Cooler Master dodaje do oferty nowe risery PCIe 4.0
Nowoczesny PC do gier ma oferować nie tylko wysoką wydajność, ale i dobrze się prezentować. Dla osób, które chcą wyeksponować GPU montując je pionowo firma Cooler Master przygotowała risery o długości 200 i 300 mm. Mają one zapewnić elastyczność podczas budowy PC i pełne spektrum wydajności dzięki obsłudze PCIe 4.0.
Nowości z logo Cooler Master to akcesoria adresowane do fanów wydajności i komputerowego tuningu. Zaprezentowane risery mają 200 lub 300 mm długości i oferują wsparcie dla standardu PCIe 4.0. Tym samym powinny one pozwolić na wykorzystanie pełnego potencjału najnowszych, najmocniejszych kart graficznych dając im dwukrotnie większą przepustowość w porównaniu do taśm PCIe 3.0.
W swoich materiałach producent chwali się wykorzystaniem wielowarstwowej, powlekanej płytki PCB oraz przewodów, które mają najlepszą elastyczność w swojej klasie. Kable o przekroju 30 AWG posiadają ekranowanie EMI, dzięki czemu powinny skutecznie chronić sygnał przed zakłóceniami elektromagnetycznymi. Jednocześnie opóźnienia transmisji mają być minimalne. Miedziane, ocynkowane rdzenie zabezpieczono tworzywem TPE, które chroni przewody przed uszkodzeniami mechanicznymi.
Piny połączeniowe w riserach Cooler Mastera są pozłacane i charakteryzują się siłą retencji na poziomie 400 g na każdą parę. Osadzono je w obudowach wykonanych z odpornego na promieniowanie UV tworzywa ABS. W rezultacie konstrukcja ma zapewniać nie tylko elastyczność podczas montażu i stabilną pracę podłączonych urządzeń, lecz także wytrzymałość mechaniczną i sprawność przez długi czas.
Risery PCIe 4.0 z logo Cooler Master zadebiutują w dwóch wariantach - krótszym, o długości 200 mm i dłuższym 300-milimetrowym. W obu przypadkach będą one utrzymane w czarno-fioletowej tonacji. Rynkowa premiera powinna mieć miejsce jeszcze w tym roku. Na chwilę obecną producent nie ujawnił jednak, ile akcesoria będą kosztować.
Dane techniczne:
- oznaczenie modelu:
- MCA-U000C-KPCI40-200 - riser z taśmą o długości 200 mm
- MCA-U000C-KPCI40-300 - riser z taśmą o długości 300 mm
- kolory: czarny/fioletowy
- przewody:
- 30 AWG wykonane z ocynowanej miedzi, zaizolowane z wykorzystaniem PE i TPE
- maksymalne napięcie: 30 V
- maksymalne natężenie: 1,1 A na pin kontaktowy
- pozostałe materiały: ABS, nikiel, złoto, PP, mosiądz
- kompatybilność: PCIe 4.0 i starsze
- waga:
- 112 gramów dla wersji 200 mm
- 144 gramy dla wersji 300 mm
Zdjęcia hi res do pobrania: https://coolermaster.egnyte.com/fl/daGIC6rjeR#folder-link/

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.