Commvault udostępnia rozwiązanie Hedvig for Containers.

Witowski
Olesińska 2
02-548 Warszawa
karol.witowski|sigma.com.pl| |karol.witowski|sigma.com.pl
668 368 803
www.sigma.com.pl
Commvault udostępnia rozwiązanie Hedvig for Containers, które przypiesza tworzenie aplikacji w każdej chmurze oraz dodaje do rozwiązania Hedvig Storage for Containers metodykę DevOps oraz własne funkcje ochrony i migracji danych.
Na konferencji FutureReady, firma Commvault, ceniony lider globalnego rynku oprogramowania do zarządzania danymi w środowiskach chmurowych i lokalnych, poinformowała o nowych rozszerzeniach rozwiązania Hedvig Distributed Storage Platform for Kubernetes działających w środowiskach hybrydowych i wielochmurowych.
Technologia Kubernetes szybko stała się standardową platformą infrastruktury kontenerowej używaną w obszarze rozwoju aplikacji. Przedsiębiorstwa muszą mieć pewność, że infrastruktura pamięci masowej, która obsługuje obciążenia kontenerowe, ma zintegrowane rozwiązanie wspierające Kubernetes. Infrastruktura taka musi umożliwiać integrację ze wszystkimi typami wdrożeń Kubernetes (zarządzanymi samodzielnie przez firmę lub w chmurze), a także bezproblemową migrację, ochronę danych, dostępność i przywracanie sprawności systemu po awarii we wszystkich takich środowiskach kontenerowych. Funkcje płynnej migracji mają kluczowe znaczenie dla użytkowników metodyki DevOps niezależnie od tego, czy wdrożenia Kubernetes są zarządzane lokalnie czy spoza firmy.
„Firmy coraz częściej używają technologii Kubernetes do modernizacji aplikacji” - powiedział Phil Goodwin, Dyrektor ds. Badań w IDC. „Dzięki nowym funkcjom infrastruktury kontenerowej dla Hedvig, skoncentrowanym na obsłudze Kubernetes, firma Commvault umożliwia klientom przyspieszenie DevOps i zastosowanie funkcji zarządzania danymi firmy Commvault, takich jak migracja i odtwarzanie po awarii, w środowiskach kontenerowych. Te aktualizacje Hedvig sprawiają, że jest to inteligentne i kompleksowe rozwiązanie dla Kubernetes. ”
Commvault oferuje nowe, własne rozszerzenia platformy Hedvig Distributed Storage dotyczące technologii Kubernetes i interfejsów API. Rozszerzenia te zapewniają klientom elastyczność w tworzeniu i uruchamianiu nowoczesnych aplikacji w każdym środowisku Kubernetes, z zastosowaniem szyfrowania i opartych na protokole KMIP funkcjonalności bezpieczeństwa innych firm. Umożliwiają one również bezproblemową ochronę, migrację, odzyskiwanie i używanie danych przechowywanych w systemie Hedvig, co przyspiesza procesy DevOps oraz usuwa bariery związane z usługami Kubernetes zarządzanymi samodzielnie przez firmę lub w chmurze. Hedvig Distributed Storage Platform zapewnia najszersze w branży możliwości integracji dotyczące infrastruktury lokalnej, chmurowej pamięci masowej i narzędzi do orkiestracji kontenerów. To kompleksowe rozwiązanie zdolne do zarządzania danymi niezależnie od tego, czy znajdują się one w kontenerach, aplikacjach chmurowych czy tradycyjnych.
Najważniejsze funkcje:
- Integracja z migawkami dla kontenerów zapewnia ochronę dla danego punktu w czasie aplikacji kontenerowych.
- Migracja kontenerów umożliwia efektywne i inteligentne przenoszenie danych, z uwzględnieniem unikalnych zmian, w klastrach pamięci masowej Hedvig, środowiskach lokalnych i chmurze, w celu wsparcia procesu DevOps na potrzeby tworzenia nowoczesnych aplikacji oraz aktywowania standardów HA/DR dla obciążeń skonteneryzowanych.
- Zintegrowana automatyzacja polityk zapewnia szczegółową kontrolę częstotliwości tworzenia migawek, operacji związanych z migracją oraz środowisk docelowych, do których dane są w inteligentny sposób wysyłane.
Commvault jest członkiem organizacji Cloud Native Computing Foundation ze statusem „Silver”.
Rozwiązanie Hedvig for Containers jest już dostępne. Więcej informacji można znaleźć tutaj: https://commvault.com/product-announcement.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Krakowska fabryka Philip Morris przestawia się na produkcję wkładów tytoniowych do nowych podgrzewaczy. Amerykański koncern ogłosił zakończenie inwestycji o wartości blisko 1 mld zł
Koncern Philip Morris International (PMI) zakończył wartą niemal 1 mld zł modernizację fabryki w Krakowie. Nowe linie produkcyjne są w stanie wyprodukować w skali roku do 11 mld sztuk wkładów tytoniowych do podgrzewania, w tym do najnowszego systemu podgrzewania tytoniu, który właśnie trafił do sprzedaży w Polsce. To część globalnego planu firmy dotyczącego stopniowego wygaszania papierosów. W ciągu dekady PMI wprowadził blisko 30 proc. mniej papierosów na rynek. Zgodnie z planami do 2030 roku 2/3 globalnych przychodów PMI ma pochodzić z wyrobów bezdymnych, w tym z tytoniu do podgrzewania.
Transport
Eksperci apelują o przyspieszenie wdrożenia ETCS na polskiej kolei. Można to zrobić taniej i szybciej

Tylko w 2024 roku doszło na polskiej kolei do niemal 200 tzw. zdarzeń SPAD, czyli najczęściej przejechania przez pociąg sygnału „Stój”. Liczba takich incydentów z roku na rok rośnie, co może prowadzić do poważnych zagrożeń. Ograniczeniu konsekwencji ludzkich błędów ma służyć Europejski System Sterowania Ruchem Kolejowym (ETCS). Obecnie jest on wdrożony na zaledwie 1 tys. km linii kolejowych w Polsce, mimo że pierwotne plany zakładały zakończenie wdrożenia do 2023 roku.
Ochrona środowiska
W najbliższych latach wzrośnie zapotrzebowanie na metale i energię. To będzie wpływać na notowania surowców

Początek 2025 roku przyniósł zwyżkę cen niektórych surowców. Podrożało nie tylko złoto, ale także gaz, miedź czy aluminium. Ma to związek m.in. z ogólną niepewnością geopolityczną i gospodarczą, cłami, a także z postępującą elektryfikacją i rosnącym zapotrzebowaniem na energię. Cła i zmiany klimatu będą z kolei najmocniej wpływać na notowania surowców rolnych. Po kilku miesiącach stabilizacji już wzrosły ceny pszenicy i kukurydzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.