Cooler Master: Notepal U2 Plus V2 - podstawka z regulacją położenia wentylatorów

Cooler Master Notepal U2 Plus V2 to podstawka pod laptop, która oferuje niską wagę i wszechstronność. Jej konstrukcja łączy włókno poliestrowe i aluminium, a położenie wentylatorów da się dostosować do posiadanego komputera.
Cooler Master Notepal U2 Plus V2 to podstawka pod laptop, którą wyróżnia niezwykle smukła konstrukcja i niska waga. Swój cel producent osiągnął łącząc aluminium z włóknem poliestrowym. W rezultacie całość waży niewiele ponad 500 g i zapewnia optymalny (zdaniem projektantów) kąt pochylenia laptopa wynoszący 12 stopni. Zsuwaniu się komputera skutecznie mają zapobiec gumowe wstawki.
Perforowana, aluminiowa tafla pełni rolę podpórki i radiatora. Jednocześnie jest ona elementem, do którego mocowane są dwa wentylatory o średnicy 80 mm. Tym, co ją wyróżnia jest to, że nie mają one stałego położenia. Użytkownik może je samodzielnie przesunąć i skierować strumień powietrza dokładnie tam, gdzie znajdują się otwory wentylacyjne komputera, zwiększając tym samym efektywność chłodzenia.
Śmigła wirują z prędkością do 2000 obrotów na minutę, przepompowując około 53 m sześcienne powietrza w ciągu godziny. Jednocześnie producent deklaruje, że poprawiona cyrkulacja powietrza nie jest okupiona nadmiernym hałasem. Podstawka Cooler Master Notepal U2 Plus V2 ma generować maksymalnie 21 dBA. Jest to niewiele więcej, niż w przypadku szeptu, który według Wikipedii ma około 20 dBA.
Podstawkę Notepal U2 Plus V2 wyceniono na ok. 129 zł.
Dane techniczne:
- model: Notepal U2 Plus V2
- kompatybilne laptopy: do 17”
- materiały: aluminium, włókno poliestrowe, guma
- wentylatory: 2 x 80 mm, ok. 2000 obr./min. (+/- 200)
- przepływ powietrza: około 53 m3/h
- głośność: do 21 dB(A)

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.