Commvault udostępnia rozwiązanie Hedvig for Containers.
Witowski
Olesińska 2
02-548 Warszawa
karol.witowski|sigma.com.pl| |karol.witowski|sigma.com.pl
668 368 803
www.sigma.com.pl
Commvault udostępnia rozwiązanie Hedvig for Containers, które przypiesza tworzenie aplikacji w każdej chmurze oraz dodaje do rozwiązania Hedvig Storage for Containers metodykę DevOps oraz własne funkcje ochrony i migracji danych.
Na konferencji FutureReady, firma Commvault, ceniony lider globalnego rynku oprogramowania do zarządzania danymi w środowiskach chmurowych i lokalnych, poinformowała o nowych rozszerzeniach rozwiązania Hedvig Distributed Storage Platform for Kubernetes działających w środowiskach hybrydowych i wielochmurowych.
Technologia Kubernetes szybko stała się standardową platformą infrastruktury kontenerowej używaną w obszarze rozwoju aplikacji. Przedsiębiorstwa muszą mieć pewność, że infrastruktura pamięci masowej, która obsługuje obciążenia kontenerowe, ma zintegrowane rozwiązanie wspierające Kubernetes. Infrastruktura taka musi umożliwiać integrację ze wszystkimi typami wdrożeń Kubernetes (zarządzanymi samodzielnie przez firmę lub w chmurze), a także bezproblemową migrację, ochronę danych, dostępność i przywracanie sprawności systemu po awarii we wszystkich takich środowiskach kontenerowych. Funkcje płynnej migracji mają kluczowe znaczenie dla użytkowników metodyki DevOps niezależnie od tego, czy wdrożenia Kubernetes są zarządzane lokalnie czy spoza firmy.
„Firmy coraz częściej używają technologii Kubernetes do modernizacji aplikacji” - powiedział Phil Goodwin, Dyrektor ds. Badań w IDC. „Dzięki nowym funkcjom infrastruktury kontenerowej dla Hedvig, skoncentrowanym na obsłudze Kubernetes, firma Commvault umożliwia klientom przyspieszenie DevOps i zastosowanie funkcji zarządzania danymi firmy Commvault, takich jak migracja i odtwarzanie po awarii, w środowiskach kontenerowych. Te aktualizacje Hedvig sprawiają, że jest to inteligentne i kompleksowe rozwiązanie dla Kubernetes. ”
Commvault oferuje nowe, własne rozszerzenia platformy Hedvig Distributed Storage dotyczące technologii Kubernetes i interfejsów API. Rozszerzenia te zapewniają klientom elastyczność w tworzeniu i uruchamianiu nowoczesnych aplikacji w każdym środowisku Kubernetes, z zastosowaniem szyfrowania i opartych na protokole KMIP funkcjonalności bezpieczeństwa innych firm. Umożliwiają one również bezproblemową ochronę, migrację, odzyskiwanie i używanie danych przechowywanych w systemie Hedvig, co przyspiesza procesy DevOps oraz usuwa bariery związane z usługami Kubernetes zarządzanymi samodzielnie przez firmę lub w chmurze. Hedvig Distributed Storage Platform zapewnia najszersze w branży możliwości integracji dotyczące infrastruktury lokalnej, chmurowej pamięci masowej i narzędzi do orkiestracji kontenerów. To kompleksowe rozwiązanie zdolne do zarządzania danymi niezależnie od tego, czy znajdują się one w kontenerach, aplikacjach chmurowych czy tradycyjnych.
Najważniejsze funkcje:
- Integracja z migawkami dla kontenerów zapewnia ochronę dla danego punktu w czasie aplikacji kontenerowych.
- Migracja kontenerów umożliwia efektywne i inteligentne przenoszenie danych, z uwzględnieniem unikalnych zmian, w klastrach pamięci masowej Hedvig, środowiskach lokalnych i chmurze, w celu wsparcia procesu DevOps na potrzeby tworzenia nowoczesnych aplikacji oraz aktywowania standardów HA/DR dla obciążeń skonteneryzowanych.
- Zintegrowana automatyzacja polityk zapewnia szczegółową kontrolę częstotliwości tworzenia migawek, operacji związanych z migracją oraz środowisk docelowych, do których dane są w inteligentny sposób wysyłane.
Commvault jest członkiem organizacji Cloud Native Computing Foundation ze statusem „Silver”.
Rozwiązanie Hedvig for Containers jest już dostępne. Więcej informacji można znaleźć tutaj: https://commvault.com/product-announcement.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.