Komunikaty PR

Computerworld Top 200: Grupa SER po raz kolejny liderem ECM w Polsce

2020-08-05  |  09:00

Czasopismo Computerworld opublikowało swój coroczny ranking „Top 200*”, w którym ocenia polski rynek informatyczny w różnych kategoriach. W tegorocznym rankingu Grupa SER nie tylko zajęła wysokie miejsca w 21 kategoriach, lecz także po raz kolejny została uznana za największego dostawcę rozwiązań ECM w Polsce.

Computerworld, czołowy polski magazyn informatyczny, w swoim rankingu Top 200* co roku analizuje dane ekonomiczne i siłę rynkową prawie 400 dostawców rozwiązań IT na polskim rynku. Pomaga tym samym menedżerom ds. IT i ich firmom znaleźć odpowiednich dostawców oprogramowania. Tegoroczna analiza pokazała, że w ciągu ostatniego roku całkowite przychody polskiego rynku informatycznego wzrosły o solidne 4,6%, a największy wzrost miał miejsce wśród rozwiązań dla bankowości, handlu detalicznego i administracji publicznej.

Dla Grupy SER w Polsce rok 2019 był również bardzo udany. Oprócz uzyskania pozycji lidera na rynku ECM, zdobyła też nowych klientów wśród znanych polskich firm. Wśród nowych klientów są dwa z największych polskich banków, co świadczy o kompetencjach oraz zaufaniu do firmy ze strony sektora bankowego i finansowego.

Grupa SER na szczycie

Grupa SER jest nie tylko największym dostawcą rozwiązań ECM w Polsce. Jej oferta SaaS podskoczyła w rankingu o cztery miejsca do 10. (z 14. w 2019 r.). Marcin Somla, dyrektor Grupy SER w Polsce, bardzo się cieszy z wysokich wyników: „Jesteśmy bardzo dumni z zajęcia wysokich miejsc w rankingu. Ostatnio mieliśmy w Polsce do czynienia ze zwiększeniem popytu na rozwiązania do inteligentnego zarządzania informacjami i automatyzacji procesów. Nasze pozycje w rankingu potwierdzają rosnące znaczenie projektów SaaS oraz chmury dla naszych klientów, którzy podczas cyfrowej transformacji potrzebują zwinnych rozwiązań z elastycznymi opcjami wdrożenia. Wielką zaletą jest dla nich fakt, że platforma Doxis4 może być dostarczona w infrastrukturze lokalnej, w chmurze lub jako instalacja hybrydowa”.

Grupa SER zajęła wysokie pozycje w wielu kluczowych kategoriach rankingu:

1. miejsce — Dostawca rozwiązań ECM w Polsce

6. miejsce — Dostawca rozwiązań dla sektora edukacji

9. miejsce — Dostawca rozwiązań dla sektora przemysłu, produkcji i budownictwa

10. miejsce — Dostawca rozwiązań dla przedsiębiorstw i dużych korporacji

10. miejsce — Dostawca rozwiązań w chmurze

11. miejsce — Dostawca rozwiązań dla sektora opieki zdrowotnej

12. miejsce — Dostawca rozwiązań dla sektora handlu detalicznego

13. miejsce — Dostawca usług informatycznych (usługi specjalistyczne)

14. miejsce — Najbardziej rentowna spółka informatyczna w Polsce (mierzone wg zysku netto)

W ogólnym rankingu IT, obejmującym prawie 400 firm, Grupa SER zajęła 44. miejsce.

SER Group poszerza swoją działalność w Polsce

„Jesteśmy liderem polskiego rynku ECM od 2017 roku. Uważamy, że jest to wynikiem naszej ciężkiej pracy, osiągnięć oraz bliskich relacji z naszymi polskimi klientami. Cały czas konsekwentnie się rozwijaliśmy i rozszerzyliśmy zarówno nasz zespół, jak i sieć partnerów w Polsce. Zdobyliśmy też wielu nowych klientów. Obecnie mamy doskonałe warunki do tego, aby nadal wspierać naszych klientów w stawieniu czoła wyzwaniom związanym z zarządzaniem informacją, z którymi mają do czynienia w 2020 roku” — wyjaśnia Morad Rhlid, dyrektor zarządzający SER Solutions International.

Pandemia COVID-19 pokazała, jak ogromne znaczenie dla zachowania ciągłości biznesowej mają rozwiązania do współpracy i zarządzania dokumentami oraz procesy realizowane całkowicie cyfrowo. Firmy i ich pracownicy są w stanie niezawodnie pracować i oferować swoim klientom oczekiwany przez nich poziom obsługi tylko wtedy, gdy mają dostęp do odpowiednich informacji w dowolnym miejscu i czasie. Doxis4 Grupy SER w ramach jednej platformy udostępnia firmom ogromną liczbę rozwiązań, za pomocą których mogą zarządzać informacjami i procesami w całym przedsiębiorstwie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Neptis SA zwiększył liczbę płacących użytkowników w aplikacji Yanosik o 18 proc. Biuro prasowe
2024-07-25 | 13:20

Neptis SA zwiększył liczbę płacących użytkowników w aplikacji Yanosik o 18 proc.

Spółka technologiczna Neptis S.A., notowana na rynku NewConnect, w pierwszym półroczu 2024 r. zwiększyła liczbę użytkowników aplikacji Yanosik, czyli
IT i technologie Sekret sukcesu AVoIP? Elastyczność w wyborach
2024-07-25 | 11:00

Sekret sukcesu AVoIP? Elastyczność w wyborach

Technologie AV i protokół internetowy (IP) połączyły siły, przynosząc rewolucyjne zmiany w branży. Ta dynamiczna integracja oferuje bardziej ekonomiczne i dostępne rozwiązania,
IT i technologie PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH
2024-07-24 | 12:30

PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH

Projektory laserowe DLP Panasonic zostały wybrane przez tureckie muzeum ze względu na swoją rozdzielczość 4K i wysoką jasność, które są niezbędne do projekcji na dużą skalę w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.