Cooler Master GX III Gold — nowe zasilacze z wyższej półki
Na rynku debiutują właśnie nowe zasilacze Cooler Master GX III Gold przeznaczone dla graczy i entuzjastów. Seria tych produktów obejmuje dwa modele o mocy 850 i 750 W.
GX III Gold to nowa linia zasilaczy ATX 3.0 z certyfikatem 80 PLUS Gold. Modele te mają wyróżniać się wyjątkową wydajnością, cichą pracą oraz niezawodnością. Producent zastosował w nich innowacyjną, bezśrubową obudowę o odświeżonej estetyce, która ma zapewniać lepszy przepływ powietrza.
Nowe zasilacze firmy Cooler Master zawierają przewód PCIe 5.0 12+4pin (12VHPWR) ustawiony pod kątem 90 stopni, który ma dostarczać do karty graficznej nawet do 450 W mocy, a przy tym cechować się wysoką wytrzymałością elektryczną. Produkty charakteryzują się w pełni modularną konstrukcją, dzięki której można łatwo zadbać o porządek wewnątrz obudowy.
Pod obudową zasilaczy Cooler Master GX III Gold kryje się radiator z powłoką anodową, który wedle zapewnień producenta ma utrzymywać średnią temperaturę o 5°C niższą względem tradycyjnego radiatora. Można zatem liczyć na większą trwałość i dłuższą żywotność. Produkty wyróżniają się również certyfikatem Cybenetics A- świadczącym o niskim poziomie generowanego hałasu. Warto wspomnieć także o wbudowanym, inteligentnym trybie kontroli temperatury, dzięki któremu wentylator może pracować w trybie półpasywnym.
Zasilacz Cooler Master GX III Gold 850 W jest już dostępny w polskich sklepach w cenie ok. 800 zł. Model GX III Gold 750 W kosztuje natomiast ok. 650 zł. Oba warianty zostały objęte 10-letnią gwarancją producenta.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.