Cooler Master partnerem wydarzenia Intel Overclocking Masters 2022
Już 9 grudnia 2022 roku odbędzie się turniej podkręcania procesorów Intel Overclocking Masters 2022. Wydarzenie skupione będzie wokół nowych jednostek Intel Core 13. generacji. Partnerem eventu została firma Cooler Master.
Seria chipów Intel Core 13. generacji oparta jest na mikroarchitekturze Raptor Lake, która względem poprzedników wyróżnia się m.in. dodatkową pamięcią podręczną oraz jeszcze wyższymi taktowaniami. Czołowym modelem z tej rodziny jest Core i9-13900K z 24 fizycznymi rdzeniami (w konfiguracji 8P + 16E), który domyślnie pracuje z zegarem do 5,8 GHz. Zadaniem uczestników Intel Overclocking Masters 2022 będzie uzyskanie jeszcze wyższych częstotliwości przy użyciu niecodziennych systemów chłodzących.
Turniej będzie prowadzony pod czujnym okiem jednego z najlepszych overclockerów na świecie, Michała “Xtreme Addict” Vobożila. Wydarzenie odbędzie się 9 grudnia 2022 roku o godzinie 16:00 w Kinguin Esports Performance Center na ul. Poleczki 31A w Warszawie. Jednym z patronów Intel Overclocking Masters 2022 jest firma Cooler Master, która dostarczyła uczestnikom turnieju modularne zasilacze Cooler Master V750 Gold-V2 o mocy 750W.
Wspomniane modele to zasilacze w formacie ATX wykonane w topologii half-bridge LLC. Do ich produkcji wykorzystano japońskie kondensatory, a także zastosowano konwertery DC-DC. Dzięki temu mają one zagwarantować nieprzerwaną dostawę zasilania nie tylko podczas zmagań overclockerów, ale i oferować bezawaryjną pracę przez długie lata. Jednostka o mocy 750W w procesie certyfikacji uzyskała typową sprawność przekraczającą 90%, spełniając tym samym wymogi standardu 80 Plus Gold.
Zdjęcia hi res do pobrania:
https://coolermaster.egnyte.com/fl/OYcvQAhUC2#folder-link/Cooler%20Master/3.%20Power/PSU/V%20Series/V%20Gold%20V2/Product%20Photos
https://coolermaster.egnyte.com/fl/OYcvQAhUC2#folder-link/Cooler%20Master/3.%20Power/PSU/V%20Series/V%20Gold%20V2/Lifestyle%20Photos

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

A. Bryłka (Konfederacja): Ograniczenie emisyjności nie musi się odbywać za pomocą celów klimatycznych. Są absurdalne, nierealne i niszczące europejską gospodarkę
W lipcu br. Komisja Europejska ogłosiła propozycję nowego celu klimatycznego, który zakłada ograniczenie emisji gazów cieplarnianych o 90 proc. do 2040 roku w porównaniu do stanu z 1990 roku. Został on zaproponowany bez zgody państw członkowskich, w przeciwieństwie do poprzednich celów na 2030 i 2050 rok. Polscy europarlamentarzyści uważają ochronę środowiska i zmiany w jej zakresie za potrzebne, jednak nie powinny się odbywać za pomocą nieosiągalnych celów klimatycznych.
Polityka
Dramatyczna sytuacja ludności w Strefie Gazy. Pilnie potrzebna dobrze zorganizowana pomoc humanitarna

Według danych organizacji Nutrition Cluster w Strefie Gazy w lipcu br. u prawie 12 tys. dzieci poniżej piątego roku życia stwierdzono ostre niedożywienie. To najwyższa miesięczna liczba odnotowana do tej pory. Mimo zniesienia całkowitej blokady Strefy Gazy sytuacja w dalszym ciągu jest dramatyczna, a z każdym dniem się pogarsza. Przedstawiciele Polskiej Akcji Humanitarnej uważają, że potrzebna jest natychmiastowa pomoc, która musi być dostosowana do aktualnych potrzeb poszkodowanych i wsparta przez stronę izraelską.
Polityka
Wśród Polaków rośnie zainteresowanie produktami emerytalnymi. Coraz chętniej wpłacają oszczędności na konta IKE i IKZE

Wzrosła liczba osób, które oszczędzają na cele emerytalne, jak również wartość zgromadzonych środków. Liczba uczestników systemu emerytalnego wyniosła w 2024 roku ponad 20,8 mln osób, a wartość aktywów – 307,5 mld zł – wynika z najnowszych danych Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF). Wyraźny wzrost odnotowano w przypadku rachunków IKE i IKZE, na których korzyść działają m.in. zachęty podatkowe. Wpłacane na nie oszczędności są inwestowane, a tym samym wspierają gospodarkę i mogą przynosić atrakcyjną stopę zwrotu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.