten sposób usprawniamy ich migrację do chmury niezależnie od tego, czy stawiają w niej dopiero pierwsze kroki, czy też są już bardziej zaawansowani. Jednocześnie umożliwiamy klientom zrobirnie kroku w kierunku gootwości na ransomeware dzięki kopi chmurowej air-gapped” — powiedział Manoj Nair, dyrektor firmy Commvault. „Wprowadzenie, opartej na Microsoft Azure, usługi Metallic Cloud Storage w oprogramowaniu Commvault Complete oraz HyperScale X może zmienić sposób, w jaki firmy wdrażają pamięć masową w chmurze, a mianowicie znacznie im to ułatwić przy jednoczesnym zmniejszeniu ryzyka związanego z atakami ransomware. Ponadto usługa umożliwia klientom kontrolę nad kosztami, zarządzanie danymi oraz ich ochronę w chmurze i poza nią z poziomu jednego interfejsu”.
Usługa Metallic Cloud Storage z oprogramowaniem Commvault do zarządzania danymi wykracza poza uproszczone zarządzanie danymi w chmurze i obniżenie kosztów. Udostępnia też newralgiczne, warstwowe zabezpieczenia danych i zwiększa ich odporność na coraz liczniejsze zagrożenia i luki w hybrydowych środowiskach chmurowych. Działający w FBI wydział ds. cyberprzestępczości twierdzi na przykład, że liczba skarg dotyczących cyberataków sięga obecnie 4000 dziennie, co oznacza 400-procentowy wzrost w stosunku do czasów sprzed pandemii koronawirusa.
„Usługa Metallic Cloud Storage wykorzystując sprawdzoną technologię firmy Commvault zapewnia wbudowaną ochronę przed cyberatakami. Połączenie bazowych mechanizmów zabezpieczeń platformy Azure i szyfrowanego uwierzytelniania i monitorowania na platformie Commvault do zarządzania danymi pozwala stworzyć bezpieczne, odizolowane i trwałe kopie danych klientów” — powiedział Jürgen Willis, Partner Director of Program Management, Azure Storage z firmy Microsoft. „Przedsiębiorstwa stawiają na transformację cyfrową i chmurę, ponieważ liczą na obniżenie nakładów inwestycyjnych, minimalizację ryzyka i optymalizację pracy zdalnej. Usługa Metallic Cloud Storage może pomóc im w zaspokojeniu nawet największych potrzeb w zakresie ochrony danych we współczesnym hybrydowym świecie”.
Obciążenia hybrydowe obejmują obecnie całe przedsiębiorstwo klienta, a zarządzanie nimi może być kosztowne, trudne i złożone. Commvault umożliwia administratorom fachowe przenoszenie obciążeń do chmury za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Usługa Metallic Cloud Storage ułatwia klientom wdrożenie pamięci masowej w chmurze i zarządzanie nią bez konieczności przechodzenia długich szkoleń.
Wprowadzenie na rynek usługi Metallic Cloud Storage to kolejny krok firmy Commvault po włączeniu oferty Metallic SaaS w rozwiązanie Commvault Command Center. Usługa Metallic Cloud Storage jest już dostępna w Ameryce Północnej oraz regionach EMEA i APAC, a z rozwiązania Metallic SaaS można korzystać w Ameryce Północnej oraz Australii i Nowej Zelandii.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Czterodniowy tydzień pracy testuje coraz więcej organizacji. Przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i firmom
Rząd pracuje nad skróceniem tygodnia pracy, a szefowa resortu pracy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zadeklarowała, że zmiana miałaby wejść w życie jeszcze w obecnej kadencji Sejmu. Choć eksperci i pracodawcy są w tej kwestii podzieleni, to przykłady z innych rynków, m.in. Islandii, Wielkiej Brytanii i Portugalii, pokazują, że taki model ma wiele korzyści, zarówno po stronie pracowników, jak i firm.
Bankowość
Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców
W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.
Handel
Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł
Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.